Romanovske ovce

Postovani kolege da li ste koristili proizvod firme Calier pod nazivom Caliersantel,mislim da je spanski.Mogu se tretirati sjegnjene ovce
 
slavisa cestitke za petorke svaka cast i puno srece u buducnosti
drago mi je da vidi ovako nesto i ovo mi daje nadu u ovcarstvu pozeleo bi svima ovako nesto da
imaju ko slavisa
 
:bravo: Свака част и за овцу и за газду ::svaka cast::
Изгледа да је романова ипак боља од немца
П.С. Чика Павле да није случајно просек 2,3 а не 3,2 јагњета? Јес да је романовска али код првојагњеница је и преко 2 просек добар а камоли преко 3 је за похвалу и код старијих оваца.
 
Zahvaljujem na čestitkama moje ovce janje se prvi put i daju od 2-3 janjeta ovisno kako koja za sad je sve u redu ja sam jako zadovoljan rezultatom, a nadam se da će tako biti i dalje.Slaviša nemoj da se ljutiš naravno da ne mislim da si neozbiljan jednostavno sam to primjetio i ništa drugo bez zamjerke kolega. Šta misliš o mojim janjcima?
Pozdrav svima!!!
 
Za Mikija,to je werowatno isto sto i Krkin Fascowerm,u osnowi,tj.genericko ime leka klosantel!Ja ga ne wolim,mislim na Fascowerm,moras dati za wecu owcu 9-10kubika,subcutano,moram bosti na 2 mesta po 5,owako 2kub IWERMEKTINA a metilja kod mene nema,a i to moze nekom tabletom na bazi biotinola,albendazola i tome slicno.
 
Ма шта вам је народе, какви препарати против паразита, овца се једноставно очерупала јер носи петорке, зна вуна да опадне и кад су двојке у питању а камоли петорке...
 
Gospodine Slavisa veliki pozdrav kakve su mogucnosti da se uz RS u Srbiju dovezu priplodni jaganci romanovske rase mora li specijalan prevoz ili auto prikolica i ko je dokumentacija potrebna
 
Postovani Pavle,

svakako da je takav prosek za svaku pohvalu. To vam je iznad svih ruski rezultata. :D Verovatno imate vise petorki, nego jedinaca i cetvorki nego blizanaca. Kad se uzme u obzir da ste radili haremsko parenje ti rezultati su impozantni i za svaku vrstu respekta. Nadam se da ce takv prosek ostati do kraja jagnjenja. ::vino:: ::vino:: ::vino::
Molio bih vas da mi odgovorite koliko ste ovnova koristili u parenju?

Dragane, vama cu odgovoriti PP malo kasnije.

Kod starijih ovaca imao sam prosek 3,1. Ove godine cilj mi je da zadrzim 6.2 jagnjeta po ovci na godisnjem nivou. Kod mene ce pocetkom godine dolaziti svetski priznati strucnjaci iz oblasti biotehnologije, selekcije i reprodukcije ovaca i da li ste raspolozeni da Vas posetimo?

Za Gorana.

Farma ima status slobodnog stada Resenjem Ministarstva poljoprivrede RS, tako da ne verujem da moze biti poteskoca kod izvoza zivotinja.

Evo fotografija romanovskog ovna (oca) koji je na vreme osisan, pre neka dva meseca.

 
b92miki je napisao(la):
Slavisa za mene je ovo neverovatno i impozantno,stvarno svaka cast.Kolega miladinovicu ja mislim da su petorke u pitanju. :ppozdrav:
Komentarisao sam pre postavljanja zadnje slike,svaka cast u svakom slucaju.
Za Pavla@
Vidi se da su ovce u odlicnoj kondiciji,i da jagnjad dobro napreduju(ova velika na slikama,posto znam kad si poslao slike malih),za svaki respekt je kad prvoojagnjena ojagnji 3 komada.
Pozdrav
Post je spojen: [time]1261994242[/time]
_________________________________________________
dejan26 je napisao(la):
Za Mikija,to je werowatno isto sto i Krkin Fascowerm,u osnowi,tj.genericko ime leka klosantel!Ja ga ne wolim,mislim na Fascowerm,moras dati za wecu owcu 9-10kubika,subcutano,moram bosti na 2 mesta po 5,owako 2kub IWERMEKTINA a metilja kod mene nema,a i to moze nekom tabletom na bazi biotinola,albendazola i tome slicno.
Tako je isto je sto i Fascoverm,ja sam ove godine to nabavio za prolecnje spricanje.mora na 2 mesta da se bode za vece ovce nazalost ali je lakse nego davati tablete
:ppozdrav:
 
Slaviša nisu ni Rusi što su bili pa to ne znači da su oni nalbolji farmeri! Što se tiče ovnova maksimalno 50 ovaca na jednoga ovna,a ako sam dobro razumio vi mislite da su janjci na slici od jedne ovce ne nego ja kad se ovca ojanji stavljam u box samu 24-48h po mojoj procjeni je potom prebacujem u veći(zajednički) do 10kom zato ste vidjeli više janjadi.Pozdrav!
Post je spojen: [time]1261999022[/time]
_________________________________________________
Prijatelju Miladinoviću hvala za iskrenu ocjenu moga stada! ::svaka cast::
Obavezno mi moramo da se ove godine upoznamo,da se nas dvojica ispričamo o svemu isvačemu jer mislim da si odličan sugovornik. Pozdrav! :ppozdrav:
 
Ozbiljno i odgovorno rade ovaj posao i zaista imaju odlicne rezultate i Pavle i Gosp. Njegic,to ove slike najbolje govore.
Ako bude sve kako treba kolega Pavle bit cu vam gost na prolece.
:ppozdrav:
 
Hvala svim kolegama. ::vino::

Vi rekoste kolega Pavle, ovčarstvom se bavim isključivo iz ljubavi i entuzijazma, moje skromno znanje iz oblasti uvek želim nadgraditi i razmeniti iskustva sa ostalim kolegama. Koliko vidim niste raspoloženi za posete, mogu vam reći da to nisam očekivao, ali za to verovatno postoje opravdani razlozi, te Vam ne zameram.

Vrata moje kuće su uvek otvorena za sve ljude, a posebno one koje zanima ovčarstvo.

P.S. Ipak bi voleo da se bar približim proizvodnim rezultatima ruski uzgajivača romanovske rase ovca. Moram priznati da ste Vi te rezultate prevazišli i na tome Vam iskreno čestitam, te iz tog razloga su mi jasne vaše reči i antagonizmi prema Rusima.
 
Kolega Slaviša ja nisam rekao da nisam raspoložen za posjete dapače kao što i sami rekoste vrata moje kuće otvorena su za sve a posebno za ljude sa dobrim namjerama. Mislim da se nismo razumjeli bit će mi drago da se vidimo,upoznamo i razmjenimo iskustva više ljudi više zna.
POZDRAV gosp.Slaviša!!!!! :cao:
 
Evo još fotografija romanovski ovaca. Interesanto da je ovaj porođaj trajao jako dugo zbog "karličnog seda" prvog jagnjeta. Posle kraće akušerske intervencije sve se dobro završilo. :D

08:00
2i11o1t.jpg

12:00
6ici9z.jpg

12:15
2dtx7xs.jpg

15:30
10yjfi8.jpg


Nastavak sledi...
 
Izvukao si ga karlicno ili si ga okretao pravilno u majci pa ga onda izvlacio?Cini mi se da je dviska u pitanju ili se varam?
 
...nastavak.


15:40



16:00



16:15



::vino::

Post je spojen: [time]1262198648[/time]
_________________________________________________
Loša procena kolega Miladinoviću.

Nije dviska u pitanju, ovca će u junu imati tri godine. Izrazito je krupne konstitucije, kao i jagnjad koje je ojagnjila. Teško je proceniti veličinu na fotogafijama. 4/14/13. Kod korekcije ploda nisam okretao jagnje (samo je rep bio u porođajnom kanalu i bilo ga je teško palpirati), nego sam ga potisnuo, uvukao pažljivo zadnje noge u kanal i izvukao jagnje. Posle je sve krenulo kako treba. Kako vaše romanovske? Jesu li se ojagnjile?
:ppozdrav:


P.S. Bar jednom godišnje u praksi imam "karlični sed". Bitno je samo na vreme primetiti i retko dođe do komplikacija.

Post je spojen: [time]1262200310[/time]
_________________________________________________



 
Nazad
Vrh