Koja je ovo sorta paprike

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.963
Lokacija
Beograd
Da li neko zna koja je ovo sorta, kupljena u Prištini kažu da je za pečenje za salatu?

DSC08349.jpg


DSC08348.jpg
 
I meni lici na ljutu ali sam pre par godina u Grocki na pijaci video nesto slicno i prodavac je tvrdio da je slatka ali nisam ulazio u detalje.
 
I ja sam mislio da je slatka pa probao malopre, i to žilice.. ljuto u pm. dok sama paprika nije. Suva, debelog mesa, teška i nema previše semena. Duga preko 20 centimetara.

DSC08358.jpg


Izglada super, nema nekog leskovčanina da se javi?
 
Rasad ove paprike sam nabavio pre par godina uzeo iz okoline Krusevca i vec par godina je sejem iz tog semena proizvodeci rasad za svoje potrebe.
Mogu reci da je mnogo lepa ukusna i zdrava paprika,prvo bude zelena i kako zri ona prelazi u narandzastu boju.E sad ako neko zna neka mi kaze kako se zove ova paprika,posto ja ne znam, vrlo je retka i na pijaci samo sam je jednom video u mom kraju-kragujevac.
Guglajuci razne kataloge nisam uspeo nista slicno da nadjem!
90pw8l.jpg


otkyhi.jpg
 
Poslednja izmena:
Seme ove što je Dzionik postavio neko na kupindu prodaje kao "Makedonska resasta" ili "Macedonian fringed". Rekao bih da je to ta, po slikama.
 
Ovu Dzionik-ovu papriku na slikama kod mene u kraju zovu puckavka, za drugo ime neznam ali znam da nema veze sa paprikom kozji rog, neznam zasto ih ljudi mesaju kad uopste ne lice jedna na drugu. Da spomenem, puckavka je imala solidnu cenu prosle godine i bila je trazena 90-100 dinara za kg, celog leta...
 
I treba da bude cena, paprika je prva liga... Puckava li se vika :) kad Leskovčni ne bi nadenuli neki nadimak.... :)
 
Puckava paprika se vika :) za salatu je prva liga a moze i u pasulj. Mi je sadimo svake godine za kucne potrebe. Sa bratom smlatimo po desetak zalucenih za rucak bez brk da nam mrdne :)))
 
Nije toliko ljuta, ali je aroma neprevazidjena.
Stepa53 pogledaj da nije to slučajno "Romansa" mada ova tvoja izgleda malo kraća i deblja.
 
Može i tako, svakako odlična paprika. Sadim je ovih par godina i najbolje mi uspeva od svih sorti. Dobra i za sušenje.
 
Nazad
Vrh