Ćurke i način njihovog držanja

Moje currrrke pojele prvih 10kg jedinice-zasad je sve ok! :D
 
Standardnih deset kom, petonedeljni,stigli u subotu 8maja!
Dobar kapacitet sto se rane tice -tek sam sad skontala da nisu ni celu nedelju kod mene!
Vode popiju-celu pojilicu od 5l.
Dodajem im pomalokostovit,ne svaki dan.
Ima li neko nesto da doda? :cao:
 
Sta reci vise majstoru kao sto si Ti??
Nego, draga moja.. Kako si resila pitanje prostirke i dal` si im (mozda..) ukljucivala kvocku (sijalicu..) ??
 
Slama na betonskoj podlozi, dodajem novu dok ne dostigne do plafona! ::namigivanje::Salim se naravno,od kako su stigli imaju istu prostirku samo sto sam stvarno dodavala jedan svez sloj, sutra jos jednom pa ondak ide sve na kompost! i stavljam novu.
Hvala bogu nije trebala kvocka-prosle nedelje je bilo toplo pa nisu sedele ni pod obicnom sijalicom i vrata su bila otvorena na zivinarniku. Kad vidim da se skupljaju ispod sijalice -zatvorim vrata i to im je dosta. Imaju zaseban boks dopola izolovan kartonom ka vratima-ostalo su zidovi od tvrdu ciglu!Tj-dovoljno im je toplo! :cool:
 
Svaka Ti cast! U principu, sve je to isto , samo su u pitanju nijanse... ::namigivanje::
Nego, kako si se snasla za curice ove godine, od koga si ih uzela? ( Ja sam narucio u petak od agroveta, 510 dindzi..)
 
Napisala vec..... :sta: al neka jopet cu! :osmeh:
Preko lokalnog dilera-Srbokoka Jagodina.
Dobro sam prosla i sa cenom-530 dindzi-cujem da neki uzimaju vec i preko 600din
 
Imam neproverenu informaciju da se na području uže Srbije mogi nabaviti jednodnevni ćurići isključivo muškog pola.
Jedan farmer ih tako nabavlja i odgaja i prodaje po većoj ceni.Ukoliko neko ima saznanja gde se to može nabaviti bio bih mu zahvalan.A da ne zamaramo forum može odgovor i na p.p.
Hv.unapred :ppozdrav:
 
Ja muku mucim ali zamislite sa cime!? ne sa zivuljkama nego sa sijalicama!
Do sada sam promenila bar desetak komada-kvocka im i dalje ne treba-ali nisu krtice pa ne mogu da zive u mraku!
Majku mu ima li neka firma sto pravi kavlitetne sijalice?
PS kabel je ispravan -provereno, a digla sam im ga navislje, da kad leprsaju krilima ne dodiruju samu sijalicu!
imate li kakvu ideju? :sta:
 
Ja jos uvek koristim neku staru Teslinu sijalicu od 200w, a stara je preko dvedeset godina ::svaka cast::
Uzmi neku Filipsovu, toga barem ima danas na svakom koraku...
 
E......nema kvaliteta danas vise ni ucemu!
Zal za nekim dr vremenima .....Hvala,cu pogledam i to cudo od sijelice!
 
Dobar dan svima.Ja sam Rado,javljam se iz BiH(Tuzla).Ćurke sam prvi put kupio prošle godine.7 komada.Nisam imao nikakvog iskustva,ali pošto imam vikendicu na selu i oko 3 dunuma zemlje,palo mi je na pamet da držim ćurke.oduševila me njihova mirnoća(za razliku od kokoški).obično sam ih puštao da pasu i odmarao se gledajući ih.Dvije nisu preživjele,ostalih 5 u zamrzivač.Ove godine sam nabavio 10 komada.Medjutim,ove su nekako živahne,samo skaču i lete.penju se na hranilice i tako spavaju.
Ne znam je li to sad neka druga vrsta ili šta?
ibl91l.jpg

Post je spojen: [time]1274627636[/time]
_________________________________________________
evo i jedna slikica onih od prošle godine
2eo8x1f.jpg
 
Rado, sto su veselije i zivahnije od 4 do 7 nedelje , to je bolje po njih , dokaz da su zdrave. Dobro kondiciono stanje. To sto spavaju na hranilicama,to je iz razloga sto im je sijalica visoko podignuta, pa se penju na iste zbog toplote, jer toplota odlazi gore iznad njih , zar ne? Spustaj sijalicu, i jacu malo..
 
