Ursus

@dangeru pa popricaj sa mojim tecom oko ursuza i zetora on se razume oko njih i objektivno ce ti reci,za razliku od nekih :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Da kao teleskop ! jednostavno se odradi . Jedna fi6 žica savijen kraj i probušena rupa za rascepku i jedan lim u kome se izreže žljeb da fi može da klizi u njemu ! :cao:

Ja sam inz stocarstva al kontam mehaniku svaka mi cast. :haha:
 
untitled2-1.jpg

Deo 48 je mislio kiki da se prepravi da otvor u koji ulazi deo 51 bude duguljast pa bi sipka(51) imala gde da klizi a da ne podize rucicu rucne! Bas cu pogledati kako to stoji kod koleginog 360 ali nije mi se zalio na taj problem!
 
Možda bi moglo proseći i lim 45 ili napraviti da gornja poluga ne gura/vuče taj lim preko matice nego da ima slobodan hod !
 
Sad mi dodje ideja

Moze i stanglica tj deo 51 da se napravi da bude teleskopski.

Presece se na sredini i na donji kraj se navari cev a na vrh cevi matica 8 koja nece dati da prodje gornji deo stanglice.
Na gornji deo stanglice se navari matica 6 da ne moze da prodje kroz maticu 8 na donjem delu.

Znaci kad se stisne nozna ili kvacilo zavisi gde je rucna stavljena levo ili desno,donji deo ce ici gore a nece dici rucnu,a kada se potegne rucna onda se gornjim delom stanglice povuce donji deo i funkcionise.
 
@NA

Stavili su iza motora rezervoar za gorivo, što je dobro jer gorivo ima slobodan pad.
Loše je što je onda sve ostalo moralo da se stisne, pa je zato menjač ispao tamo gde je ispao, umesto da bude malo ispred vozača, kao na Zetoru.
 
Pa upravu si kod nekih je to kulturnije kod Zetora ispod kabine , pa ne treba da se penješ kad sipaš gorivo . A u kabini lepo merač goriva , a ne štapić sa reckicama ! :haha:
 
Metalni i nisam čuo da ga je neko probio . Kod točka je i nemože da bude toliko nisko .
 
Da upravu si . Ni posle 33godine ekplatacije kod ujaka nije procurio .
A na kolima se krpi svaka 2meseca , a na Nivama svake nedelje . :haha: :haha:
 
Jedina prednost gornjeg rezervoara je to sto gorivo moze da dospe u bosch pumpu i slobodnim padom pa i ako je AC pumpa losa moze da se vozi!
 
To jeste , ali zašto onda postoji AC . Niža hauba bolja preglednost , bolje hlađenje motora , bolji i lakši pristup motoru , lakše točenje goriva ...
 
Nazad
Vrh