PDA

View Full Version : Kako kuvate kotlic/gulas ?

Advertisement

pedja voganj
11-09-11, 00:56
Sutra planiram da pravim kotlic pa me interesuje kako vi pravite ?^-^Lkl{{

branko
11-09-11, 01:06
Puno crnog luka, paprike i naravno mesa. Još malo lovorovog lista i samo nek se kuva.

Kosjerac
11-09-11, 07:42
I još da dodam pre ručka jedno 2-3 domaće prepečenice a posle toga ko šta voli pivo, vino isl.

Rabadzija
11-09-11, 08:11
Kotlic od srnetine,probaj dobar je.....>:({

5-6 glavica crnog luka
2 glavice belog luka
2kg srnetine
5-6 šargarepa (sitnijih)
koren celera i nekoliko strukova lista celera
1l belog vina
1l domaćeg kuvanog paradajza, ako nemate u zamenu može tomatino
300g dimljene slanine
sveži peršun
mešavina začina, so, mleveni biber
malo ruzmarina i majčine dušice (sušene)
nekoliko bobica kleke
ljuta aleva paprika

Priprema:
Crni luk iseckati. Beli luk iseckati i ostaviti cele čenove. Na malo ulja ili masti propržiti crni i beli luk dok ne omekša. Dodati zatim u kotlić isečeno srneće meso, očišćenu šargarepu i izrendani celer i so. Naliti vinom i sa malo paradjz soka koliko da pokrije meso pa kuvati na vatri uz povremeno mešanje. Po potrebi nalivati ostatak vina i paradajz soka tokom kuvanja. Tokom kuvanja dodavati navedene začine po ukusu – ruzmarin, majčinu dušicu i kleku. Negde na pola kuvanja dodati na kockice seckani list celera i peršun. Dodati zatim iseckanu slaninu. Pred kraj još malo ukus doterati ostalim začinima i gulaš poslužiti sa kačamakom.

KishRobert
11-09-11, 12:51
Nastavak price ovde :
http://poljoinfo.com/showthread.php?4536-Kako-kuvate-kotlic-gulas

pedja voganj
11-09-11, 20:48
ajde ljudi pisite...nije valjda da recepte cuvate samo za sebe ? ^-^

Deda Lala
05-10-11, 22:04
Говеђи,свињски,овчији,меша и,пачији,гушчији,кокошији, илећи ,мешани,рибљи,машин паприкаш.Пеђа, који? И за колико персона?

miroslav k
05-10-11, 22:39
dinsta se luk, kad je poludinstan stavljas svinske papke i zajedno dinstas, (biber u zrnu i lovorov list) onda stavljas meso, prvo svinjsko a posle goveđe, papriku slatku za boju a ljutu po ukusu, pri kraju dodas fant (aleva, podravka, za gulas) zajedno sa kuvanim paradajzom ne mnogo, zuti zacin i so po ukusu i to je to mljac mljac,

Neško
06-10-11, 11:30
Evo i moj recept za gulaš od divljeg zeca:

Prvo ostaviti zeca u marinadu (voda sirćet ruzmarin i malo soli). Nakon što zec odleži 3-4 sata u marinadi izrežem ga na par većih komada i ubacim u ekspres lonac.
U lonac, pored komada zečetine ubacim i ruzmarin, lovorov lisr so i biber u zrnu. Kada provre ("propišti") kuhati do 15 min (ne više) pa skinuti. Kada se malo ohladi odvojiti meso od kosti i pri tome paziti da komadi ostani što veći, a vodu procijedimo i ostavimo u posebnu posudu.
Posebno na ulju i masti propržimo 1kg luka, par mrkvi, svježe paprike i ostalog sezonskog povrća.
Kad luk bude na pola upržen dodati 700-800 grama očišćenih sviježih šampinjona koje isječemo na komade i upržimo ih zajedno sa lukom i povrćem.
Nakon što luk i šampinjoni budu uprženi, dodamo prethodno očišćeno meso, dinstamo ga 15 min uz stalno miješanje. Dodamo začine (vegetu biber, slatku i slanu papriku i ostalo po želji) i pomalo dodajemo vodu, u kojoj smo skuhali meso i dodamo pola litra paradaiz pirea. U ovako pripremljen sadržaj dodati par krompira isječenih na sitne komade i kuhati oko 1h. Neposredno prije skidanja sa vatre preporučujem da se doda jedna krem supa od gljiva da bi čorba bila što gušća.

