Proizvodnja silaže od kukuruza i sirka za proizvodnju zelene energije

bbq

Član
Učlanjen(a)
6 Sep 2011
Poruka
201
Lokacija
Beograd
Da li je skidao neko silažu ove sezone, kakvi su vam prinosi? Ja sam juče skidao PR34B23, presušila se i dobio sam tek oko 30 tona po hektaru.. Kakva je situacija kod vas?
 
Prosek 7 vagona po hektaru, hibridi AS160 i Limagrain Alicunde.
Svaka čast... Mi smo očekivali nekih 70 tona po hektaru, ali gomila nekih gluposti i da ne upotrebim teže reči, pa kad je došlo vreme za skidanje ljudi nam rekli ako izvučemo 50 tona da možemo da se udaramo nogama u **greška... Pre neki dan smo počeli skidanje, prva tabla, prilično sasušena (jaguar je kasnio 7 dana) prinos tek 30 t/ha, ali juče smo se prebacili na malo bolju tako da sada imamo 45-50 t/ha, a ove što su presušile ćemo ostaviti za kraj pa videti šta sa tim... A što je najveći crnjak, sve je pod navodnjavanjem...
 
Ove godine smo se tek uhvatili u koštac sa ovim, inače kažem, gomila gluposti nekih oko koje sad mogu samo da pogubim živce...

Ovo je šta je sejano, i kada:
PR34H31, 04.04.2011, FAO 670 (41.7ha)
PR34B23, 06.04.2011, FAO 640 (116.44ha)
PR34F02, 10.04.2011, FAO 600 (157.00ha)
KWS Mikado, 20.04.2011, FAO 500 (50.19ha)
KWS Kittx, 27.04.2011, FAO 400 (56.79ha)

B23 smo počeli da skidamo ali je izgubio 40-50% zbog presušivanja, pa smo se prebacili na F02 koji je u relativno dobrom stanju i od njega trenutno imamo 45-50 t/ha... E sada, što smo tek sada počeli skidanje... To je ono oko čega mogu samo da gubim živce, ali bar je nauk za narednu godinu...
 
Ove godine smo se tek uhvatili u koštac sa ovim, inače kažem, gomila gluposti nekih oko koje sad mogu samo da pogubim živce...

Ovo je šta je sejano, i kada:
PR34H31, 04.04.2011, FAO 670 (41.7ha)
PR34B23, 06.04.2011, FAO 640 (116.44ha)
PR34F02, 10.04.2011, FAO 600 (157.00ha)
KWS Mikado, 20.04.2011, FAO 500 (50.19ha)
KWS Kittx, 27.04.2011, FAO 400 (56.79ha)

B23 smo počeli da skidamo ali je izgubio 40-50% zbog presušivanja, pa smo se prebacili na F02 koji je u relativno dobrom stanju i od njega trenutno imamo 45-50 t/ha... E sada, što smo tek sada počeli skidanje... To je ono oko čega mogu samo da gubim živce, ali bar je nauk za narednu godinu...
svi ovi hektari idu u silazu?
 
svi ovi hektari idu u silazu?
Da, stim što smo od toga očekivali oko 30.000 tona, ali neće izgleda biti ni blizu toga... Uglavnom na godišnjem nivou nam treba oko 50 hiljada tona, danas sam bio na KWS oglednom polju i video da imaju specijalni hibrid KWS BULDOZER raste 5 metara u visinu i na oglednom polju su imali prinos od 90 tona/ha, tako da ako uspemo da dobijemo seme za narednu godinu definitivno ćemo da probati...
 
Da, stim što smo od toga očekivali oko 30.000 tona, ali neće izgleda biti ni blizu toga... Uglavnom na godišnjem nivou nam treba oko 50 hiljada tona, danas sam bio na KWS oglednom polju i video da imaju specijalni hibrid KWS BULDOZER raste 5 metara u visinu i na oglednom polju su imali prinos od 90 tona/ha, tako da ako uspemo da dobijemo seme za narednu godinu definitivno ćemo da probati...
sta radite sa tolikom kolicinom silaze?
 
Jel imate i navodnjavanje?
Ops sad vidim da imate , poštovani promenite agronoma moj savet.Takve greške na tolikoj površini jakooo mnogo koštaju.
Kad je u pitanju par ha još nekako da se proguta žaba ali ovako...
 
@bbq bar da si slikao taj kws buldozer da vide i ostali koliki je

ja danas merio vlagu 20% dkc-4888(fao 340) sejano na 19cm 03.04. i taj mi je najzeleniji ali sam tu juce malo rucno brao zato sto mi je najblize a zafalilo mi za stoku
 
sta radite sa tolikom kolicinom silaze?
Koristiće se u elektrani na biogas

@bbq bar da si slikao taj kws buldozer da vide i ostali koliki je
Naravno da sam slikao :)

Meni je ovo iz daljine sa puta privuklo pažnju, šta je to što tako visoko štrči iz kukuruza... Mislio sam da je slonovska trava ili nešto tog tipa
DSC02722.jpg


Desno od bulldozera je običan kukuruz, mislim da je kws mikado ili tako neki tip, čisto radi ilustracije koliko je ovaj veći
DSC02723.jpg


Ova tabla je visoka otprilike 160cm, što znači da je visina kukuruza nešto malo veća od 5 metara
DSC02729-Size.jpg


Ovako nam izgleda B23 kada smo počeli skidanje:
DSC02662.jpg


DSC02767.jpg
 
@ bbq ,interesantno i blizu mene se gradi jedna biogas elektrana tačnije u selu Ilandža. Koliko će to uticati na povećanje cene kukuruza?
Gledao sam da nek ičovek iz okoline KG isto ima biogas elektranu i ako sam dobro razumeo plaća silažu 25 eura tonu:sta:.
Ako je to istina onda je definitivno najisplativije prodavati silažu.Imaš li ti neke informacije oko cene silaže?
Mislim da bi bilo dobro otvoriti novu temu:ppozdrav:
 
Jako zanimljivo , hvala bbq na odličnim slikama i zanimljivim temama. Kolko znam taj gas koji dobijate je Etanol.U SADu 40% kukuruza ide za to. Kolko sam saznao na njihovim forumima postoje posebni hibridi idealni za etanol ali neki korist i obične , ali to je ipak obični kukuruz gdje je i zrno bitno .Najzanimljivije u svemu je to što ostaci od proizvodnje Etanola idu za ishranu krupne stoke i kako oni kažu nema nikakvog gubitka hranjive vrijednosti nakon što se izvuče Etanol , te se zbog toga koristi klasičan kukuruz sa dosta zrna.
@bbq , šta vi planirate sa ostacima od te proizvodnje gasa?
 
Jako zanimljivo , hvala bbq na odličnim slikama i zanimljivim temama. Kolko znam taj gas koji dobijate je Etanol.U SADu 40% kukuruza ide za to. Kolko sam saznao na njihovim forumima postoje posebni hibridi idealni za etanol ali neki korist i obične , ali to je ipak obični kukuruz gdje je i zrno bitno .Najzanimljivije u svemu je to što ostaci od proizvodnje Etanola idu za ishranu krupne stoke i kako oni kažu nema nikakvog gubitka hranjive vrijednosti nakon što se izvuče Etanol , te se zbog toga koristi klasičan kukuruz sa dosta zrna.
@bbq , šta vi planirate sa ostacima od te proizvodnje gasa?
koliko mene secanje sluzi iz mog skolovanja........ETAN je gas a Etanol je alkohol
 
Nazad
Vrh