Ćurke i način njihovog držanja

pozdrav od mene,evo i ja hocu da probam da drzim curke pa sam u tu svrhu porucio 600 komada :sta: i stizu mi 18.03. pa ako prezive bice za prodaju ovih od 3,4,5 nedelja,pa ako ste zainteresovani javite se. :D
 
Poslednjih par godina uzimam curke koje stizu iz Mionice i nemogu reci da sam nezadovoljan, medjutim sad imam ponudu za turu koja stize iz Kaca, da li je neko imamo "Kacanke" :haha: i kako je zadovoljan
 
makael je napisao(la):
Moze li mi neko pomoci, gde bi mogao kupiti 100 komada tronedeljne curice oko Raske/Krusevca/Nisa. Unapred hvala.
Pozdrav makael, ja zivim u Raski i svake godine kupujem curice preko jedne privatne veterinarske stanice kod nas. Mislim da nije problem da se naruci i veci broj. Ali prvo bih ti savetovala da malo ispitas trziste, ne znam gde bi prodavao meso jer ovde kod mene i nije neka velika potraznja za istim.
 
Da li neko može da me posavetuje koliko jednodnevnih ćurića može da se od prvog dana drži na metru kvadratnom ispod "kvočke", ili da mi kaže koliki je prečnik kruga u kome može da se smesti
350.komada jednodnevnih ćurića-Hvala unapred.
 
Tatatatatira drugari!
Blizi nam sa vreme nabavke famoznih curica! Vojvodjani, imate li pojma gde mogu da se nabave KVALITETNI i provereni jednomesecni curici :sta: Verujem da bi za ovu informaciju mnooooogi bili zainteresovani!
 
Pozdrav forimasima ja sam novi clan iz okoline Zajecara tacnije selo Minicevo. Od prosle godine gajim curice uzimam jednodnevne i cuvaju se bez problema jedno pitanj za koju hranu bi se opredelili inberg ili gebi?
 
gde može da se nabavi američka bronzasta? Ako neko ima iskustvo sa "sivim" ćurkama neka piše o tome. :D
Unapred hvala
 
@Pešić, asdambo, struna, jelena, makael, Pero-indjija ...... i ostali koji to do sada nisu učinili!?!

Ako hoćete ozbiljnije da učestvujete u radu ovog Foruma, najljubaznije molim da se u najkraćem predstavite (o sebi, o poslu kojim se bavite i tsl.)

U svakom slučaju :ppozdrav: i dobrodošli!

Moderator
 
Poštovani,da li je moguće da opet nisam uspeo da se valjano predstavim, a učinio sam to dva puta.No nije ni važno, iz Indjije sam, bavim se gr. limarijom, kuniće, piliće i ćurke gajim za sopstvene potrebe.Neko vreme se nisam javljao za " reč", zato što nisam imao ništa pametno za pitati. U svakom slučaju trudiću se da budem aktivan, koliko mi to "facebook" bude dozvoljavao (tri ćerke ). Pozdrav
 
asdambo je napisao(la):
Pozdrav forimasima ja sam novi clan iz okoline Zajecara tacnije selo Minicevo. Od prosle godine gajim curice uzimam jednodnevne i cuvaju se bez problema jedno pitanj za koju hranu bi se opredelili inberg ili gebi?

За "инберг" нисам чуо, а за "Геби" ти могу рећи да су информације опречне. Неки се у њих куну, а неки кажу да не ваља. Ови други се углавном слажу да је био добар, али да се последњих пар година јако покварио, а ја сам чак чуо у ветеринарским круговима да пропадају. Е сад, ја мало мало, па чујем њихову рекламу на радију. Ко ће га знати...
 
Izvinjavam se ako se nisam dovoljno predstavio ja sam iz sela Minicevo inace se bavim uzgojem pilica, svinje, koka nosilja i curica ovo zadnje od prosle godine nesto za sebe nesto za prodaju. Nadam se da ce mo saradjivati na forumu. Koncentrat Inberg sam koristio za sve i mogu reci dok je bilo normalnog snabdevanja tj. dilera ja sam koristio iskljucivo njega. No diler je puko i sat se pojavio neki strovac koji nas snabdeva kad kako pa sam zato pitao za Gebi jer sam ga probao na jednodnevnim curicima i nisam bas najzadovoljniji kao i na pilicima prirast je ok. ali smrtnost katastrofa, zato pitam za misljenje uopste sta mislite o koncentratima?
Post je spojen: [time]1271968440[/time]
_________________________________________________
O sebi mogu reci sl. 77-god. sam ozenjen otac troje dece ranije sam se bavio vulkanizerstvom pa je naislo ludo vreme i sad smo da kazemo mini farmeri ako se to tako moze nazvati.
 