Deda Lala
08-10-11, 22:20
Нешто ми је појело пост.
Хтео сам да питам за који се паприкаш,гулаш интересујете.Да ли за говеђи,свињски,овчији ,мешани,живински,пачији,гуш чији,кокошији,мешани,
машин паприкаш,рибљи?
Какав год да је нека га има пуно и да се крчка што дуже.Уз добро вино и добро друштво и ћемане.....!

Matic
08-10-11, 22:30
Vas post je gore iznad.Nije pojeden.

nju-viliđ
22-06-12, 13:14
Od čega najradije kuvate gulaš i zasto? od ceg je najbolje
sretina,divlje prase, junertina?

RatkoPa
22-06-12, 13:57
Najcesce kuvamo gulas od somovine i junetine ali recepte neznam,moje je da spremim drva za vatru.......Lkl{{

kristal
22-06-12, 14:18
Kadgod je neko slavlje, mi,i sira rorbina (ako je pozvana) volimo pastirsku corbu(nas naziv) jako je slicna gulasu sto se mesa tice znaci siljeze ili junece . Mnogo crnog luka,jedna petina od kolicine koscatog mesa par cesnja belog luka,zelena paprika, 2-3 lovorovog lista,2dcl crnog vina,bibera, malo ljute paprike vegete,svinjske masti,krompir na kocke ,i na kraju crvene domace paprike i zaliti sa vodom da bude corba.Caka je u tome sto se meso sa crnim lukom dinsta BEZ vode pa se malo i zapece dok ne pusti sok posle toga dolazi ostalo sve po redu ali crvena paprika na kraju pre nego sto se stavi krompir.Probajte jako je lepo jelo izdasno , i komletno>:({i naravno ko sta voli za zaliti

Duško58
28-06-12, 18:40
dinsta se luk, kad je poludinstan stavljas svinske papke i zajedno dinstas, (biber u zrnu i lovorov list) onda stavljas meso, prvo svinjsko a posle goveđe, papriku slatku za boju a ljutu po ukusu, pri kraju dodas fant (aleva, podravka, za gulas) zajedno sa kuvanim paradajzom ne mnogo, zuti zacin i so po ukusu i to je to mljac mljac,

Sve je OK Miro, ali ja papke (prednje) prvo posebno skuvam toliko da se mogu sa prstima odvajati od kosti i drobiti pa onda tako prstima usitnjeno i odvojeno od kosti dodam u polu dinstani lukac. Tako radim i kada kuvam skembe i onda se dobija zelatinozna gustina.>:({

miroslav k
02-07-12, 00:12
Škembe nisam još probao da spremam ima tu puno posla oko čišćenja i treba znati kako,

Duško58
02-07-12, 06:49
Škembe nisam još probao da spremam ima tu puno posla oko čišćenja i treba znati kako,

Mlad si naucices.>:({

nikola_VUK
02-07-12, 22:31
Škembiće imaš u skoro svim mesarama u NS da kupiš očišćene, samo treba da ih skuvaš, mislim da sam u januaru platio 165din/kg.

