PDA

View Full Version : Cene teladi,junadi i gotovih bikova

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14

kifler
31-07-13, 15:45
Imas deo gde mozes oglasavati, inace voleo bi da ih prodas po toj ceni>:({.

Piksi
31-07-13, 16:27
zujovic i ja bi voleo da prodas po toj ceni i ja sam prodavao junicu isto odlicne genetike a kada sam rekao cenu ljudi su mi se smejali plasim se da isto ne bude i sa tobom!inace prodaj i za 2000 ali tesko.inace videces i sam !nije da te obeshrabrujem ali....

zujovic
31-07-13, 22:59
Znam i sam sam se susretao sa pogledima da li sam normalan. Junice inace prodaje moj brat koji se i bavi stocarstvom, inace po profesiji veterinar. Vec dobru genetiku je dodatno unapredio, tako da su grla zaista vrhunska. Nijedna od tih junica u prvoj laktaciji u prvih tri-pet meseci nije ispod 33-35 litara. Sva grla u stali su izuzetno kvalitetna, visok je stalski prosek mleka.

Ispod 1500 evra se nece prodati pa nek se smeje koliko ko hoce. Najsmesnija je cinjenica, da isti ti ljudi koji se smeju tome, rade povrsno na proizvodnji mleka, u smislu, misle da imaju kravu u stali i da ona jede nije bitno sta i kada i daje koliko daje. Onaj ko hoce da se ozbiljno posveti tome, zna da to ne da nije mnogo nego je cak i krajnje povoljno. Inace ih ne bi prodavao ni u ludilu za te pare, da mu nije neophodan novac. Pored te tri ima jos 5 komada koje ce takodje da nadju prave kupce, nadam se, a ako ne nadju ostaju u stali svakako, iako ce to podrazumevati prosirenje stalske povrsine. Dobra roba uvek nadje kupca, pa se nadam da ce to biti i u ovom slucaju. Lkl{{

kifler
31-07-13, 23:57
I ja nisam hteo da prodam jesenas kukuruz po28 din kg ali sam ga zato sada prodao po 18 a tek kakav je bio vrhunski genetika extra ,e sad nebi ga prodao da mi nisu trebale pare itd itd , a tek koliko sam zaradio i prosirio proizvodnju e to procenite sami. Jos jedan u nizu koji je ovde samo u prolazu gde tata mama bata deda i naravno baba rade a ja sedim i ajde malo da nesto kucam.Tvoj brat, Piksi, I ja Kifler zivimo u zemlji Srbiji i kad sam napisao da bi voleo da ih prodas po toj ceni ,mislio sam da se tesko proda simentalac a o holstajnu nemam sta ni da komentarisem , kad pomenes crno oni se jos sa kapije okrecu nece ni da slusaju te hvale i te litraze jer mleko ulazi na usta ,kolko hranis negujes toliko i mleka. Javi kad ih budes prodao posto ti ovde takve junice mogu nabaviti po 3 puta manjoj ceni pa ako hoces mozes i da trgujes.

Ljuljaci
01-08-13, 05:44
Najgora stvar za nas je sto ste vi kolege svi u pravu,sa jedne strane @Zujovic ako su junice takve genetike kao sto kaze 1500 je korektna cena gledajuci realno koliko treba da se napravi takva junica,pa dve godine minimum hrane samo koliko pojede,ali sto kazu Piksi I Kifler stanje kod nas je takvo kakvo je I taj kvalitet nema cenu,a posteno nisam cuo da je neko kod nas prodao junice po toj ceni,a to je u skorije vreme koliko vidim I Piksi iskusio da niko nece da plati... Ali Zujovicu probaj pa ja ti zelim da uspes I opet kazem po meni je to I vise nego realna cena za tu genetiku ali I sam znas kakvi su uslovi kod nas tako da jbg...

zujovic
01-08-13, 10:56
@kifler Ocigledno spadas u onu grupu ljudi koji razumeju trgovce prevarante koji kupuju bagru po bagatelnoj ceni, mozda si i sam trgovac pa ih odlicno razumes.:-) Ta cena koja je 3 puta manja od ove mi sve govori o cemu pricamo, kakve su junice u pitanju i kakvi ih kupci kupuju. Junice su inace prodavane i pre ove 3 i znam o cemu pricam, ali definitivno sam promasio mesto gde napisati ovako nesto. To, da ja "kucam nesto" opet bez osnova, buduci da me ne znas.

