Ursus

branko je napisao(la):
Čugi, mislim da je tog Ursusa Dzan uzeo od Zorana Kuzmanovića.
Dugo nisam mogao da se prekajem što ga nisam uzeo svojevremeno kada mi ga je 1993 nudio, a ja nemah tada dovoljno novaca, a ni interesa za poljoprivredu... ::lose::
Dzan je ursuza kupio novog 1992.
Masina sluzi extra vuce leopard 3x35 u 2 brzoj na svakoj dubini. moze da potvrdi meshtro on je orao sa njim.
Jedino sto je dosta spor al nemoze i jare i pare!!!!!
Jako udoban traktor :D :D :D :cool:
 
Pa to je ondak kod tebe laksa zemlja nego kod nas! Ja sa 914 vucem 3x35 i nije mu bas uvek lako u 4 sporoj a o 2 brzoj ni ne razmisljam! A 902 nemoze uvek da vuce tri brazde jer cesto slajfa ili traktorista mora ceo dan da "stoji" na blokadi!
 
Dzan je napisao(la):
branko je napisao(la):
Čugi, mislim da je tog Ursusa Dzan uzeo od Zorana Kuzmanovića.
Dugo nisam mogao da se prekajem što ga nisam uzeo svojevremeno kada mi ga je 1993 nudio, a ja nemah tada dovoljno novaca, a ni interesa za poljoprivredu... ::lose::
Dzan je ursuza kupio novog 1992.
Masina sluzi extra vuce leopard 3x35 u 2 brzoj na svakoj dubini. moze da potvrdi meshtro on je orao sa njim.
Jedino sto je dosta spor al nemoze i jare i pare!!!!!
Jako udoban traktor :D :D :D :cool:
e to je stvarno super masina odmoris se dok radi sa njim,samo malo da udjes u stos sa menjacima i teraj od jutra do sutra!!!! :D
 
branko je napisao(la):
Dzan, izvinjavam se.... :D
Očigledno nisam bio dobro obavešten.
Čugi je napisao(la):
Koja je razlika između 904 i 914?
914 ima prednju vucu i noviji je tip.
Sve drugo isto.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234616493[/time]_________________________________________________
branko je napisao(la):
Dzan, izvinjavam se.... :D
Očigledno nisam bio dobro obavešten.
Ma nema veze sto se izvinjavas. :haha: :haha:
 
Da ali to je stariji model isti ko moj samo sa prednjom.
A 912 je noviji model bez prednje a 914 isto samo sa prednjom.
 
Evo i jedan s još orginalnim gumama..
ing506.jpg

ing507.jpg


Za potrebe malog gospodarstava dovoljan. Iako je stari u potrazi za nešto jačim traktorom ali....
Lake stvari radi mali IMT
 
Kod mene je u radionici ortakov 360 na popravci!

@ Kiki

Secas se rasprave o zupcanicima diferencijala? Kod ursusa su ravni zubi na kupastom i tanjirastom zupc. provereno juce!
 
Znači iz prve ruke , verovatno je zato i bučan toliko! :cao:

Znači bilo je menjanja gumica na klipu hidraulike! :cao:
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ali auspuh nije original ! :cao:
Varaš se, orginal je auspuh, kabina je naknadno stavita. Taj je 90 godište s 2500h, isto je nedavno radito po hidraulici zajebavala vilica pa ga zaglavi u gornjem položaju
 
Da, zalio se ortak da mu "Cupka" sa setvospremacem u transportu! Inace je diff. lepo ustelovan nema lufta i trag zuba je ravnomeran, tako da ne zvizdi zbog nepravilnosti u zupcanicima! Inace radim mu mnogo sitnica jer ga je kupio prosle godine a bio je prilicno zapusten!
 
A sad čupkanje može da bude ne samo gumice cilindra. Bolje da ste promenuli i gumice crne kutije (samo malo više posla ali se isplati) !
 
Ma problem je bio u mandzetnama na klipu jer su bile skroz izlizane tako da suknjica vise nije postojala! Ko zna mozda su to jos fabricke mandzetne!
 
Slike traktora koji se prodaje u Sloveniji. Ursus C-360. Vlasniku svaka čast na uloženom trudu pri sređivanju traktora. Obatite pažnju na donje poluge. Zaista je kvalitetno obojan. :bravo:



 
Nazad
Vrh