labud c
03-07-12, 17:30
Pozdravljam sve ljubitele dobrog krkanluka

Iako sa mojom strukom bas i nema dodirnih tacaka, na ovakve teme bih mogao knjige pisati.Mozda se jednoga dana i drznem na takav poduhvat zato sto cesto vidjam da mnogi u zelji da naprave nesto lepo i ukusno,dodaju jelima razna vina,piva,konjake i sl.Pri tom,jedino sto dobiju kao rezultat je opor ukus jela.Alkohol treba konzumirati pre i posle jela.Alkohol prilikom kuvanja sav ispari,veci deo vode takodje a ono sto ostane samo zagadjuje jelo.Nije beznacajno ni to sto na taj nacin bez potrebe poskupljuje kuvanje zeljenog jela.Mnogi takodje prave gresku sto u gulase trpaju sve i svasta,pa na kraju dobiju sladunjavo jelo koje ne mozes dosoliti.Gulas treba da bude slano jelo.Naravno i tu treba biti umeren.Evo jednog izuzetnog gulasa za 4 osobe.
Na malo ulja ptrprziti sitno seckane dve povece glavice luka.Prziti dok ne dobije zlatastu boju i onda preliti toplom vodom da sav luk ogrezne.Uz cesto mesanje i dodavanje vode dinstati dok se sav lukac ne razbije.To moze i da potraje ali je neophodno jer u dobrom gulasu ne sme vizuelno da se prepozna nista osim mesa.Kada je luk dobro razbijen dodati jedan list lovora,dve kafene kasicice soli,jednu vrsnu kasicicu sitno mlevenog crnog bibera i popreko secen na medaljone juneci ili govedji ribic.Ribic ili mocing kako ga neki zovu je onaj deo iz buta koji kada je pravilno obrezan izgleda vretenasto i u sebi ima debelu zilu i tezak je oko 700-800g.Ako u kuci bas nemate dobar noz,treba zamoliti mesara da ga isece popreko na medaljone jer se tesko sece.Sve to preliti toplom vodom da ogrezne i kuvati na laganoj vatri,da krcka narednih 2 sata.Redovno dolivati vodu i mesati.Desetak minuta pre kraja kuvanja dodati slatku alevu da dobije lepu boju i miris.Dodati ljutu alevu po ukusu,treba malo da ljutne.Na kraju samo doterati ukus soljenjem ako je potrebno i gulas je gotov.Moze se sluziti uz pire krompir ili testeninu.Meni se najbolje pokazala Panona testenina koja iako je domaca jeftina ni malo po kvalitetu ne zaostaje za onim skupim italijanskim.Za one koji ne znaju,ona zila iz ribica na koju se neki neupuceni gade, se tokom kuvanja pretvara u nesto predivno sto se kao i meso topi u ustima.
PRIJATNO !!!

---------- Poruka napisana u 17:30 ---------- Prethodna poruka je at 15:28 ----------

U zivotu radimo smisleno s namerom da nesto sto smo unapred zamislili napravimo.Medjutim, ponekad se desi da stvari izmaknu kontroli,pa tako i rezultat ne bude ono zeljeno vec nesto sasvim drugo.Tako sam i ja stavio da przim na ulju povecu sitno secenu glavicu luka,s namerom da pravim obican pilav.Ne lezi vraze, u nesto sam se zablenuo i luk mi je zagoreo i to dobro.Poucen predjasnjim iskustvom,kada sam u slicnoj situaciji nastavio da kuvam i corba je bila izvrsna,ni ovaj put nisam bacio vec sam nastavio sa kuvanjem pilava, racunajuci da cu usput vec nekako popraviti i da ce biti jestivo.Dakle,u zagoreli luk dosuti casu tople vode i varjacom odlepiti sav luk sa dna serpe.Zatim treba dodati iz nekoliko voda ispran pirinac oblog zrna,moze i onaj duguljasti ali ja volim obli.Odmah dodati kasicicu ipo soli i dosta bibera.Dolivati vode po potrebi dok pirinac ne bude sasvim skuvan.Tada dodati kasicicu belog luka u granulama i pola kisele pavlake.Sve to pazljivo izmesati i po potrebi dosoliti, i jelo je gotovo.Uopste ne lici na pilav a toliko je lepo da se moze jesti bez ikakvog mesa.Cak ce i oni koji su mesozderi kao ja biti odusevljeni.Probajte,i uverite se sami.Usput treba znati da bi Kinezi izumrli od gladi da nisu imali pirinac.Jedno zrno pirinca putem kuvanja poveca zapreminu 3 do 5 puta i bogato je ugljenim hidratima.Tako su Kinezi preziveli Mao Ce Tunga a ja posle ovoga nikad vise nisam niti cu kuvati obican pilav i to vrlo namerno.