Simentalac kvalitetan u tom kraju se PRODAJE i PO VECOJ CENI dosta od navedene. Tacno je da ljudi smanjuju stocni fond ali je tacno da dosta njih i zivi iskljucivo od toga, a takvima se ne isplati da bacaju pare na 3 puta nizu cenu junice koja ce da pojede isto ili priblizno onoj koja ce da da 3 puta vise mleka, ali bez preterivanja. Problem je u tome sto su stocari uglavnom i nezainteresovani da nauce bila sta sto bi im pomoglo u boljoj produktivnosti, pocevsi od ishrane, nege, pa na dalje. Sto je najgore, to ne zahteva nikakvo preterano maltretiranaje samo malo dobre volje i posvecenosti onome cime se bavis, fakat od toga zivis i to ti je posao. Toliko od mene. pozdrav

Milan Lacarak
01-08-13, 12:12
http://i41.tinypic.com/2rmmnsy.jpg
Pre neki dan tovareni bikovi Klanica Djurdjevic 3.75e na liniju klanja..

kifler
01-08-13, 12:20
Trgovce ne podnosim nikako ali je veoma velika steta sto su oni jedini nacin da prodam svoju stoku u mom kraju , ti ne razumes da ovde nemas kome da prodas osim njima a oni jebu kako hoce. Ovde su svi udarili samo na ratarsku proizvodnju i stoke nema i svakog dana je ima sve manje, a sto se tice mene i moje proizvodnje pogledaj u galeriji slika nasih goveda na 2 strani a pogledaj i u delu svinjarstva galerija rasnih svinja ili priplodni materijal pa ces videti. To stoji da te neznam ali to nije ni bitno a tvoju stoku prodaj i 3 puta skuplje, problem je sto nema pravih kupaca za tu stoku .

nemanja_st01_58
01-08-13, 12:51
Simentalke se vrlo retko ili nikako prodaju kao steone junice, već pre kao oteljene prvotelke ili steone krave.
Takve su navike u centralnoj srbiji po manjim domaćinstvima.
Holštajnke imaju kraći proizvodni vek i osetljivije su na promenu uslova gajenja pa se zato prodaju kao steone junice i preporuka je da najkasnije u sedmom mesecu steonosti promene štalu, nikako kasnije.
Realna cena za steonu junicu je cena teleta(300-450e) koje možeš da izvučeš od nje plus koliko bi vredela po kilogramu. Jedino tako ne upadaš u rizik.

IVAN ILIC
01-08-13, 14:18
I ja ne bih steonu junicu izuzetnog potencijala i porekla dao ispod tih 1.500eura,pitanje je samo hoce li ko platiti.Verovatno ima ko hoce,samo ih je tesko naci.Ovo je najtezi deo poljoprivrede,stocarstvo je u svemu vrh ove proizvodnje i treba da ima svoju pravu cenu.Realnost kod nas je sasvim drugacija.Druga stvar,naslusao sam se i nagledao o grlima vanserijskog kvaliteta,a ono...Pre 5-6 meseci smo kupili dve simentalke,jedna na drugom teljenju,druga sa dva teljenja i tele s njom.Krave preko 700 kg,lepog eksterijera,umaticene i PRE SVEGA MLECNE?!Jos ga i zemljaci nahvalise kao odgajivaca sa odlicnim grlima.Ono sto smo u stvari dobili jesu prosecne krave,trenutno najslabije u nasoj stali,a dovedene kao "pojacanja"...Ono u sta sam siguran,jeste da dobro grlo moras sam odgajiti,a to je opet dug i zahtevan proces u svakom pogledu.Sve ostalo je mnogo vise macka u dzaku nego "ekstra roba".Da se ogradim,ima sigurno odlicnih grla na prodaji,kao i kod nasih forumasa,ali i ona su retka kao i pravi kupci.

