Ursus

ajd leba ti ne s......,na koliko je on to orao?
na 5cm?
 
To ispada da je orao za 8 dana oranja 25 ha za 24 sata i to bez stajanja, ispuhivanja filtera zraka, bez podmazivnja itd. Te priče, molim te, pričaj nekom drugom. Tako si smuljo da to nebi ni pas s maslom polizo. :haha: :haha:
 
pa dobro nisam tacno znao za koliko dana je uzorao tih 200hektara ali mislim da je za 2 nedelje to uzorao i orao je na 25 cm i imao je cisternu sa gorivom i kvarova kako kaze nije bilo samo je posle toga hidraulik nesto popravljan i neke sitnice,a ulje nije menjao sto me cudi a orao je neprekidno...i to jos zimi
 
jel moze da se nadje neki ursus c355 u bilo kakvom stanju sa oko 2000 eura?moze i neki los kasnije bih ga sredjivao.
 
Ursus c-335 kvar hidraulike

Poštovani
Posedujem traktor urssus c335 i imam problem sa hidraulikom neće da podiže. Jednom sam otvara poklopac diferencijala i primetio da pumpa vuče vazduh. Deo holendera sa namazo silokonom i jedno vreme je radilo ok, ali sada ponovo problemi.

Šta da radim da li ponovo da vršim otvaranje ili ima neko drugo rešenje

Pozdrav i hala
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Čekaj kako pumpa vuče vazduh kada je unutra u ulju?

Ja sam imao proletos problem, naime dok je hladno ulje hidraulika radi, ali čim se zagreje ulje - ništa...
zamenio sam pumpu i sada sve u redu.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

A kako se ponasa ako stavis u nulti hod ( izmedju brzohodne i sporohodne ) i stavis u 5 tu i pun gas . Ako dize oso je duftung na pumpi . Resenje ravnanje na glodalici kucista i dekle + 2x nove gumice . ( ovaj problem je bio na C355 i tako je resen )
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Tako se i meni ponašao. Znači stavis u nulti hod ( izmedju brzohodne i sporohodne ) i stavis u 5 tu i pun gas. Ali kada se ulje zagreje skoro i neće da podigne hidrauliku.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Ne bih reko da je pumpa. Ovde više mislim da vuče ulje na holenderu koji spaja pumpu za cevkom koja dolazi iz kartera(pumpa je gore visoko). Na znam ustvari nisam siguran.
Misli sam da ubacim metalno crevo koje ću da usrafim na pumpu a dole u karter. Ne znam možda će ovo da reši problem, ali ako ovo ne pomeogne ne gine mi nova pumpa.Koja je cena nove pumpe neka mi neko kaže ako zna.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Pumpu sam proletos platio (trampenzirao ::namigivanje:spavam: 11000 din.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Po meni je pumpa samo treba da neko iskusan pogleda zazor izmed zupcanika i poklopca

"ne gine mi nova pumpa" moze da se sredi na cinmi mi se glodalici da bude extra, gledao kako je odredjena i video kako radi pre i posle ( isti simptomi ) i to za cc 1000 dindzi
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

jasam imao problema sa hidraulikom na c-355, pumpa je na dnu, jer sam je morao zamjeniti prije 5 godina kostala je oko40 eura i sa njom vise nisam imao problema. cesto se pokidaju i gumice na cijevcici izmedju trupa i gornjeg dekla sa polugama,pa tu pusta. a pogledaj i filtar nalazi se na istom deklu. ako hoces da probas preko mjenjaca, onda reduktor u neutralno, mjenjac u 5-tu a lijevu rucicu za ukljucivanje kardana skroz gore. kad pumpa ide preko mjenjaca kardan stoji. nadam se da ce ti bar nesto od ovog pomoci.
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Mislim da je tu neko nešto pomešao , neće da može . Pumpa ima svoj nominalni broj obrtaja , i iznad tog nesme da se vrti (kao ni puno ispod jer je mali stepen iskorišćenja). Pa tako mislim da ono što kažete preko 5. ne pije vodu. Poluga birača ima 4 položaja
1. pumpa uključena
2. pumpa i kardan uključeni
3. prazan hod
4. kardan preko menjača , pumpa isključena

Prvo proveri pritisak pumpe kada je vruće ulje recimo posle upotrebe kardana (košenje) , broj obrtaja motora
1500 o/min pritisak nebi trebalo da je puno manji od 150bara (nova je 170-200bara zavisi od tipa) . Pritisak se meri na izlazu za kip , jer je to direktni vod sa pumpe (tj. postoji samo jedan ventil) . :cao:
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Da a na vodu za hidraulicni cilindar poluga ima jos jedan ventil i on kad ode onda slabo dize poluge a kipa ko lud! A moze da bude i u "Crnoj kutiji" ventil zaglavljen pa nece da dize...
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

DAJ RECI MI GDE SE NALAZI TAJ VENTIL KAKO DA PRIDJEM DO NJEGA DA VIDIM DALI JE OK ILI NE


POZDRAV
 
Odg: Ursus c-335 kvar hidraulike

Kiki , itekako pije vodu

nalazi se na dekli gde je pumpa prisarafljena , vertikalna cev koja je jednom stranom uvrnuta na dekli
 
Nazad
Vrh