Duško58
03-07-12, 19:18

Skembe se kao sto kaze Nikola kupuje ocisceno. Muka je to sto se kuva dva puta. Prvi put sa dosta luka i zeleni da se ubiju neprijatni mirisi, a drugi put iseceno skembe u kotlicu kao finalni proizvod.

ПАСТИР
20-11-12, 15:09
Чит'о ја, чит'о, ал' нигде не прочито: главни зачин за гулаш је ким. Значи гулаш без говедине и кима не иде, није гулаш већ паприкаш.

Matic
20-11-12, 16:29
Onda niste jeli pravi gulaš/paprikaš.

ПАСТИР
20-11-12, 19:08
Гулаш јесам и паприкаш(е) јесам, а гулаш/паприкаш нисам - у праву си.

Matic
20-11-12, 20:40
Ne mora govedina i ne mora kim jedino ako neko hoće da progori gaće od kima i ljute paprike. Lkl{{

ПАСТИР
22-11-12, 11:39
http://www.vokabular.org/?lang=sr&search=%D0%B3%D1%83%D0%BB%D0%B0%D1%88&Submit=%D0%A2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B8

гулаш (мађ. gulyas), латиницом: gulaš (http://www.vokabular.org/?search=gula%C5%A1&lang=sr-lat)
кув. мањи комади говеђег меса упирјањени са доста црног лука, паприке и кима.

NeLe001
22-11-12, 12:10
Један од многих...

http://www.dodaj.rs/f/2k/3T/3t5jSr8X/p1040063.jpg

http://www.dodaj.rs/f/13/rj/1YZvGcvz/p1040069.jpg

А ево и главног места окупљања.

http://www.youtube.com/watch?v=HzlS9eojJT8

Matic
22-11-12, 18:10
Pastir svako ima svoj način kuvanja.Mi ga kuvamo po Sremački i nama je odličan.

ПАСТИР
23-11-12, 08:40
Мање-више то је и најважније за свако јело, ма како га ко називао. Али ја сам само желео да нагласим да је једно гулаш у правом смислу те речи, а друго јела која су њему налик а која су из њега проистекла - али нису гулаш: перклет, паприкаш и токањ.
Значи, гулаш подразумева: свињску маст, говедину, црни лук, алеву паприку, говеђу супу, со, ким, (бели лук, парадајз).

Duško58
23-11-12, 15:42
Мање-више то је и најважније за свако јело, ма како га ко називао. Али ја сам само желео да нагласим да је једно гулаш у правом смислу те речи, а друго јела која су њему налик а која су из њега проистекла - али нису гулаш: перклет, паприкаш и токањ.
Значи, гулаш подразумева: свињску маст, говедину, црни лук, алеву паприку, говеђу супу, со, ким, (бели лук, парадајз).

Sve potvrdjujem sem kima. Njega samo po zelji a i ne mora i isto ce biti gulas. Daleko je najbolji od govedine, ni jedan nema snagu kao govedji.

Duško58
23-01-13, 17:17
Ovciji gulas:

Ovčetina od buta – 1,2 kg; mast – 800 gr; crni luk – 2 glavice; krompir – 1 kg; zelena paprika; paradajz; beli luk; mlevena slatka paprika; kim; so. Za njoke: brašno – 1 šolja; jaje – 1 kom

Sprema se i kod nas, u okolini Subotice naročito, a najbolji ukus ima na obali Palićkog jezera. Zato, valjda, i Mađari ovo rado kusaju na obali Balatona.