Piksi
01-08-13, 16:36
e evo i mene opet.nemojte se svadjati,mada vas donekle i razumem jer sam do skoro ,molio,da neko dodje da je kupi.tacno je da svaka roba ima svog kupca tako da sve se to na kraju proda,e sad po kojoj ceni....u pravu je i kifler-ljudi ovde nece da plate t cenu za junicu mislim na srbiju, a sa druge strane i zujovic kad kaze da onaj koji zivi od mleka da to i nije neka ,jaka,cena!sve u svemu ne treba se svadjati i prepirati zivimo u zemlji srbiji tako da je kod nas sve moguce.

mungosjf
01-08-13, 16:37
Vidim da svi pisu neke abnormalne cene za telad,ne znam samo gde to kupuju.. Ja sam sad pre par dana kupio dva teleta CRVENA koja jedu za 25 000 din po komadu.. A vidim da neki traze 350 e za tele od 10 dana ...

RatkoPa
01-08-13, 16:47
Crveni holstajn ili simentalac,oba su crvena a razlika ko dupe i oko..................

mungosjf
01-08-13, 16:51
Mesanac a ovaj drugi je cist simentalac. Ali opet to kad prodas nema neke velike razlike barem kod nas..

kifler
01-08-13, 17:04
Ratko zaboravio si busu i ona je crvena.8)mi se ne svadjamo samo je svako izneo svoje misljenje. Sad u startu mislis kako si dobro pazario , ali kasnije jedan ima 600 drugi 500 a treci 350 kg svi su isto jeli i pili a ti razmisljas gde si pogresio?

mungosjf
01-08-13, 17:10
Videcemo na kraju nov sam u ovome dosta. A nisam ja rekao da se vi svadjate nego kazem da citam ovde o nekim mnogo vecim cenama.. Kao da smo dve razlicite drzave. Ali eto videcemo kada budu gotovi da li si upravu. ;)

ddragan
01-08-13, 17:16
Ratko zaboravio si busu i ona je crvena.8)mi se ne svadjamo samo je svako izneo svoje misljenje. Sad u startu mislis kako si dobro pazario , ali kasnije jedan ima 600 drugi 500 a treci 350 kg svi su isto jeli i pili a ti razmisljas gde si pogresio?E bas tako bude razlika u kilazi kako si napisao.Holstajnu u dupe nisam probo da duvam jos da bi se ugojio.

Surdonja
01-08-13, 21:18
Moje misljenje je da holstajn bas zahteva to duvanje u dupe. Pretprosle godine sam uz veliko negodovanje svojih ukucana kupio holstajn telad, najvise zbog razlke u ceni(3holstajna=1 simentalac). Od prvog do zadnjeg dana higijena na najvisem nivou, pre svakog obroka valov deteljno isciscen od prasine i ostataka hrane, pod njima suvo da covek moze pored da legne, ishrana vrhunska, sve po tablicama. U proseku drzani nesto manje od godinu dana i prodati ako se ne varam od 540-650kg. Radman mesa slab ali su bili ogromni pa su lepo vagnuli, sto je meni bitno. Ja sam visok 176cm, a bilo je primeraka koji su u sapima bili visi od mene. Meni ni simentalci ne napreduju bolje, doduse uz nesto slabiju ishranu i malo slabiju higijenu. Finansijski gledano men je svejedno da li je simentalac ili holstajn. ps. Ako neko nece da se pati sa holstajnima rado bih primio na poklon 10-ak muskih teladi. :)

branko
01-08-13, 23:10
Moj prijatelj je tako dobio među simentalskom teladi neko alpsko goveče.
Na kraju tova je bilo lakše preko 150kg. Jelo i pilo kao i ostali, ali ne vredi.

nemanja_st01_58
02-08-13, 12:46
Karakteristike sivog alpskog zavise od tipa -mlečni bi trebao da bude slican ili bolji od holstajna -kombinovani slican ili malo laksi od simentalca
Mada sumnjam ga u srbiji ima. Mislim da je umesto alpskog dobio bušu ili meleza sa bušom :) koja bude do 150-200kg lakša od simetalaca.

