Ćurke i način njihovog držanja

Ondak ste trebali oman da brisete golisave slicice-a ne da nas navodite na zlo! ::lose::
Jel treba da se ::sramota::?Ja cu ipak da ih turim. :haha: :haha: :haha:

Nisam im nista dodatno ojacavala, sve majka priroda i (ovas hi hi hi)-pa kako im budne! Nisam imala zivaca da ih tetosim vise nego do sad!

A ono da li je mesana i imali sta kineskog u sebi-pojma nemam, to je druga generacija Aradacke mutave patke-trazili mutave i eto sta smo dobili! Izlegli se prosle god,nose kao lude-ali ih vise necu drzati-to moram sama da koljen i cistim! :zli: a to mi je najmrskiji deo tova!
U svakom slucaju lep primerak patke! Tenks
 
dudovcanin je napisao(la):
Posto nema odgovora, ja moje prodao po 400 din ociscene.

Имаш мој одговор на исто питање на једној од претходних страница. У сваком случају, 400дин уопште није лоше, чак и за Београд, а камоли за унутрашњост, где је већа понуда и мања платежна моћ (тако кажу на ТВ дневнику). Ја их продајем 350-380, а иде јако тешко ове године
Post je spojen: [time]1257352060[/time]
_________________________________________________
agika 2 je napisao(la):
Evo mog ,,ovsenog ,,jata!- jos jedno mesec dana pa cemo da pravimo pokolj!
A da rzzz ne bi bio jedini sa golisavim slicicama-cu ih i ja ubacim kade budu doticne skinule perje!!! :haha:


ono gore je glavni dasa i maneken dvorista,sa jednim konkurentom i ostalo su cure!

Видим да ниси пропустила прилику да ставиш слику где је овас у првом плану :haha: Лепе су ти животиње, а даса је прави лик! Нема шта, овас је чудо :ppozdrav:
 
Neki dan zaklano par komada. Ćuran 25 kg, ćurke od prilike upola lakše, očišćeno naravno. Belo meso od ćurana 10 kg. Kupljene su 30 aprila, hranjene koncentratom 100 %. Čujem da su ovde očišćene cele ćurke 450 din. ali neznam kako ide prodaja.
 
Sory, nisam bila u prilici ranije da se javim!
Rzz-naravno da je smisljeno tako stavljena slika(hi,hi,hi)-moram malko da bockam narod i neverne Tome!
Dasa je stvarno extra -na slici :haha:!!Videcemo sta uradi ovas :sta: - kad mu skinem perrrje!
Jos malo-tek su sad navalili na ranu!
 
:haha: :haha: :haha: :haha:
To ce zasigurno da ih strefi!
Mada je ovo novo iskustvo ,nikad nisam imala tako alave curke pred kraj.Dosad su pojeli(sa ostalom zivinom zajedno) tri meteri ovsa i kupli smo jos sest dzakova.Boga mi ,ne traje dzak cela cetri dana!Mnooogo alavo -samo da bude i efektno! ::namigivanje::
 
Ajd molimte da ne pretrazujem temu napisi opet gde si nabavila ove stetocine ::namigivanje:: da dogodine imam u vidu
 
molio bih da mi neko da recept o spravljanju hrane za tovne ćurke za sve uzrasne kategorije ali sa komponentama koje ima seosko domaćinstvo
lično to radim sa svojim kukuruzom, pšenicom, sojom, stočnim graškom,pivskim ječmom,kredom i dikalcijumom ... ko zna neka da savet ...

hvala unapred
 
ivanhoe je napisao(la):
Ajd molimte da ne pretrazujem temu napisi opet gde si nabavila ove stetocine ::namigivanje:: da dogodine imam u vidu
Kod nas u Zr uprodavnici koja se bavi prodajom stocne hrane i zivine.Probacu da raspitam od kog proizvodjaca uzimaju jednomesecne curice-mozda ima blize Subotici neko od njih-da ne dolazis caaak dovde za curice!
Do maja sledece god ima jos dosta vremena! :cao:
 
Proto Dobro ti nama dosao ::vino:: ::vino:: ::vino:: ocitaj nam koji ocenas i predsavi nam se to je dobri obicaj ovog foruma da znamo sakim se dopisujemo :cool: pa cu se poruditi i prepisati iz knjige trazene recepture
 
ako čovek ne može biti lep i bogat kao što hoće može biti dobar i pošten
umesto očenaša
pozdrav svima
 
