Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

1.5 danas je fina cena,ja jedva dobijam i 1.4za nabijenog simentalca.i eto ljudi sad kupite tele od 400-450evra a za god.dana dobijamo 750evra,pa nema tu ::novac:: :nono: samo radimo da hranimo drzavu :udri: :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

u bogte,to je danas lova za snova!
Post je spojen: [time]1263928568[/time]
_________________________________________________
kakvim obrokom si hranio?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

nesto ne kapiram.kako je onda ova cena ako toliko vas tovi junad?pa kod mene su cene teladi otisle u nebo kad su cene mleka pale i svi koji iole mogu su poceli da tove junad.ako toliko vas radi tov kako onda cene teladi nisu vece i bikova nize? :sta:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Zato što se cena teladi kod nas odredjuje cenom na stočnoj pijaci u Kraljevu, kakva je cena teladi u kraljevu, kod nas se plaća 10 centi manje i svi se pridržavaju toga prilikom otkupa po domaćinstvima. cena bikova je odredjena potržnjom za njima u crnoj gori gde skoro sve što se utovi ide na klanje.
Post je spojen: [time]1264624155[/time]
_________________________________________________
alfa 9 je napisao(la):
ma neka prevara sve
za šta kažeš da je prevara?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

skidam kapu za kolegijalnost u ceni i otkupu.kod mene bi dogovor trajao do prvog coska
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Samo mi nije jasna 1 stavr sta U crnoj Gori rade s tolikim bikovima koji se voze odavde?
ima ih 10 puta manje ne jedu to sigurno,kuda izvoze i sta rade bog te pitaj
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Dečko koji vozi za jednog privatnika mi je pričao da tamo postoje improvizovane klanice iz kojih se juneći čereci direktno tovare u brodove i pravac Italija.Možda su to samo bajke ali ko zna...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Pa koliko bi to meso kostalo u Italiji ako prodje najmanje 5ruku a početna cena owde 1,5euro,nema logike,to je neka prazna prica.
Post je spojen: [time]1264674254[/time]
_________________________________________________
Izuzew ako čereci nisu filowani nekom drugom robom,praškaste konzistencije.:)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Inace kad se droga stavi u junece meso kerovi je ne mogu naci,jak miris Eskobar je poceo s tom forom i vozao policije u pola sveta:):)
 
Nazad
Vrh