Ursus

Ma jasno ko dan! :cool: :ppozdrav: Nego sam ja isao logikom da ako se pokaze potreba za vecim nemoras davati puno novaca za drugi traktor nego ga prepravis pa vozis isti! Znas vec u kakvom je stanju, i vec si navikao na njega!
Recimo meni bi u backoj bio dosta 120 a kad predjem u banat za istu masinu mi treba 160+ konja da bi uradio isti posao!
 
Ursus inace znaci medved a ima jos i ursus pivo! A ursus traktori su :D
 
didi je napisao(la):
Pa ja do juče nisam znao da je ursus uopšte traktor.Da nije ovog foruma ni sad ne bih znao.radim u silosu kao laborant 6 godina i ja ta čuda nikad nisam video.

Bravo naucuio si nesto novo i poucno :cao:
A kada budes video Ursusa to ce biti ljubav na prvi pogled. :D
 
@didi ja savetujem da uzmes dvogled ili neke dobre coroskope da bi video ursuza tj MEDjEDA

@sosara tvog medveda si zakasnio za prodati jer su do neki dan uzimali gvozdje na kilu po ceni 18din/kg :D
a 560 bi tvog c360 razvukao kao zvaku :bravo:
 
sto se tice razvlacenja ja sam jednog ursuza razvukao ali bas razvukao. jedan covek zapao sa njim i zamolio me da ga izvucem i lepo ga mi zakacimo za prednjicu i moju 90-tku za prednjicu ja gu povucem a menjac i diferencijal ostase u blatu :haha: :haha:.jbg desava se. :osmeh:
 
Ma nisam trzao cak sam i polako krecao zbog sajle jer nije bila bas debela. A to za torpeda nisam cuo. Mada ja mislim da je sve do coveka i odrzavanja. :cao:
 
Rusa i ursusa 90 nije tako lako razvuci jer imaju ojacanje sa strane od celika inace svaki traktor moze razvuci ako je neko sivonja! Ja sam video 560 pocepanog u blatu! Stojo tamo 3 dana dok ga nisu odneli!
 
Ljudi imam jedno pitanje o ursusu 1214.
Ovako,vozac traktora je hteo sam da prebiksnuje pedalu kvacila na traktoru,kaze dosta je klimala.kad je pokusao da izvuce osovinu pedale (koja prolazi kroz gornji deo menjaca) kaze da je nesto straknulo u menjacu i da vise nemoze niti da je izvuce ni da je vrati nazad.
Sad ja treba da odem tamo i da mu sredim to,ali problem je sto ja nikad nisam ni video taj traktor.interesuje me znali neko sta se nosi na osovini pedale u menjacu,pretpostavljam da je mozda neka kocnica koja smiruje gornji snop ili tako nesto posto na osovini ima jedan stel-straf koji nema veze s polugom koja ide ka korpi kvacila.
Probao sam na net-u da nadjem neki presek ili bilo sta,ali nema nigde nista,u sekciji teh.dokumentacija sam naso katalog rezervnih delova ali nema nista sto bi mi pomoglo.znaci jedino ako ima neki kolega pa da mi kaze sta bi moglo da bude,da ne razdvajam traktor bez veze.
 
untitled.jpg
To je ta osovina na kojoj su pedale! Tacno si predpostavljao ima neku vrstu kocnice koja usporava snop radi lakseg menjanja brzina!
 
Znaci ipak moram da ga razdvajam jbg.hvala puno na pomoci,ovakvu pomoc cenim na forumima.
 
Kad zavrsis molio bih za raport da podelimo iskustva i eventualno nesto naucimo! :cao:
 
U sekciju teh. dok. dodat priručnik za rukovanje i održavanje za 902, 904, 1002, 1004, 1212, 1214 i 1604 :cao:
 
Čugi, mislim da je tog Ursusa Dzan uzeo od Zorana Kuzmanovića.
Dugo nisam mogao da se prekajem što ga nisam uzeo svojevremeno kada mi ga je 1993 nudio, a ja nemah tada dovoljno novaca, a ni interesa za poljoprivredu... ::lose::
 
Ma i meni je žao u neku ruku što ne uzeh onog, kao nov je bio, prvi vlasnik, pod šupom stalno, održavan domaćinski, al' mi tada bilo glupo da uzimam 90ks bez prednje vuče jer sam se bio "navukao" na transport repe i jbg....bio je blizu 9000eura.
 
Nazad
Vrh