Baš Vam Hvala na savjetima.tačno je da je u zadnje vrijeme bilo prilično hladno za ovo doba godine,
a sijalicu sam podigao nešto više jer su mi prošle godine kljucale kabal iznad sijalice(kad su porasle),i neka se žica odvojila,i nestalo struje i iskočio osigurač i mislim da je jedna zbog toga poginula.poslije sam zamijenio i kabal i sijalicu i podigao sve malo više iz sigurnosnih razloga.Svakako ću staviti jaču.Hvala.I za "agika 2",ja koristim sijalice proizvođača "osram".te su najbolje-provjereno.Lijep pozdrav...
 
Kabl u buzir crevo , ali pod smesta!
A oko sijalice obmotas malo rabic zice, da je ne polupaju kljucajuci ili dok lete. Ali, ostavis malo lufta oko sijalice, minimum po desetak centimetara. to je barem prosto, ne treba nikakav majstorluk...
I samim tim spustas i podesavas visinu sijalice zavisno od spoljne temperature. I , slobodno Ti na tu piljevinu dodaj jedno pola bale suve slame, da vidis kako ima da Ti zivnu... Em toplo nocu kad malo legnu , em dobro upija izmet. A kad se napuni izmetom, jednostavno dodas novi sloj slame, i gotovo..Bog da te vidi... Samo koncentrat i SVEZA voda, i udri.
P.S. Koji im koncentrat dajes, i posto si ih placao u nabavci po komadu?
 
Hvala još jednom na savjetima.ove godine sam kupio koncentrat neke naše firme tu iz Orašja(MIX-Orašje,BiH- imaju web site).Ne razumijem se uopšte u koncentrate.Ovaj sam plaćao 5 eura za 10kg.prošle godine sam kupovao neki iz slovenije(emona krmila ili tako nešto)i bio je puno skuplji čini mi se 25 eura za 15kg.slamu ću da nabavim to nije problem.šta mislite kad mogu početi da ih puštam vani?i da li treba da uzimam neku drugu hranu?
Post je spojen: [time]1274639080[/time]
_________________________________________________
Ćurke sam plaćao 9 eura pokomadu.To je kod nas nešto skuplje,valjda nema neke velike potražnje.ovdje ljudi rađe uzgajaju piliće.Ove godine su i dva moja prijatelja nabavili ćurke(po 5 kom) kad su vidjeli kako je meso bilo ukusno.
 
Ako su se dobro adaptirale na postojeci koncenrat, sto bi ga menjao? Jos kako vidim da i cena odgovara... Ma super! Jedino je cena curaka u nabavci bila malo jaca
Nego, sto bi pustao curke vani? Nije Ti to pametna ideja... Uostalom , negde smo i imali na forumu raspravu o toj temi, pa nadji i procitaj. Samo ce Ti vise kalirati, meso ce biti zilavije... Ja licno moje curke ne bi pustio vani ni za zivu glavu. Inace sad, u posebnu posudu dodati po malo psenice i kukuruza, saku u vrh glave, da se navikavaju za kasniji period.
 
Prošle godine sam ih puštao vani.Po cijeli dan su pasle travu,jele skakavce,insekte,voće i povrće i odmarale se pod krošnjama drveća.Navečer su jele kukuruz+koncentrat.Meso uopšte nije bilo žilavo,bilo je veoma ukusno.Ja ih ne uzgajam za prodaju nego za sopstvene potrebe(i familiju) i mislio sam da uštedim nešto na hrani ako ih puštam vani preko dana.Težina im je prošle godine bila 12-14kg(očišćeni).Vidim da je to prilično malo u odnosu na ono što vi govorite na ovom forumu.
 
Evo mene ponovo,kupila sam i ja curke pre deset dana,isti slucaj kako i kod Rada,kad ih pustim trce,polete ,skacu ali i neumorno jedu,i koncentrat ali i pasu i travu,koprive,kupe razne bubice.Ja ih drzim evo vec petu godinu,uzmem sest komada,dva prodam a ostelo za svoju porodicu,curke su prosle godine imale 14 kg, a curani 24 kg,isto su preko dana pustene,ali tu im stavljam i granule,pa i pasu a i jedu konc.inace ovako su mnogo ukusnije,a meso nije zilavo,i mogla bih prodati i vise da imam bolje uslove,jedini problem je bio sto je jedan curan napadao ostale,pa sam ga odvajala,i poznat problem sa nogama,sad dajem kapi AMINOVITAMIN pa cu videti dali ce biti sta bolje,veliki pozdrav i uspeh u radu.
 
Nazad
Vrh