Ćurke i način njihovog držanja

krajem novembra zaklao sam 12.kom. od toga 5.ćurki težine u proseku 17kg. i 7kom. ćurana u proseku težine 23.kg. mogli su biti i teži da SAM ULAGAO U HRANU. BELO MESO SAM DIMIO I MOGU REĆI DAJE SUPER.
ISKUTVO MI GOVORI DA NEMOGU MNOGO DA ŠETAJU I DA TO UTIČE NA PRIRAST.
U KIIKINDI I OKOLINI NEMA VELIKE ZAINTERSVANOSTI ZA KUPOVNU OVE VRSTE MESA A CENA SE KRETALA OKO 300 DINARA. DRAGE KOLEGE ZAVIRITE U HLADNJAKE U SUPER MARKETIMA VIDITE CENE ĆURETINE KOJA SE UVOZI IZ MADJASKE...
SREĆNI VAM NOVOGODIŠNJI I BOŽIĆNI PRAZNICI...
 
prota0230 je napisao(la):
DRAGE KOLEGE ZAVIRITE U HLADNJAKE U SUPER MARKETIMA VIDITE CENE ĆURETINE KOJA SE UVOZI IZ MADJASKE...
Mogu da vam kazem da ne treba da se bojimo te konkurencije. Mojih par musterija su kupovale tu uvoznu curetinu, pa kad su probali domace videli su sta je kvalitet. Ne bi vise uzeli uvoznu ni dzabe da im daju!
KUPUJMO DOMACE ::svaka cast::


Srecni novogodisnji praznici...
 
Srecna nova Godina!!!
A za ivanhoa.. (sve sto je paslo , nije se ugojilo) :haha: I zna se da je Divljac tako zilava jer je stalno u pokretu, meso odlazi u misicnu masu , koja je zilava. U tovu, se preporucuje sto manje kretanja iz sledecih razloga... Zilavost, kal randam mase... :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@dabula nije napisao da tove. Namerno nisam komentarisao ostale navode nego samo taj koji si ti komentarisao.
Tovni pilici su i kod mene zatvoreni ali zato pevci za gurmanluk krstare.
Za dovno cudo nebudu zilavi. :cao:
Prijatan docek i sretnu i uspesnu Novu Godinu zelim u svoje i u ime ureddjivackog tima
 
Eto mene jopet!
Sa zakasnjenjem zelim svima uspesnu 2010-tu god i da nam dao Boga, ove godine curke budu teeeeeske i saftane (kad zavrse u rerni)!
Duboko se izvinjavam ali od obecanih golisavih slika nema nista!
Bila samo jedna, koju sam okinula pre velikog pomora-al obrisase je-kazu da nisam normalna jer ih slikam mrtve i raspolutane! Jos cu zavrsiti u nekoj ustanovi zbog toga. A kada se desio dan D, nisam imala vremena za takve aktivnosti. Sutradan je pao oooonaj sneg!
Moji stucnjaci su sac metodom odredili kilazu-nismo imali kade ni da ih merimo!
Sve u svemu-nije lose s obzirom da smo napravili gresku kada smo ostavili curke da nose.
Necu vise slusati druge-izgubile su na kilazi dosta a i izmaltretirali ih i curani. U proseku su bile oko 15kg.Jedino je onaj ,,lepotan,,sa slike opravdao svu onu buku oko ovsa i prebacio 30kg, ostali su bili mnogo laksi-do 25kg.
Cena ma nije brinula -sve cemo mi da ih pojedemo!
U svakom slucaju, nesto sam naucila, lepo sam se druzila, malo vas nervirala a davicu vas i ove god! :haha: :zli: :cao:
 
zdravo svima mene zanima gde u novom sadu mogu da se kupe curici i koja hrana je najbolj
Post je spojen: [time]среда, 27. јануар 2010. 05:00:44 MST[/time]
_________________________________________________
OVO SAM PRONASAO O OVSU!!!:haha:
"Zbog značajnog prisustva nezasićenih masnih kiselina, pri korišćenju ovsa u ishrani krava dobija se mekan i maziv maslac.

Ovas se najviše koristi u ishrani konja, kako zbog ukusnosti, tako i zbog dijetetskog delovanja na varenje. Konji hranjeni ovsom veoma retko oboljevaju od kolika i takozvane "prazničke" bolesti. Konjima se daje u zrnu, a zdrebadima i starijim konjima prekrupljen.

Konjima pri teškom radu treba 50% ovsa iz obroka zameniti kukuruzom, i to zbog veće koncentracije energije. Ovas se naročito preporučuje i u ishrani priplodnog podmladka goveda i bikova za priplod. Smatra se da u ishrani bikova povoljno deluje na spermatogenezu. Ne preporučuje se za živinu, kao ni za svinje u tovu."
 