Ovčije meso se iseče na komadiće za zalogaj, opere, prelije vrelom vodom i zatim u hladnoj ponovo dobro opere. U jednoj šerpi otopi se mast pa proprži sitno iseckani luk. Doda se aleva paprika, dolije malo vode, ubaci meso, doda pola glavice iseckanog belog luka. Poklopi se i na laganoj vatri krčka dok do pola omekša. Tada se ubaci na kocke isečeni krompir, zelena paprika i paradajz. Nalije se toliko vode da kad se sve dobro skuva ostane čorbe.

Od jaja i brašna naprave se njoke, što se na samom kraju ukuvaju u gulaš.

miroslav k
27-01-13, 14:26
Duško@
Kad će biti degustacija?

Duško58
27-01-13, 14:58
Duško@
Kad će biti degustacija?

Ako Bog da kada se skupimo na Zmajevackim jezerima, dogovoricemo se.

Neško
08-02-13, 11:25
Pošto ovdje ima dosta starih majstora, ima jedno pitanje.
Hoću da kupim kotlić od inoxa pa me interesuje da li je dovoljna debljina 1mm. Prodavac sa kojim sam razgovarao me naravno ubjeđuje da je to dovoljno, ali ja sam nešto skeptičan ipak 1mm.
Inače do sad sam kuvao u emajliranom, gusanom, kotliću napravljenom od bačve za točeno pivo isl.
Od inox materijala (pored šerpa naravno) posjedujem kotlić napravljenom od pivskog bureta i to je fenomenalan materijal sa veoma debelim zidovima otporan na sve. Međutim prevelik mi je (25l), a žao mi ga da ga smanjujem pa sam odlučio da kupim drugi manji od jedno 10l

dulebdp
09-02-13, 19:54
Danas kuvao kotli' od tri vrste mesa : domaća srnetina , svinjsko i goveđe , začini po našem ukusu da mogu i geca da jedu ,kotlić za 12 osoba ostalo par kašika čorbe u njemu>:({;D}

Duško58
09-02-13, 20:02
Auuu imenjace, svaka cast.>:({

miroslav k
10-02-13, 00:28
Pošto ovdje ima dosta starih majstora, ima jedno pitanje.
Hoću da kupim kotlić od inoxa pa me interesuje da li je dovoljna debljina 1mm. Prodavac sa kojim sam razgovarao me naravno ubjeđuje da je to dovoljno, ali ja sam nešto skeptičan ipak 1mm.
Inače do sad sam kuvao u emajliranom, gusanom, kotliću napravljenom od bačve za točeno pivo isl.
Od inox materijala (pored šerpa naravno) posjedujem kotlić napravljenom od pivskog bureta i to je fenomenalan materijal sa veoma debelim zidovima otporan na sve. Međutim prevelik mi je (25l), a žao mi ga da ga smanjujem pa sam odlučio da kupim drugi manji od jedno 10l
Inox kotlići su odlični za održavanje, ali najbolji kotlić je bakarni, bar što se tiče provođenja toplote

frenky
10-02-13, 09:37
Miroslave, da li si mislio na ovakav? >:({

http://www.dodaj.rs/f/3J/LF/dlokVIt/img1357.jpg http://www.dodaj.rs/f/2d/K8/20vwyKke/img1367.jpg

miroslav k
10-02-13, 11:47
E baš takav, imam limeni i prohromski, ali po takmičenjima sam viđao dosta bakarnoih, kažu da i kafa je najbolja iz bakarne džezve.
@frenky imaš li neku zamerku u vezi bakarnog kotlića?

frenky
10-02-13, 12:57
Taj kotlic ima vise od 30 godina. Kupila ga tetka, posle nasledio moj otac, a sad je kod mene. Jako dobra stvar, samo kad je malo vece drustvo onda bi nam trebao veci. Malo je zahtevniji za odrzavanje, jer moze da oksidira ali to nije mana kad se redovno odrzava. Ima nesto u tom metalu kao sto si i ti pisao.

