Romanovske ovce

:D,ko zna mozda je naleteo na dobar ruski clanak i preveo ga celog jer je u skoli ucio samo ruski,a ostalo mu bilo na engleskom i nemackom pa prevodio kako je znao pomalo:),ili mozda...
:ppozdrav:
 
Romanovska treba da bude alternativa XY rasi ne nikako obrnuto.
RIDEAU ARCOTT i BOOROOLA TEXEL su daleko ispred romanovske rase, ali lepo si zloupotrebio epitet carska, da li bi to uradio da nisu nazvali tu rasu po carskoj dinastiji Romanov, nego da su je nazvali ciganska rasa ili nešto sasvim deseto... Slavomirskaja na primer..
Lep pozdrav, Slaviša :cao:
 
Pozdrav prijatelju, :cao:

Mislim da ti je poznato kako je mi koji je ugajamo u žargonu zovemo (neću reći žargonsko ime, smatram da nije etički i primereno, te da ga dosta ljudi zna). Booroolu merino planiram zapatiti, i dok ne proizvedem nekoliko generacija ne mogu ništa reći o osobinama i samoj rasi. Verovatno je opšte poznata stvar da oni koji voze fiću kažu za mercedesa da je krš. Ipak se prodaju svi modeli automobila. Poznati su oportunizmi većine uzgajivača prema romanovskoj rasi ovaca, ali neka svako radi (uzgaja) ono što smatra najboljim.

Šta ima novo kod tebe prijatelju?

P.S. Ogradih se od zloupotrebe, ali ne vredi. :sta:
 
NE,NE zloupotrebio si na lep i koristan način,respect mon....
I treće NE Booroola Merino, Booroola Texel sam rekao, i bolje su i jeftine su.
direktan link: http://www.texelaars.com/booroola stranica je urnebes kad se prevede na srpski,google nezna sas padeži bre!

Koljem i pečem po kućama, nosim alat sa sobom,no worries HAHAHA, rakija stigla i tako..
Koliko si najviše imao živih,rođenih janjadi, i OTHRANJENIH bez cucle bez pomoći dakle, moliću lepo ja tebe reci mi/nam
 
Мало сам се залетео...ипак је каракул на првом месту са више од четири стране
 
pozdra od mene dali valja ovo ::namigivanje:: ::namigivanje::

xfz4e8.jpg


wqzzly.jpg


wqzog2.jpg
 
Jagnjad su neki mesanci verovatno sa Zwartablesom,to nije romanov 100 posto,ovan je diskutabilan moze a i ne mora biti cist romanov
:ppozdrav:
 
Miladinoviću Care oprosti ali moram da komentiram tvoj komentar! Kad sam vidio ove gore Romanove janjce isto sam komentirao samo što nisam znao kakvi su križanci,ali zato je ovan sigurno rekorder. Pozdrav svima!!!!!!!!! ::svaka cast::
 
Za jagnjad sam ziguran da su mesani a za ovna nisam mogao nista tvrditi sa slike bas sigurno,za to je ipak potrebno oko odgajivaca te rase.Pozdrav Pavle prijatelju.
:ppozdrav:
 
Pozdrav Miladinoviću! Ima li zime kod tebe, kod mene je treći dan -15°C,janje se ovce i mogu ti reći da su mali Romanovi žilavi na zimu tako da sam zadovoljan. Neke od osobina Rom. ovaca jelenski rep a ovi sa slike imaju kupirani(sječen gumicom).svilenkastu vunu a ovi imaju vunu kao Sočalski itd.! Pozdrav Miladinoviću i svim marljivim stočarima! :cool:
 
Bila je zima par dana,2 dana po minus 20,ali stale su tople pa nije bio problem za malu jagnjad.Iz hladne rusije je to ne boje se oni zime:).okaci neke sveze slike ako imas,verovatno ih vec imas stotinu i vise malih.
Pozdrav Pavle
 
Pozdrav svima, a posebno vama EatMeatOrDie i Pavle. Bitno je samo da je prostirka suva i da se jagnjad ne smrznu za tlo. Ove godine veca kolicina prodovi voda nego obicno, bar je kod mene takva situacija, posebno kod cetvorki i petorki. Ocekuje me jedna duga noc, ali je ipak partus nesto najleps¡e u celom ovcarskom poslu.