::novac::
[/quote]
posto prodajes?
[/quote]Pozdrav svima,ja sam boban iz temerina i bavim se proizvodnjom kokosijih jaja,sad sam prvi put uzeo curice da probam da drzim par nedelja i da ih prodam.Danas im je pet nedelja i prodavao sam ih po 6oo,oo sledece nedelje ce biti 650,00 imam jos oko 200 komada.
 
Ja sam po preporuci ljudi koji mi inace kolju curke, porucila jednomesecne curice iz SRBOKOKE-Jagodina preko lokalne prodavnice stocne hrane. Covek se kune u njih, godinama posluje sa tom firmom a moji koljaci kazu gde god su radili njihove curke, niko se nije zalio.
Bog da mi je u pomoci!
Izvstaji slede.... :osmeh:
 
Pozdrav drustvo, meni su stigle curke u subotu (15kom.) od 4-nedelje, imam jedno pitanje

@ivanhoe

procitao sam u jednom od tvojih ranijih postova u ovoj temi, da si rekao da DKF moze da im se zasebno sipa u neku posudu i da uzimaju sami koliko im treba. Reci mi da li mogu odmah da pocnem da im dajem i postoji li vremenski period na koji im se to daje(par dana u mesecu) ili mogu da jedu sve vreme do pocetka ciscenja.
 
Pošto nikada do sada nisam držao ćurke i nemam nikakvo iskustvo , imao bih par pitanja. Prvo, većina iznosi svoja iskustva sa ćurićima koji su stari mesec dana, pa bih molio one koji uzgajaju od jednodnevnih da napišu kako najbolje sačuvati ćuriće u tom kritičnom periodu, prilikom bobanja, tj. smanjiti smrtnost kod ćurića.
I zanima me još, pošto tovne ćurke počnu da nose, da li se recimo isplati odvojiti ćurana i dve ćurke i pokušati tako dobiti jaja za nasad ( inkubator ) , ili je sa njima isti slučaj kao i sa tovnim pilićima, tj. mora roditeljska linija.
Hvala i pozdrav
 
Kada se sve, objektivno-subjektivno, uzme u obzir: JA glasam za smrtnu kaznu prasetu !!!

Skica iz života
(razgovor dva gurmana)

Da vam pripovedam, nećete verovati, nemam novca da priču štampam: potukli se, onomad, u Jovinom Bircuzu, Pera i Sima, a SVE oko prozaične teme - da li je bolja prasetina ili ćuretina za Božićnu trpezu.
Nuto qrca u slamnatom šeširu, posle 2 (slovima=dva) sata stiže konjica/policija (ONI UVEK STIŽU POSLEDNJI) i uhapsi OBOJICU.
Odmah su ih pustili posle saslušanja, uz službenu opasku: NISTE VI za NAS, breeeee !!!
Pokupe se, ćutke, Pero i Simo, te otidu natrag u gore narečeni Jovin Bircuz (slavna Institucija, verujte).

Naravoučenije:
- Treba jesti SAMO mleveno meso (verujte Bibliotekaru)
- Jedite zdravu hranu u Jovinom Bircuzu (OVO nije reklama: kafedžija Jova mi je obećao pare za finansiranje PoljoInfo.com, kada bude imao viška novca i tako dalje...)

Đorđe Balašević - Neko to od gore vidi sve
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=e6cvppGj4rw&feature=related[/youtube]

Izvinjavam se: Jel OVO put za Iđoš, moliću lepo ?
 
Moj dobri i pre posteni D.N.K.
Pripovetka je za svaku pohvalu, ima uvod , radnju, i zavsetak...Samo , kakav je gurmanluk kod Jove kafedzije:haha: Pileci bataci, rostilj... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh