Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Problem je sa manjim % čistog mesa kod Holštajna, u odnosu na Simentalca, ako sam dobro razumeo mesare.
I ja sam jednom naseo na tu priču, pa sam se jedva oslobodio dva takva bika.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

prodao sam 5 komada, 4 crvena i jednog crnog , mesaru iz okoline, po 168 din,dvadeset dana pare,a svake nedelje sam predavao po jednog bika
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ja imam jednog crnog da prodam
od jednog kupca sam dobijao 1.4
a od drugog 1.45
bik sad ima oko 650 kg
ne znam sat da radim
da li ima najave da ce se uskoro cene menjati ?
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

daj mu za 1.45 odmah,nemoj cekati nista da ce biti bolje,sad kod nas za simentalca daju toliko! nema potraznja za bikove kod nas
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

novica je napisao(la):
ja imam jednog crnog da prodam
od jednog kupca sam dobijao 1.4
a od drugog 1.45
bik sad ima oko 650 kg
ne znam sat da radim
da li ima najave da ce se uskoro cene menjati ?
bas me zanima kako izgleda holstajn od 650kg. ako ti nije problem bilo bi lepo da ga slikas i okacis
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

alfa 9 je napisao(la):
daj mu za 1.45 odmah,nemoj cekati nista da ce biti bolje,sad kod nas za simentalca daju toliko! nema potraznja za bikove kod nas
nema izgleda nigde potražnje za bikove,kod nas su 1.55-1.6e,šta je sa tim izvoznim kvotama
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

slikaj ga stvarno,i mene zanima kako izgleda,ali mozda nije ni holstajn,moguce da je dobar melez
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

jeb... i ja imam jednog crnca u tovu i to pravog holstajna, pa me zanima kako izgleda kad poraste do te kilaze. bio sam uslovljen da ga uzmem pored simentalaca. sada ima oko 300kg mislio sam jesenas da ga zakoljem i podelim sa nekim/za kobasice i mleveno meso/ ali narod nema love. a bas bi me zanimalo da vidim koliko % mesa moze da baci. imao sam iskustvo sa jednim zenskim junetom koje sam hteo da zamenim za musko. preprodavci su me ubedjivali da nema vise od 48% mesa. na kraju sam ga ja ipak zaklao /300kg/ i bilo je 55% mesa /simentalac/
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

ja sam morao zaklati jednog bika oko 29o-31okg,ja odnesem kod mesara,sutradan ujutru idem po meso,on kaze ima 12okg,a ja vec zapisao 15okg sto su ljudi narucili,a bik bio pravi simentalac kupljen sa farme gde su uvezene junice iz austrije,sad dali mesar ukrao meso ili neznam sta je bilo ali bik bio nabildovan
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

samo ti ubaci vise slika u korist foruma da bude sto lepsi :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

alfa 9 je napisao(la):
ja sam morao zaklati jednog bika oko 29o-31okg,ja odnesem kod mesara,sutradan ujutru idem po meso,on kaze ima 12okg,a ja vec zapisao 15okg sto su ljudi narucili,a bik bio pravi simentalac kupljen sa farme gde su uvezene junice iz austrije,sad dali mesar ukrao meso ili neznam sta je bilo ali bik bio nabildovan
ala te je taj otkinuo covece pa to je bas bez mere :zli:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

za 2.8e se isplati to tako prodati?ja neznam pa zato pitam.koliko procenat ostane za prodaju?
 
Nazad
Vrh