EatMeatOrDie, kad ce biti degustacija proizvoda vezana za panonsku ravnicu i tradicinoalni nacin pripreme mesni preradjevina, daj obavesti, da donesem "narocitu maksuziju" pa da se vidimo i razmenimo iskustva.

::vino:: ::prica:: ::vino::

EatMeatOrDie pitao si me za neke podatke o odgoju i velicini legla, sad (pre dva sata) mi je se ojagnjila jedna ovca koja je stara 30 meseci. Konkretno evo podataka za ovu ovcu 4/15/15. Nisam ih prihranjivao, ni jedno, a nadam se da necu morati prihranjivati jagnjad ni u buduce. Imao sam slucaj ketoze kod jedne starije ovce finske rase koja je ojagnjila petorke, pa sam prihranjivao jagnjad nekoliko dana dok se zdravstveno stanje kod ovce nije normalizovalo. Inace jagnjad vec od petog dana jedu adekvatnu hranu "ab libitum", tako da nije potrebno dohranjivanje mlekom. Verujem da cu u narednim danima uspeti da napravim vise fotografija mog stada, posto sam u stali sam pa je malo teze raditi kamerom.

Kako napreduje jagnjenje kod Vas Pavle?

2ce0xf9.jpg

Ovca pred porodjaj sa vec jasno ispoljenim znacima skorog jagnjenja.

6tpyk1.jpg

Ko pre do sise!!!

ml5us2.jpg

Hocu i ja mleka!!!

mkiv0x.jpg

Guzva u sesnaestercu.

73dk78.jpg


Srecna porodica.

2yl05m9.jpg
 
Cestitke na prinovama,zaista lepe cetvorke(majka se jagnjila 4 puta sa 30 meseci i 15 othranila,to znaci 4/15/15?) ::svaka cast:: ::svaka cast::
Kako resavas pitanje kolostruma u ovakvim leglima,raspodeljujes im ili ko prvi stigne?Ima li potrebe za prihranjivanjem ili ne za cetvorke?
:ppozdrav:
 
Ovo je stvarno preljepo za vidjeti samo dozvoli mi da ti skrenem pažnju osim što ovca daje puno i lijepe janjce (krupne) ali da si je tretirao Dektomax-om ili nekim drugim preparatom izbjegao bi ove rupe bez vune po ovci.I ja i moja supruga dežuramo 24h jer je i kod mene počelo janjenje. Do sad imam 32 janjeta sa prosjekom 3,2 po ovci, kažu da je to za mlade šilježice odlično. Volio bih da mi komentirate moje ovce i janjce slikano je prije sat vremena.
Pozdrav!
xfznk.jpg

Post je spojen: [time]1261945713[/time]
_________________________________________________
2u57s61.jpg

Post je spojen: [time]1261945984[/time]
_________________________________________________
25kr9uh.jpg

Post je spojen: [time]1261946280[/time]
_________________________________________________
o93fc8.jpg
 
Slavisa za mene je ovo neverovatno i impozantno,stvarno svaka cast.Kolega miladinovicu ja mislim da su petorke u pitanju. :ppozdrav:
 
Hvala svim kolegama. :ppozdrav:

Hm, postovani Pavle ne postoje preparati koji mogu spreciti odbacivanje vune, ne verujem da ste pomisli da se radi o Sarcoptes scabiei i da Vam delujem toliko neozbiljno? Sto se tice kuce Pfizer i preparata Dektomax, licno sam rezervisan prema proizvodu. Pristalica sam upotrebe neki drugi provereni preparata novije generacije koje se primenjuju u zemljama sa najrezijenijim ovcarstvom. Regenaracija runa kod romanovske nezaustavljiv fizioloski proces. Svi preparati su u primeni na mojoj farmi, ali nisam stigao na vreme da osisam ovce. Romanovsku je najbolje sisati sa tri meseca graviditeta, znaci dva puta godisnje, minimum. Dalje, moje ovce su izrazito krupne, narocito sirinom abdomena i delovi bokova su izlozeni iritaciji koja uzrokuje brzu regeneraciju runa. Nadam se da da cu uspeti sutra postaviti fotografije ovaca koje su na vreme osisane.
 
Nazad
Vrh