rade.antic
10-02-13, 12:59
mozeli i od zeca biti neki gulas mislim lovacki ili tako nesto

Matic
10-02-13, 13:04
Naravno da može.

oldtimer
10-02-13, 13:21
Ja sam nabavio zemljani cup iz Zlakuse, i mogu vam reci da su jela mnoogo ukusnija nego iz kotlica (bio tucani, inox, alu, ili bakarni). Napravi se dosta zara, cup se stavi na taj zar, i okolo zatrpa preostalim zarom. Nema vise mesanja, zagorevanja, samo lagano krckanje. Uglavnom gulas, i pasulj kuvam u njemu, ali i sarma bude extra.

Malo ste me zbunili s ovim jeste gulas/nije gulas, al ajd da ja napisem kako kuvam gulas.
Na svaki kg mesa ide oko 600 gr crnog luka. Kada kuvam u kotlicu, onda standardno dinstanje luka, a kada kuvam u zemljanom loncu, onda se sve stavlja odmah. Dalje na svaki kg mesa jos oko 400 ml kuvanog paradajza. Ljuta paprika, so, biber, vegeta (ako me ne nateraju, inace izbegavam-sto prirodnije, to bolje), lovorov list, i to je odprilike to. Naravno, kad imam vise vrsta mesa, onda ne ubacujem odjednom. Prvo govedina, pa svinjetina, i na kraju piletina.

rade.antic
10-02-13, 13:39
imam jednog zeca i fazana u zamrzivacu ostalo od lova ima li neki recept da spremim to da bude ukusno naravno da se pije vino posle toga

- - - - - - - - - -

imam jednog zeca i fazana u zamrzivacu ostalo od lova ima li neki recept da spremim to da bude ukusno naravno da se pije vino posle toga

brankoh
10-02-13, 13:42
nedavno pravio srneći s jednim prof. kuharom, iznenadio me dodatak koji je stavio (pekmez od šljiva i jednu bananu) ali gulaš je bio izvanredan, i ujedno desni kotlić dobija veču ocjenu od lijevog zbog njegovog oblika, brže se kuva i jelo je ukusnije( donji dio je širi a gornji uži).http://img266.imageshack.us/img266/7310/fotografijaa.jpg

Neško
12-02-13, 10:48
To koji kotlić je najbolji to je već relativna stvar, svako kupuje ili pravi ono što njemu odgovara. Ja sam kuvao u bakarnom i emajliranom i oba su ekstra ne vidim nikakve značajne razlike, jer ja to koristim samo povremeno desetak puta godišnje maksimalno. Pošto većinom tamo gdje kuvamo kotlić idemo sa autima pa ga onda nosima, ja sam zaključio da mi je najpraktičnije od inox-a iz razloga što se neće obiti a ni otući, ne treba ga kalaisati i najlakši je za održavanje.
Ja sam od jednog kolege lovca vidio, inox kotlić namaže sa vana sa malo deterdzenta za sude i vodom, (malo vode malo detedzenta) i vjerujte mi posle kuvanja sa inimalno vode opere se da se sjeji kao nov.
E sada za mene lično od svih kotlića je najbolji od bačve za pivo s tim da ne bude preko 15l, najbolje oko 10l.

miroslav k
12-02-13, 11:19
http://youtu.be/_cvwa3coIeA

Ovo još nisam viđao da se u gulašu kuva i cela glavica kupusa

Neško
12-02-13, 14:15
U principu to je to samo ne kontam zbog čega je stavila glavicu kupusa.
Da li je zbog ukusa ili...

Duško58
12-02-13, 17:32
Sigurno su gosti bili iz Futoga, pa da ih ne uvrede.Lkl{{ Normalno sala, ali ni ja ne mogu da predpostavim sta je glavica kupusa mogla da pokupi iz tog gulasa. Stavljena je najverovatnije da pokupi visak necega, ali cega.^-^ Visak masnoce se obicno pokupi sa krompirom ucelo.

