Ursus

Znam gde ima Dalas u pesiru ide na dolmu i tu u starom vinogradu . Koliko je to duže vreme !
 
Evo i slike koleginog ursusa koji je na popravci kod mene! Jos par dana i moze da ide na njivu!
Ursus.jpg
 
Sve zavisi sta sve treba! Caure su 400 din/kom E sad ovom je prethodni vlasnik bio aljkav, mast je verovatno vidio samo u fabrici, pa je bila ozbiljnija intervencija! Cak sam morao i most nositi na borverk da buse vecu rupu za centralnu cauru jer je bila pojedena, pa nova osovina na spec.meru, pa preradjuj caure......Ali isplatilo se jer sam ga danas sklopio i podmazao i nema lufta nimalo! Super uradjeni delovi, imam dobrog majstora za precizne radove! Inace na tom ursusu je skidana hidraulika i menjani orinzi kod poluga i one mandzetne i karika sto sam vec spominjao! Ostalo jos da skinem desni tocak i reduktor da menjam semeringe i da vidim sto neradi blokada!
 
Kad ćeš raditi blokadu to me baš interesuje da vidim kako izgleda ! Ja treba da radim komplet most čak !
 
Moze biti da je pukla opruga blokade.

Opruga kosta mizerno videces ako je ona u pitanju koliko je smesna cena.
Ja kad sam je menjao kad sam kupio ursusa bila je nesto oko 60 dinara.Nisam mogao da verujem.Narucio sam je u Krokusu.Bila postarina skuplja od opruge.A da se isplati investicija narucio sam 2 nek ima u rezervi.
 
Kod Ursusa me najviše nervira to što kada pritisneš pedalu kočnice, odma' se podiže i ručna kočnica.
Ja je skin'o i bacio, a ujak na prvom sledećem vašaru kupio komplet novu i oter'o kod mehaničara da se ugradi. :haha:
Ostalo jedino sigurno rešenje - žicom sam fiksir'o ručicu, pa sada imam ručnu kočnicu al' ko da je nemam.
A inače ta blokada na Ursusu je tako bezveze postavljena da se ne mogu načuditi.
 
Branko

Skini zicu izgleda ruzno a mozes i pantalone da pocepas pa da kazu neki kako ursusi i pantalone cepaju. :haha:

Ima lek za rucnu da se ne dize a da se ne veze zicom.
Raskacis stanglicu na osovini na kojoj je sa kvacilom kad ti ne treba u radu a kad ti treba samo se zakaci i ima rucna.
Ili nosi klocnu a kad stajes smo podbacis pod tocak ::namigivanje::
 
Ne seri NA ovome bar rade kocnice za razliku od nekih drugih traktora!
 
Ili napraviti da kada pritisneš nožnu , da poluga ka ručnoj klizi u nekom žljebu . Dok obratno ručna bi odmah hvatala tj. vukla polugu gore ! Sad neznam da li sam baš jasno napisao !
 
Da kao teleskop ! jednostavno se odradi . Jedna fi6 žica savijen kraj i probušena rupa za rascepku i jedan lim u kome se izreže žljeb da fi može da klizi u njemu ! :cao:
 
Nazad
Vrh