OVO SAM PRONASAO O OVSU!!!:haha:
"Ne preporučuje se za živinu, kao ni za svinje u tovu."
[/quote]
Uh, ovo je kao biku crveni plast!
Moguce ,moguce ali praksa POBIJA gore navedeno!
Ja definitivno NE odustajem od ovsa a vi kako hocete!
Rzzzz, neeesam ih podavila nego spremila u mrzizivac di im je i mesto!Pa za to ih i drzimo! :haha: :haha: :haha:
:cao: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Čugi je napisao(la):
E dva komada, ja sam do sada za sebe držao po 5, prošlu godinu sam preskočio zbog veće količine jaretine :D


Najpre da vas sve pozdravim jer sam prvi put na ovom forumu!!! Ja sam drzao prosle godine oko 15 komada curaka i prezadovoljan sam. Drzao sam ih tako reci napolju. U pocetku su bile zatvorene, do perioda bobanja, a potom su celog leta bile napolju u ogradjenom prostoru. U proseku su bile oko 14 kg i sto se zarade tice, od prilike je da se na ulozeni dinar zaradi dva, tj. ako ste ulozili 500 evra toliko ce vam ostati cista zarada. Preporucio bih svakome ko zeli da gaji da najpre nadje sigurne kupce pa onda da tovi inace se vrlo lako ode u minus!!!!!
 
Pozdrav svima!
Zivim u Bosni i zelio bih pokusati baviti se uzgojem curki kao dopunskom djelatnoscu, poceti sa nekih 15-20kom onako usput, pa dokle se dobaci (u slucaju da se nadje otkup siguran islo bi se i na vise, pravila bi se farma, itd). Imam mali milion pitanja, pocevsi od uslova do literature, ali cu zasad ostati samo na ovome: da li se isplati hraniti curke samo zitom, bez koncentrata? Htio bih da curke budu sto je moguce vise prirodne (eko-, bio-, organsko i sta ti ja znam sta sve ne...), plus bih posijao svoje zito da zatvorim proces i da ustedim na hrani. Kakva su vasa iskustva, i sta mi savjetujete?
Unaprijed hvala!
 
Jako dobra tema, naucih nesto novo sto ce mi koristiti.
Svima puno hvala! ::svaka cast::
 
Ćurka je jednak pičkin dim kao i belo meso kokoške: suvo brate... do besvesti !!!

Međutim: ukoliko se meso živine pravilno marinira - onda je druga priča.

:D

p.s.
Pitajte časnog Bibliotekara (kada je na Forumu :haha:)
 
Zadnjih pet godina, ne gajim posek, ili ti svinju za svinjokoj.To su mesto zauzele njihovo veličanstvo ćurke i njihovi muški.Odgajim 10-12.ćuraka i ćurana.Batake i karabatke, sa pršutama nadimim.
Šnicle spremam tako da im ne smeta šti imaju status posnog mesa.Red slaninice, red šnicli, kisela pavlaka sa senfom a opet red slanice ......i sve to u pekaču.Posle mi je problem :ppozdrav:Ali borim se.
Tako ću i ove godine.Hranim ih hranom za ćurke bez ikakve improvizacije.U toku šetnje uzmu iz prirode sve ostalo kao salatu i za svo ovo vreme nisam imao gubitaka osim jedne koja je morala ići na prinudno klanje jer je u šetnju progutala parče žice. :cao:
 
@makael
Verovatno će vam neko iz tražene okoline javiti, ali predhodno, ako hoćete da učestvujete u radu ovog Foruma, nepisano pravilo je da se predstavite:

Poljoprivredni forum - Poljoinfo > Dobro došli na Poljoinfo - poljoprivredni forum > Caffe > Za nove članove da se predstave.

U svakom slučaju dobrodošli :ppozdrav:

Urednik-Moderator
 
Pozdrav svima, zivim, vec 17 godina u Svajcarsku, meni je dosta svega, osim ::novac::.
Nameravam ove proleci nazad, pa bi poceo da se bavim Zivinarstvom. Svaki savjet mi je dobro dosao, osim onog, kao sto mi brat rece; pa, jesi poludeo covece.
Moze li mi neko pomoci, gde bi mogao kupiti 100 komada tronedeljne curice oko Raske/Krusevca/Nisa. Unapred hvala.
 
Ja mislim da je jos rano za curice, neverujem da negde ima tronedeljnih, mozda jednodnevnih.

::svaka cast:: za povratak! :ppozdrav:
 
Pozdrav svima, ja sam Pero iz Indjije i javljam se prvi put iako sa zadovoljstvom pratim komentare.Svi ste jako pozitivni i predusretljivi.Još jednom pozdrav svima a posebno za Ivanhoa,Agiku i Rzbrzotrza
 
Nazad
Vrh