Neško
12-02-13, 19:50
Orginalna šala nema šta.
I ja sam na taj način razmišljao ali mi nije bilo jasno.

attila81
12-02-13, 20:04
Ja sam vec video da stavjaju kupus u ovciji gulas navodno pokupi masnocu.

nikola ilic
13-02-13, 12:50
Ja u ovom kuvam,bure od piva 30lit,iseceno napravljen kotlic i talandara
http://i45.tinypic.com/20ictop.jpg
A tu je i resetka,ako hoces da kuvas sarmu,da nezagori
http://i49.tinypic.com/jl4f7t.jpg

Duško58
13-02-13, 19:30
E ove resetke za sarmu se ne bih nikada setio.::sramota::

nikola ilic
13-02-13, 19:37
Pravo da kazem ne bi ni ja da nisam snimio kod coveka,sve komplet...inace iz ovog kotlica kad je pun moze jesti 30 dusa ::super::.

miroslav k
10-03-13, 21:44
Imam pitanje za ljubitelje kuhinje, kako kuvate sarmu? I šta sve od sastojka ide? Kisačku i slovačku sarmu znam ali interesuje me ova naša Srbska

Matic
10-03-13, 21:50
Kod nas je Sremska ali ne smem da odajem tajnu recepta jer se ona prenosi sa kolena na koleno.Žao mi je.

North ARMY
10-03-13, 21:53
Ja znam kako se jede,ako nekog interesuje nek spremi 6-7 komada da demonstriram. >:({

mucobieno
10-03-13, 22:13
Ja znam kako se jede,ako nekog interesuje nek spremi 6-7 komada da demonstriram. >:({

U tome sam i ja pravo dobar :lol:
Jos ako sednemo jedan preko puta drugog, i gajba pod nogama :lol:

Neško
14-03-13, 13:09
Pravo da kazem ne bi ni ja da nisam snimio kod coveka,sve komplet...inace iz ovog kotlica kad je pun moze jesti 30 dusa ::super::.
Reci ti meni od čega si napravio ovu peć? Da li brzo provre kotlić kad se u njoj loži?
Imam ja ovakav kotlić malo drugačije odrezan. Ostale su na njemu stare ručke a od gornjeg dijela je napravljen poklopac. Samo 30l ti je 120 tanjira otprilike i to ja skoro pa da ne koristim. U njemu kuvamo kozle ili jagnje ponekad.
Sutra veče ako bog da kuvam pasulj za svoju ekipu, pa vidićemo.

nikola ilic
14-03-13, 16:52
Pravio mi komsija limar,isekao i savio na masini lim,izvario nogice,vratanca i odzak....dosta brze se kuva u ovom,posto nema gubljenja toplote,i nema da mislis dal ce da duva vetar >:({

Neško
15-03-13, 09:06
Pošto mi je ovih dana nešto "zamigalo" da nabavim kotlić, odlučio da moj stari pokušam da "preuredim" i da ga malo prilagodim svojim potrebama kako bi ga mogao češće koristiti. Ranije je kotlić bio dosta nepraktičan, u ovom rubu okolo se zadržavala masnoća i bio je težak za oprati, a ivica je vrlo opasna za obrezati se.
Juče popodne uzmem brusilicu, tanki brus i malo se igram i evo šta sam napravio. Stavio sam lanac da bi danas mogao da spremam pasulj na verigama u kući sa ognjištem, a naručio sam INOX šipku 6-7mm od koje ću da napravim ručku. Kotlić je ponovo veliki, ali kad sam uzeo brusilicu nešto mi bilo žeo da ga više sječem.
Ostalo je još da malo obrusim ivice da ne budu baš toliko oštre i to je to.
Evo slika:
http://www.dodaj.rs/f/2y/13I/34k8ir9E/slike-044.jpg
Pa sam ocrtao gdje da ostavim "uši", e sad možda sam mogao iskoristiti i ove postojeće rupe ali nisam jer je brusilica bila brža od pameti Lkl{{.
http://www.dodaj.rs/f/F/PA/2beeuVnd/slike-045.jpg
http://www.dodaj.rs/f/U/ww/1dFk3vVe/slike-047.jpg
http://www.dodaj.rs/f/P/qA/SJmpAzv/slike-049.jpg
A proba ide večeras ako Bog da. Ne znam kako će biti kuvati manju količinu u velikom kotliću ali vidićemo.

