Ćurke i način njihovog držanja

Jos nisam video curke koje u periodu kad operjaju,i dok ne povecaju telesnu masu ne lete :zli:
 
EVO I SLIKOVITO!DODUSE BAS NISU BILE RASPOLOZENE ZA LET! :zli:
dp8qhw.jpg

3010a6b.jpg
 
Znam to Kloki! Ipak hvala!

To je samo zbog dramatike!Celo prepodne se makljam sa slikama pa sam odlepila :udri: !
Post je spojen: [time]1247049911[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1247049966[/time]
_________________________________________________
I da JA sam ZENSKO!
Malo nas je al smo dosadne!
 
moze li mi neko reci koliko treba uloziti novca po curki do vremena klanja ( 15-20 kg. )
i ima li negde u okolini Beograda otkup mladih curaka ?

hvala unapred,
Slobodan
 
Ne verujem da je iko ikada racunao koliko treba para za jednu curku!
Sve zavisi da li uzimas male curuce ili one od mesec dana, koju hranu kupujes i cime hranis do kraja tova. Razih ljudi raznih nacina-njie jeftino ali se isplati u svakom slucaju.
Jedino ako nemas na umu vecu proizvodnju-tu vec treba pomoc stucnjaka! :cao:
 
Ja sam zainteresovan da drzim curke ali nemam pojma kako se to radi. procitao sam sve sto je ovde ali mislim da to nije dovoljno. Da li neko zna kako mogu dobiti vise informacije na internetu? Drzao bih 20 do 30 curaka.
 
na slici 4 maseca.,a sada 5.
koliko kila- :sta:! ne optrercujem se time a i nemam kako da ih merim. tu su izmedju 15 i 18 kg. nisam zadovoljna kako napreduju.
 
Ja sam novi clan,treba mi brz odgovor u vezi tovnih curki,jedan curan od tri meseca od juce ne ustaje,ne moze na noge,da li mogu da ga zakoljem,ima 12 kg,jeo je granule ali i razno povrce,travu i detelinu,moram li da ga procistim?javascript:void(0)
 
Hvala Ognjene,mislis da ne smeta sto je jeo i granule,mislim zbog ukusa mesa,a i neznam koliko je zdravo,da li je kasno da ostalima dajem AD kapi,nisam ranije a sad imaju tri meseca,pozzz.
 
Potpuno nova u svemu i forumasenju i cuvanju curki!
Imam pitanje u vezi hranjenja ovsom: posto su isti uslovi kao kod agike 2, uzela sam jenomesecne curice sredinom maja, ja bih sada poslusala tvoj savet i krenula sa ovsom, ali primetila sam da mnogo slabije ustaju, sem naravno kad jedu ili piju, kao da su im dosta slabe noge. Da li da im prvo nesto dam da im ojacaju noge pa da predjem na ovas ili to moze istovremeno i ovas i neko sredstvo za jacanje nogu?
One su u jednoj garazi, sa dovoljno prostora i stalno im je otvoren prozor, da li im mozda smeta promaja koja se povremeno javlja zbog cestog otvaranja vrata?
I jos jedno pitanje da li je trebalo odmah da odvojim zenke od muzjaka ili to nema veze?

Hvala unapred!
 
Kostanvit,lupijne jaja,zidove gde mogu pristupiti okreci,pusti ih na pasu! nedostaje im Ca i u svojm okruzenju nemogu pokupiti Otome sam polemisao sa Agikom,srecom njene pucke u prirodi pokupe potrebnu kolicinu.
PS. Izgleda na jugu manjak Ca :sta: Lazarevac,Nis
 
Тја, да се и ја огласим, по први пут на овом форуму.

Пре свега, поздрав свима. Ја сам Небојша из Калуђерице, Бгд. Мислим да знам нешто о ћуркама, јер их гајим већ неку годину заредом.

Тренутно имам 32, из 2 генерације (април и мај). Узимам их са 3 недеље. Још увек се не усуђујем да узмем 1-дневне, иако имам услове и искуство са пилићима. Држим их у затвореном простору до бобања, а након тога су дању у дворишту, где пасу, кљуцају, раде шта им воља. До бобања једу само грануле, а након тога им додајем разне житарице, БАРИМ КОПРИВУ, шаргарепу, у ово доба године добију коре од лубенице, једу воће које отпада са дрвећа, морам да заборавим на грожђе које оне могу да дохвате (а дохватају све више, како расту :). Ове године сам, по препоруци, набавио храну Фармкомерц, Чантавир. За сада расту добро, али не верујем више својим проценама и чекам да начиним покољ, да бих извршио анализу. Чистим их 15-30 дана, највише кукурузом, али добијају и тритикалу и још којешта од житарица. Моје ћурке очишћене имају просечно 17-18 кг, а највећа је имала 24. Не продајем главу и ноге. Кољем их у пластичном џаку, уз помоћ комшије.

