Ursus

Da ne ispadne da stavljam samo snimke sa You Tube napisacu i neke tehnicke karakteristike C-360.Prepisano iz Uputstva za rukovanje i odrzavanje.

Radi se o prikljucnom vratilu.

Broj okretaja prikljucnog vratila pri 2200 o/min motora je 595 o/min neovisno od brzine kretanja traktora.

Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu je isti kao pri redukovanom i izravnom prenosu.

Broj okretaja prikljucnog vratila pri ovisnom prenosu i pri 2200 o/min radilice iznosi u:

1.brzini___________ 250,44 o/min
2.brzini___________ 372,66 o/min
3.brzini___________ 519,32 o/min
4.brzini___________ 797,19 o/min
5.brzini___________ 1331,58 o/min
Hod nazad________ 326,89 o/min
 
Trenutno neznam ali uglavnom se nadje koji u novinama! Ako nadjem nesto javicu ti!
 
ni ispod ni preko 120ks,svidja mi se model 1234 98 god.,neznam NA,to ovde registruju na izjavu a sutra bi vec mogao ostati bez njega,vec sam pitao rastislava za to,a regularno da se uradi oderu te ko.............
 
znam za te seme,sacuvaj boze :udri: :udri:
nego kaze teca da tamo moz zetora ursuza u losijem stanju pred generalku uzeti za oko 6000e i papiri .... nek izadje do 8 jednu god ces isgurno uraditi sa njim,a sledece komplet generalka
rece ti ja za teslu iz mog sela 10500e sa velikom tanjiracom ali je oko 90g :cao:
 
To na izjavu je moglo prosle godine od nove godine nemoze da se registruje polj.mehanizacija na izjavu!
 
Pozdrav svima.forum je potpuno :D.A sad moje jedno pitanje od Vas.Imam Ursus 914 i nabacio sam na njega turbo.AAAA sasvim drugi traktor.Spori 4-a i ore bez problema.Ali problem je u tome sto kad je hladan salta bez problema(ko auto :osmeh:) ali kad se zagreje onda bogami zna da krci.Ima li neko iskustva o tome?neko podesavanje?Bilo sta?Ili to im je mana
 
nije to mana, malo je teze se privici na njih. treba maksimalno postovati pravila oko međugasa i duplog kvačila!
 
case ih,hoces li da mi to objasnis "manualno"? :cao:

Edit by Čugi:nemoj pisati više postova uzastopno u kratkom vremenskom periodu, ako si nešta zaboravio i hoćeš da dodaš u post, u gornjem desnom uglu svakog svog posta imaš opciju izmeni, ja sam ti sada korigovao ovaj post i obrisao drugi.
 
kad ides iz manje brzine u vecu- zaletis ga stisnec kvacilo, izbacis iz brzine, pustis kvacilo, zatim opet stisnes kvacilo i ubacis u visu brzinu.
kad ides iz vece u manju brzinu- stisnes kvacilo, izbacis iz brzine, pustis kvacilo, odvalis ga kratko po gasu, pustis gas, stisnes kvacilo i ubacis u manju brzinu :D
P.S. imas temu za predstavljanje, pa napisi nesto o sebi!
 
case ih je napisao(la):
kad ides iz vece u manju brzinu- stisnes kvacilo, izbacis iz brzine, pustis kvacilo, odvalis ga kratko po gasu, pustis gas, stisnes kvacilo i ubacis u manju brzinu :D
P.S. imas temu za predstavljanje, pa napisi nesto o sebi!
Za ovo na dole ima laksa caka: Pustis gas i sacekas da motor padne na 800-900 obrtaja i tek onda stiskas kvacilo i onda menjas unazad bez duplog kvacila(kao auto) Samo treba odlucno rukovati rucicom menjaca a ne kao sinhrone menjace nego hitro!
Zdravo kolega po Traktoru! :cao:
 
Pa nije to ruja da se njaka kao kontrabas to je fina masina kao recimo violina! :cao: :D
 
Nazad
Vrh