nju-viliđ
16-03-13, 09:48
To kad zagrije ima da kuva dva dana :D

Duško58
31-03-13, 10:31
Ja sam vec video da stavjaju kupus u ovciji gulas navodno pokupi masnocu.

Provalio sam zasto se stavlja kupus kada se kuva gulas od ovcetine ili mesa koje ima specifican miris. Jos stariji ljudi od meneLkl{{ mi rekli da kupus izvlaci taj specificni miris mesa. Ako se kuva supa od curetine onda se stavi 2-3 lista kupusa da apsorbuje specifican miris curetine. Zato su sigurno i oni u onaj kotlic gurnuli celu glavicu kupusa.

Neško
02-04-13, 08:52
Moja ekipa je za vikend bila baš aktivna, prvo neka dzigarica na kiselo u petak, a u nedelju gulaš od divljeg zeca. Gemišt naravno, a lepine ispod sača. Inače kotlić je fenomenalan ko ima priliku da nabavi ovo bure i sam se malo poigra nekih pola sata neće se pokajati siguran sam.
Malo nam je dimilo u kući sa ognjištem, ali u toku je izrada nape sa ventilatorom pa ako bude radilo možda se bude kuvalo idući vikend i petak i subotu i nedelju kako smo počeli...Lkl{{.

miroslav k
13-12-13, 13:18
Evo upravo sam počeo sa dinstanjem luka, red čekaju, 2 kg svinjske papke 2 kg svinjsko meso bez kostiju i 3 kg juneće isto bez kosti

pitbullns
15-12-13, 19:17
http://www.fun.24sata.rs/resources/funImg/03-12-2013/12/650/28027-a8535fcaf07a4fb16c562e3ce225b922.jpg?v=0

miroslav k
05-04-14, 08:04
Da osvežimo malo temu

http://i62.tinypic.com/1fvmdu.jpg

Duško58
06-04-14, 21:37
Lkl{{Jel to soferski kotlic Miroslave?Lkl{{>:({

Neško
09-04-14, 07:51
Hajde dajte neki dobar recept za riblju čorbu?
Ja sam napravio tronožac u subotu, od kovane šipke 12x12mm gore mješač. Pošto mi je kotlić od pivskog bureta malo su mi noge tronošca velike oko 135cm ali šta je tu je.
Malo da oživimo ovu temu.

Duško58
10-04-14, 18:04
Evo ovako ukratko
Paprikas za 4 osobe, riba po zelji ja cu da napisem za sarana
Po osobi stavljas 0,5 kg ribe i 7 dl vode, 200 g luka cetri kasike paprike(za skroz slatki paprikas,za malo ljuci 3 slatke i 1 ljute za ljuti pola-pola 2 ljute 2 slatke)
Bitno da pre kuvanja ribu usolis i prelijes sa 2dl paradajza i da odstoji 15-tak minuta.Kad prokuva dodas papriku i mozes pola dodatka za riblju corbu(ja ga stavljam meni je nekako bolje upotpuni mi ukus) i kuvas 30 minuta,ne duze.2 suve feferone.Drva mekana,vrba.Vremenom ces hteti da kombinujes ribu,meni je nejbolje saran i terpan(njega ubacis 20 min pred kraj)mada mi svaka kombinacija pase.
E to ti je razmera koje se ja drzim.Prijatno

https://www.youtube.com/watch?v=FAszF6kF4-Y

German hunting terrier | Jagdterrier