Milk
05-08-13, 00:31
Dana prodao tele starosti cetri ipo meseca 205 kg zive vage po 3e za kg
p.s. tele je pilo oko 12-15 lit. mleka na dan zato je takva cena inace se krecu oko 2.50 na pijacu

nemanja_st01_58
05-08-13, 10:12
Znaci popilo oko 2t mleka :)
Neka mlekara bi te streljala za takvo rasipanje strateski vazne sirovine koju bi oni mogli da kupe po minimalnoj ceni >:({

RatkoPa
05-08-13, 11:24
Vecu zaradu bi imao da si ga prodao sa nedelju dana i da si mleko davao mlekari a i nebi se mucio oko njega..........

IVAN ILIC
05-08-13, 13:57
@RatkoPa
Slazem se u potpunosti.

Milk
06-08-13, 00:40
To da se ne isplati to znam i jedan i rugi slucaj ako sve s tavis na papir onda i nema neke racunice ali s obzirom da nemam u bizini mlekaruu ta mogucnost otpada . Inace krave drzim za svoje potrebe ostatak prodajem mleko po komsiluku po 50 centi za litar sad moram da vidim ako nadjem neko malo povoljnije tele nedaje mi e 250e za tele staro 3-4 dana

p.s. izvinite za off

milan971
18-08-13, 22:14
Pred samo vece mi bio kupac za bikove, kaze slaba potraznja i cena 2.2e.
Cena od 2.3 e bila citavih 9 dana.
Nismo napravili pazar , sta ce biti videcemo...

zombie_666
18-08-13, 23:00
U mom kraju bikove plaćaju po 2,4-,2,5E po kg al nema ih, jako slaba ponuda. Ovih mojih 7 već nekolicina mesara obilazi kao lešinari, svi hoće da kupe, nude kapare unaprijed 3 mjeseca samo da se osiguraju al neću da prodajem tako. Kad budu na prodaju, biće na prodaju.

Milan81
19-08-13, 00:00
U sredu utovareno sedam bikova,prosek 578 kg po 2.3 eura. Uzeo ih Kotlenik Promet.

Milan Lacarak
19-08-13, 01:13
Dobro je samo nek ide cena gore,ja cujem da je kod nas u selu 2.10-2.15e za ekstra dobre bikove.Jedino na liniju klanja,izadju mozda malo preko toga sve zavisi od bikova.

milan971
19-08-13, 12:49
Komsija ne pratis temu, nazalost kod nas cena ima silazni trend.
Zato sam i napisao da je bila 2.3e citavih 9 dana...

Piksi
19-08-13, 13:11
jutros kod mene u lazarevcu telad muska 400 din,zenska 350 din,bikova nema!!!ja juce kupio tele musko oko 150 kg za 470 eur-mozda malo jeftinije zato sro sam uzeo od starca i taste!

- - - - - - - - - -

a da jos nesto eno ga rice kao besan-hoce sisu i ja bi al nema!

paracinac
19-08-13, 17:40
dao siptarima 5 komada po 2.2evra cisto inace bikovi su na lanac nije jos utovareno teski oko 550kg komad

Sava21
19-08-13, 21:49
Kod nas su telad koju sverceri doteruju oko 4 evra.kupio sam pre dve nedelje 4 komada po 415 evra oko 100 kg,i juce dva,jednog malo jaceg za 410 evra,a jednog sisavca od 10 dana.Bikovi 220 dinara.

Zarkov mali :)
20-08-13, 13:48
Kod nas je sada aktuelno da se kupuju mala telad od nedelju dve za oko 200-250 € (u zavisnosti od rase), daju im zamene i startere do 200 kg težine i prodaju ih i tvrde da imaju oko 100 € po teletu, sto i nije tako lose..