Knjiga mi je jos u qrva... za koji dan bi mi trebali vratiti,a do proleca svakako nije frka jer jer ovoj turi se vec spremaju svecani stolovi
 
Posto gajimo curke vec desetak godina po 15-20 kom hajde i ja da ostavim nase iskustvo. Kupujemo curice stare oko 6 nedelja i prva dva meseca se hrane koncetratom a kasnije samo prekrupom od kukuruza i ovsa stim da je ovas oko 20%. curke su pustene na otvorenom posle mesec dana kod nas prvih mesec dana su u zatvorenom svo vreme napolju imaju samo nadstresnicu ispod koje spavaju i okruzene su starim vocnjakom i livadom tako da svo vreme pasu. posle 5 meseci od kupovine curica curke su teske od 13 do 17 kg a curani od 22 do 28kg . Ove godine smo prvi put za 20 curki zapisivli sta su pojeli i preracunali u dinare tako da je prosek 1160 din po curki tj 23200 din za svih 20 a bilo je 6 curana i 14 curki na to dodjate jos i oko 5 evra za curice i to vam je cena kostanja. Stvar je u tome sto su slobodne na 80 ari vocnjaka i livade tako da uzimaju iz okruzenja sta im treba jer kad iz zakoljemo imaju pun zeludac i peska i kamencica i ostataka trave i kostica od voca :) zato kostaju manje nego da su svo vreme zatvorene i meso im je daleko ukusnije. A sad sto se tice mesa mi dimimo u pusnici oko trecine mesa i to uglavnom belo a pravimo i kobasice koje su izvrsne dok batake i karabatake i deo belog ide u mleveno . Za sarmu, musaku,cufte itd pa cak i rostilj od cureceg mlevenog je odlican. Mislim da je najvaznije to sto su slobodne na cistom vaduhu i cistoj izvorskoj vodi i kad pogledam moje curke njihovo perje je cisto kao sneg a meso vise zuto od onih u mesari verovatno zato smo ove godine jedva sacuvali 7 za nas jer su onih 13 se prodalo kao alva za dva dana i jos toliko bi otislo da sam imao.
pozdrav svima
 
nemanja_st01_58 je napisao(la):
Zaboravio sam da dodam da se u kruševcu prodaju oko Božića i Srpske Nove a cena je bila od 250 do 300 din za kg.

Zelim samo da ti kazem da ta cena od 250-300 din/kg je neisplativa na manju kolicinu! moras da imas velike kolicine, sto stvara i velike troskove i rizike, da bi ti se ta cena isplatila! Moras da razumes i da curka od 12kg kosta skoro 5000din, to nije svako spreman da plati! jos nedaj boze da kad porastu, da se potuku pa da jedna drugoj razbiju glavu, sve ti pada u vodu! gubici su strasni!
 
dabula je napisao(la):
svo vreme napolju imaju samo nadstresnicu ispod koje spavaju i okruzene su starim vocnjakom i livadom tako da svo vreme pasu.

Interesuje me nesto, Dabula - curke vaze za vrlo glupe tice, i secam se da je otac morao da ih unosi u zivinarnik svake veceri. Kako ove tvoje reaguju na letnje pljuskove, na nevreme i takve stvari. Nije valjda da trcis i juris ih po 80 ari livade?

Dalje, ko predstavlja opasnost za curad uzrasta koji ti pustis na ispasu (macke, jastrebovi, psi...?)

Koliko cenis da bi na tih 80 ari jos mogao da pustis a da ne zatru svaku travku?

Umalo da zaboravim - koju sortu smatras pogodnom za ovakav nacin drzanja?
 
BP je ovo lepo napisao... i jos da dodam nesto sto je logicno, curka koja se 5 meseci seta po 80 ari nemoze a da ne bude zilava, curka koja kljuca otpatke iz vocnjaka koji su naravno prskani bar 7 puta posto zakljucujem da je rec o kostunjavom vocu, nemoze da bude zdravija od prave tovne curke. i jos nesto, neznam na koji nacun ona nagura 22-28kg kad je pustena da seta! Voleo bih da nam DABULA kaze o kojoj je sorti curaka rec pa da i nama procveta, ako ta sorta stvarno postoji ili je samo rec o losoj reklami ::lose:: ::lose:: ::lose::...
 
Zivina stara ispod godine ne moze biti zilava! Meso je daleko ukusnije ako mogu dopuniti jelovnik po svojoj volji
 
Nazad
Vrh