Veleprodajne i maloprodajne cene komponenti i potpunih smesa za ishranu zivine.

Duško58

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2010
Poruka
12.420
Lokacija
Futog
Cena hrane je jedan od bitnih faktora koji utice na ekonomicnost uzgoja zivine, pa sam u vezi toga postavio ovu temu.
 
Poslednja izmena:
Pokusao sam da napravim tabelu par puta, ali mi kada je posaljem, na forumu se pojavi nesredjena pa cu onda neke cene napisati ovako.

P-I nabavna 39,10 prodajna 46,50, P-II 36,18 43,50, KN 33,48 39,50, CU IIgr 39,96 47,50, CU IIIgr 37,80 45,50, Soj. sac.44,84 60,00, Rib. br. 171,10 200,00, St.so 14,16 24,00, Stoc. br. 17,10 21,00, Sun. sac. 33,04 44,00. Evo to su samo neke od cena pa da uporedimo i vidimo gde je najbolje i najjeftinije kupovati ali kvalitetno.
 
Pohvale Dule.Ono si lepo rekao KVALITETNO.Nazalost moze se svasta naci na nasem trzistu.Od kako postoji drustvo za zastitu potrosaca,sve losija roba.Bukvalno veliki imaju dovoljno para da pokupuju standarde,a iza standarda se prodaje sve i svasta.
Nemam nista protiv standarda,al ocu da kazem da ga nekad nije bilo,a roba bila u kvalitetu.Da ne nabrajam sada druge oblasti i da ne idem u :off_topic: pre neki dan sam dao primer sojine sacme u chatu,pune ziska.
Ocu da kazem,da nije samo cena merilo,treba obavestiti i ako je neko zadovoljan ili ne sa nekom komponentom.
Cisto da nebi ustedeli na mostu,a platili na cupriji.
 
Pokusao sam i kvalitet da stavim u naslov, ali druze izgleda da je ogranicen broj slova u naslovu pa sam cak morao i da brisem. Sto se kvaliteta tice sigurno si u pravu, i to je vezano sa cenom. Dzaba niska cena, ako ja moram ponovo da kupim robu. Imao sam pre neki dan primer u radnji. Stalna musterija koja je svojim svinjama davala S-II htela je da predje na super sa prekrupom kukuruznom i premiksom. Kupi covek kukuruz i izmesa sa superom, svinje ni da primirisu. Dosao ponovo po S-II i napred. Neko mu uvalio fals kukuruz. Zamislio sam temu tako da se svi ukljucimo i postavljamo cifre (cene) ne bi li bili obavesteniji sta se i posto prodaje. Da ne dozvolimo da nam se prodaje macka u dzaku.:ppozdrav:
 
Nije tajna ,to je kupljeno ranije 20,5kg.Znao sam da pada al nisam znao gde ce se zaustaviti.Ipak nisam smeo da reskiram jer su ga masovno izvozili.Sad cu da ga filujem sa novim susenim i to je to.
 
Kako vam se cine cene hrane u Crnoj Gori?

U pitanju je Gebijeva hrana

I - 0.46e
II - 0.45e - granulisana
II - 0.42 - granulisana

Prekrupa 0.3e
 
@nikola_VUK

Jedinica je tu negde, ako je dvojka brasnasta 0,42 onda je malo jeftinija, a cena granuliranja je oko 1,5-2 din. po kili. Cena prekrupe bi bila ovde pakovana po 25/1 od staroga kukuruza 26,0 din. za kg. ali ne moze da se dobije, a novi jos nisu osusili pa da moze da se mesa sa starim. Ta cena prekrupe je da je nabavna cena prekrupe do 20,0 din.za kg, obzirom da je kukuruz 17,5 din. za kg + krupljenje i pakovanje 2,5 din po kg = 20,0.
 
Kod mene je kukuruz i stari i novi suseni su 16 do 17 dinara rinfuz naravno.A i taj sto ga pakuje,tako ga kupuje.Ocu reci dooobra zarada.A sto se tice cene koncentrata kamgi prevoz do Podgorice.:sta:
 
Mislio sam na cenu prekrupe u maloprodaji. Bio sam u mesaoni kada je jedan mestan doterao prikolicu starog krunjenog kukuruza po 17,5 din. za kg. U maloprodaji se mora kucati ili reskirati trziznu insp. Znaci ako se kuca mora biti PDV 8%, ali uvek moze da se provuce kao licna svojina i onda ide bez papira. Znaci da bi zarada bila oko 6 dinara po kg, tu uracunaj prevoz, istovar i trgovca, znaci zarada bi bila oko 3 din po kg. ili po vreci 25/1 75,0 din. Pa moglo bi da prodje, ali stari mesaone ne daju jer ne smeju samo od novoga praviti smesu.
 
Ja imam vagon starog i nesto preko vagona novog susenog.Idem isto na filovanje stari novi.Problem kod vestacki susenog je sto brzo povlaci vlagu.Sada je suvo vreme,al cim pocnu kise on dize koji procenat vlagu.Da bi se to izbeglo pozeljno ga je mesati.Stari je suv,a novi je kaloricniji.
 
Gledao sam sad cene hrane od Jabuke, da li je imao ko iskustva sa njihovom hranom, za oko cent su jeftiniji s tim sto je i jedinica pelatirana samo sitnije u odnosu na II i III?
 
Nikola Vuk, ovo ti kazem najiskrenije, nemoj Jabuku, nema veze sto je jeftinija nakraju ce te najvise kostati..komsija i Ja smo uzeli pilice na istom mestu, istog dana, uslovi u kojima ih on cuva su bolji nego gde ja cuvam moje pilice..Ali on njegove hrani Jabukom, i oni tek sad imaju 650g.u 25danu, dok moji imaju duplo vise, a koristim Gebi....pa ti odluci:ppozdrav:
 
@nikola_VUK

Pa jedinica i mora biti sitnija od II i III-ke, da bi mogli mali pilici da jedu. Nisam sa pomenutim hranama radio pa tako da ti odredjeno ne mogu nista napisati. Pisem odredjena posto je ime proizvodjaca zabranjeno pominjati, moze da sluzi kao reklama a to je zabranjeno na forumu.
 
Uredbom Vlade ukinute carina na uvoz sojine sacme. Po tome smese za ishranu u stocarstvu bi trebalo da pojeftine. Kladim se da mesaone nece spustiti ni dinar dole. Ponovo ce izmisliti sto razloga da ne pojeftine.
 
Bice ista cena,samo malo GMO.A ukida se izgleda i carina na meso i mesne preradjevine.::lose::
 
Pa i ovako se tesko pokrivaju troskovi uz minimalnu zaradu,sem za curke. Sta ce tek da bude, ako hrani ostane ista cena a meso pojeftini?
 
Nazad
Vrh