Cene junadi i gotovih bikova

Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dragansavin je napisao(la):
juce utovario 8 komada koji su bili kaparisani po 1.8 550 kg prosek bik izasao 990 evra e sad kad bih uspeo tele da kupim od 120 kg po ceni od 400 evra onda sam zadovoljan
ako se potrudis nacices i za jeftinije pare,samo se angazuj malo...
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

dragansavin je napisao(la):
juce utovario 8 komada koji su bili kaparisani po 1.8 550 kg prosek bik izasao 990 evra e sad kad bih uspeo tele da kupim od 120 kg po ceni od 400 evra onda sam zadovoljan

Dragane ja sam pre par dana kupio cisog simentalaca od 8 nedelja, zaljucenog ima do 100 kg za 300 e. Znaci kako kaze Petar moze da se nadje i lepo i jeftino.
Sa srecom.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Jel dao neko po 2 eura vezane bikove? ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

14tttn8.jpg

a evo i drugih troje sad su vec veliki ovo je slika od ranije sad su preko 400 kg a mozda i 450
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

nisam jos-tu je .1.95 ima (ima i 2 ,ali uz opklade)
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Sad mi bili kupci (sa juga) kazu da nemaju tu cenu !?videcemo do kraja dana ,mozda je i bude! :ideja: :osmeh: ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Kako je Gradiska u Bosni i Hercegovini. Covek je mislio na KM. Tako da je cena oko 1.9e/kg.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Sutra tovarim junicu crno-belu oko 500kg po 1,5e i komsija tovari bika simentalca oko 650kg po 1,70e,jeftino jer nema papire za bika. :cao:
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Imate temu sa slikama pa tamo iste postavljajte. Postovi koji nemaju veze sa temom su uklonjeni.
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova


Cene na berzi poljoprivrednih proizvoda u Nemačkoj
Milch (mleko) - 32,8 Cent/kg,
Jungbullen (bikovi) 3,47 €/kg,
Kühe (krave) 2,57 €/kg,
Ferkel (prasići) 33,50 €/komad.,
Schweine (svinje) 56% 1,20 €/kg,
A-Weizen (pšenica A1)270,00 €/t ,
Futterweizen (pšenica stočna) 238,00 €/t,
Mais (kukuruz) 250,00 €/t

Snimite cene bikova i krava! U pitanju je živa vaga!!
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Što nam država lepo ne plati 3E i proda Nemcima za 3,40E i svima dobro
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

To je cena bikova na liniji klanja za E klasu, prema EUROP klasifikaciji bikova, naši ne bi bili ni u P klasi
 
Odg: Cene teladi,junadi i gotovih bikova

vla je napisao(la):
To je cena bikova na liniji klanja za E klasu, prema EUROP klasifikaciji bikova, naši ne bi bili ni u P klasi

tu vec ne bih mogao da se slozim :nono:

u EU se od 1979 primenjuje jedinstven sistem ocene kvaliteta trupa zaklanih goveda. On se zasniva na vizuelnoj oceni konformacije i prekrivenosti trupa lojem, a ilustrovan je fotografijama kao standardima. Sistem opisuje 5 klasa za konformaciju E,U,R,O,P i pet klasa prekrivenosti lojem 1,2,3,4,5. Za svaku glavnu klasu dopustena je podela na tri podklase -,0,+

Pod teladima za klanje se podrazumevaju telad oba pola, uzrasta od 3 nedelje do 6 meseci, mase toplog trupa od 25-125kg. Pod telecim trupom podrazumeva se trup bez koze, glave, donjih delova nogu i unutrasnjih organa sa bubrezima i bubrezim salom

Junad za klanje obuhvataju nekastrirana muska grla uzrasta od 6 -18 meseci, zenska grla uzrasta od 6-30 meseci i kastrirana muska grla uzrasta od 6-30 meseci

Izlucena goveda podrazumevaju krave izlucene iz priploda starije od 30 meseci i bikove starije od 18 meseci

Volovi za klanje su muska kastrirana grla starija od 30 meseci

Inace na kvalitet trupa ima uticaja genetika i ishrana, a ne zaostajemo mi ni malo u odnosu na njih ni po jednom pitanju, jedino je razlika u terminu osemenjavanja junica kod nas 14-16 meseci, a kod njih 18-22 meseca starosti
 
Nazad
Vrh