Да одговорим на пар питања из теме:

1. (За Моки) Колико је улагање по ћурки? 25-40 евра. Свака ћурка поједе 60-ак кг концентрата за време раста и 10-15 кг кукуруза/прекрупе и осталих житарица током чишћења.

2. (За Мози45) Хоћеш да почнеш са 20-30 ћурака? Мноооого је за почетак. Веруј ми, тржиште је веома ограничено, јер је ћуреће месо скупље од пилећег, а и теже се људи отварају за 6-8000 динара за 1 ћурку. Пре ће се одлучити за 10 пилића. А да продајеш људима 1/2 ћурке или по врстама меса хмммм... Почни ти лепо са 10 комада, пробиј тржиште, види како околина дише, па онда одлучи. Свако ко ти унапред каже да ће купити ћурку од тебе - НЕЋЕ! Кум, брат, тетка? НЕЋЕ! Ја највише продам непознатим људима, који су чули за моје ћурке од некога ко је прошле године купио.

3. (За милу моју) Верујем (ма да) кориснику "агика 2", али се не бих играо својим ћуркама и никада не бих прешао искључиво на било коју храну, па ни на овас. Јесте здрав, али само овас?? Грануле су комплетна исхрана до проласка бобања. Након тога, можеш им додавати свашта, али им до чишћења грануле остају окосница исхране. Чишћење зависи од тебе. Прочитај горе како ја то радим. Можда зато ја немам ћурку од 45 КИЛОГРАМА!!! Мислим, шта рећи осим: "агика 2, правац неки ветеринарски институт у САД и продај им технологију, узећеш милионе долара за тајну". Јбг, овас је чудо над чудима, а форуми су чудна места. Што се деформисаних ногу тиче, само им дај коштано брашно, јер им кости расту брзо и храна нема довољно калцијума. Наравно, ни љуска од јајета неће шкодити.

4. Не знам име оном лику (нит' желим да знам) што храни ћурке остацима из кухиње, али имам поруку за њега: "Држ' се ти рођаче својих свиња, није брате живина за тебе!" ::lose::

Толико за сада. Ако неко жели више да пита, нека пошаље поруку, радо ћу одговорити. Поздрав!
10pt7iu.jpg

3322akk.jpg


Ја сам онај десни брадоња на слици, а моја ћурка је испред мене. Обратите пажњу на разлику у боји између ове 2 ћурке. Ето, зато људи купују од мене
 
Dobro nam dosao @rzbrzotrz :ppozdrav:
Za Barenu koprivu 1.X cujem. U cemu je bolja od sveze?
Po mom misljenju za pocetak najbolje ozeti koliko za svoje domacinstvo treba susenog mesa,a ako se nesto proda dobrodoslo. A kosto i sam kazes dogodine ti kupci dovode nove.
Sa Agikom se nisam hteo raspravljati jer iz njenih postova vidim da ne drzi SAMO curke,a dobro znamo da su zivine lopovi milije im je ukrasti+pasa i zadovolje svoje poirebe, i sam kazes da popasu sve sto stignu
 
Hvala na odgovorima!
Gajenje curki, u stvari bavljenje bilo kojim poslom, pa i curkama, zahteva dosta truda i znanja.
Mi smo pilicno nepromisljeno krenuli u to, maltene slusajuci samo savete lokalnog prodavca kod koga smo i kupili curke.
U sustini, one napreduju jedino sto mi nemamo sa cime da uporedmo da li je to odgovarajuci napredak za taj uzrast ili ne, sa tri meseca curani su imali oko 10 kg. Sve vreme ih hranimo granulama i davali smo im kostano brasno vec jednom, i evo danas smo im ponovo ukljucili kostano brasno i presli na neke granule br. 3.
One su u zatvorenom i nemamo uslova da ih pustamo napolje. Da li sada uz te granule samo da im pomalo dodajemo ono sto kaze rzbrzotrz i koliko bi jos trebalo dugo da se gaje, mislim sta je optimalno. Nekako mi je draze da jedu i normalnu hranu ne samo granule, cini mi se da je tako i meso ukusnije, ali ne bih volela da se nesto poremete u ishrani. Za ciscenje mi je jasno, samo kukuruz (jel mleven ili u zrnu, samo mi nije jasno) 15-30 dana.
Rz, stvarno su ti lepe curke. I one obucene a i ona razgolicena!
Pozdrav sa juga!
 
Nazad
Vrh