Ćurke i način njihovog držanja

Dobro brate.
 
Zdravo svima.Javljam se po prvi put , jer sam od skoro član.
Uzgojem ćuraka sam počeo da se bavim pre otprilike 3-4 godine , i do sada nisam imao većih problema.Međutim prilikom nabavke svake ture za uzgoj javlja mi se isti problem.Nikako ne mogu da provalim kod mladih ćuraka(starost 5-6 nedelja) koji su ćurani , a koje su ćurke.Ukoliko neko može da mi pomogne i da neki savet neka se javi.
Unapred zahvalan.
 
Dobro nam dosao :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
To ti je bar jednostavno.
Das im da jedu,Oni koji su pojeli su curani, a one koje su pojele su curke. :haha: :haha: :haha:
Na vrhu analnog otvora su im polni organi,grupisi po slicnosti.
Razlika je manja no u malih kunica ::lose::
 
Drzim curke vec 6 god,uglavnom 6-7 kom.dva prodam,vratim ulozene pare i resto ostavljam za sebe!!!nesto u zamrzivac nesto susim!Uglavnom susim belo meso,u pocetku sam susio batak i karabatak ali su jako zilavi.curani su dostizali od 20 do 24 a curke nikad preko 14kg.koristio sam peletiranu hranu jabucki koncentrat i sitno sekao blitve(vrlo rado je jedu)!!!!!!
 
Yanima me koliko hrane ide ya kg prirasta curke i koja se hrana daje posto sada tek pocinjem da gajim
 
Kakve si ćurke nabavio, koje rase i koliko su stare. Za hranu, to bi trebao da pitaš proizvođače ili njihove zastupnike.
 
Milivoje koliko si placao curice i da li su jednodnevni i tronedeljni?
a sto se tice prirasta ide 4-5kg hrane za kilogram prirasta!!!!
 
da li je bolje uzeti jednonedeljne ili tronedeljne curice i moze li ko pojasniti sta je to bobanje
 
Upravo tako ni ja nisam znao domaci izraz,a Madjarski nehtedoh pisati.
Sto su veci manja opasnost na uginjavanje i da ces imati curane :udri: ::novac:: ::lose::
 
hvala ivanhoe ovo za bobanje stvarno nisam znao a za starost sam pretpostavljao da ima neka caka samo sto nisam znao koja jos jedamput hvala i kad god se vidimo imas :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Meni su 14. maja stigle ćurke od 4 nedelje osam komada i bogu hvala lepo napreduju. Dao sam im da pojedu džak od 10 kila koncetrat Ću1 pa tek posle prešao na dvojku. Za ovih 10-11 dana su duplo teži a pojeli po glavi oko 1,6kg hrane što je po meni za ovaj uzrast zadovoljavajuće. Ovo je četvrta godina od kad ih držim a prvi put hranim sa proizvodima Vetazavod SU.
 
I stavio sam sodabikarbone da lakše svare.

Za ćurane ne znam, nisam ih šacovao otpozadi :osmeh:

Zezam se. Dva već sada odskaču po veličini i mislim da su oni a ne one.
 
U pravu si. Priznajem. Ali, dosad mi baš uvek tih 2-3 većih od 8 komada ispali ćurani. Uvek imam osam komada pošto ih držim za celu familiju.
Od toga 3 moja i molim boga da bude bar 2 ćurana jer je to moj bonus što ih hranim.(naravno troškove delimo)
 
Drago mi je sto postoji ovakva tema. :cao: Pocetnik sam u uzgoju ćurića i interesuje me da li se smiju hraniti otpadom hrane koju ljudi jedu? Jos su mali, imaju oko kg, a ne znam koliko su stari, jer sam ih kupila ne pitajući za starost. Hranim ih koncentratom i u zadnje vrijeme otpadom, ali su dobili proljev. Zabrinuta sam, pa vas molim da mi uskoro odgovorite. :sta:
 
ovo je izgleda neki zabavni forum, a ja se ponadala da ce mi neko dati ozbiljan savjet :(
 
Nazad
Vrh