Sava21
20-08-13, 13:54
Ja sam za ovog malog dao 100 evra,i dacu jos 180 bala kukuruzovine i 30 deteline.U pitanju je cist simentalac sto je kod nas izuzetno tesko naci,holstajna starih 10 dana ima koliko hoces,ali simentalca i ko ima ostavi ga sebi i hrani do 600 kg.

homoljac892
29-08-13, 13:10
Danas prodao cetri bika, cena 2.20e

Sava21
29-08-13, 13:59
Dobre su vam cene u vasem kraju,kod nas je najveca cena do sad bila 2 evra.kakve su kilaze bili kolega i kome si ih dao?

homoljac892
29-08-13, 19:45
Prosek 585 kg a prodao sam ih u jednu lokalnu klanicu, isplata za dvadeset dana, ne prodajem im prvi put do sad su bili tacni sa rokom isplate. Mada mi sad ne odgovara cena teladi ubacio bih 12 komada ali nemogu da nadjem tele ispod 650 evra od 200 kila.

nemanja_st01_58
30-08-13, 16:15
A gde si do sad nabavljao telad od 200kg?
Ajde do 180 sam čuo da ih gaje ali do 200 još nisam čuo da neko ostavlja.

homoljac892
30-08-13, 16:21
u mom kraju krave nisu mlecne tako da ljude ne zanima prodaja mleka i drze telad do 200 kila pa i vise da di im izasla vise para.

Rapaic
31-08-13, 23:44
Danas dao po 2,1e 790 kg

- - - - - - - - - -

Danas dao po 2,1e 790 kg

NIDŽA
02-09-13, 15:58
Posto idu mala telad, od 7-10 dana, holstajn?

Sava21
02-09-13, 23:56
180-250 evra kod nas.

NIDŽA
03-09-13, 00:15
Ok, hvala.

Zoran0230
03-09-13, 09:11
Prodao bliznakinje od 10 dana za 350 i žensko od 3 nedelje za 200 e

alen1972
04-09-13, 15:31
ja imam jedno zensko simantal 15 dana koliko vrede kod vas takva, ja trazio 250 za njega

- - - - - - - - - -

i prodao sam zensko tele staro 23 dana za 230e

milan992
08-09-13, 18:45
2 muska teleta muska od 14 dan i 22 dana za 600e.

Pegaz013
09-09-13, 16:24
Ima drugar simentalca od 180-200 kg tarži 600 eura prava roba,ako nekog interesuje može PP da pošaljem broj nemam slike pa ne bi da stavljam oglas.

bojcetic
09-09-13, 19:42
Zar ima ljudi koji placaju 300e tele od 10-20 dana?^-^ Ili ja ne znam matematiku ili oni imaju viziju da ce bikovi biti 3e/kg kad budu 550kg.

IVAN ILIC
09-09-13, 20:20
Losija ponuda najverovatnije diktira takve cene.Stocarstvo generalno stagnira,kod nas veci deo muskih teladi zavrsi kod siptara,pa se i tako losija ponuda dodatno oslabi.Ali to nam je sto nam je...

vladj
10-09-13, 11:22
Zar ima ljudi koji placaju 300e tele od 10-20 dana?^-^ Ili ja ne znam matematiku ili oni imaju viziju da ce bikovi biti 3e/kg kad budu 550kg.

To je zbog nedostatka teladi na trzistu. Svi znamo da poslednjih godina od tova junadi ostaje samo ono sto u njih ulozis, bez neke zarade. Prednost je sto kada ih prodas imas vecu sumu novca na gomili. Kod mene se muska telad 20. dan krecu 300-350 eura, a telad 150 kg 550eura. Ko ima zivaca da hrani telad sa mlekom pre tova, on ce umesto dva kom od 150 kg uziti 3 manja za istu sumu novca. Ovo pricam o onima koji tove do 15 bikova godisnje. Oni koji godisnje izbacuju 50 i vise junadi, za njih vaze drugacija pravila.

kifler
10-09-13, 23:11
Dobra to jest odlicna cena za tele od 150-200kg (600)e ali gde se tu nalazi onaj ko ga kupi (detelina,koncentrat,silaza,seno,rad itd) godina dana zajebancije i na kraj 2e po kg zive vage. Da nije tih kupaca sa Kosova nebi imalo ni ovo malo teladi, bikova kome da se proda, tim ljudima svaka cast kolko trazis toliko dobijes kes na ruke a ovi nasi mesari kukaju placu i pare za mesec dana (od toga se oduzi na sigurnih 50 dana govorim iz licnog iskustva).

borko jagodinac
10-09-13, 23:17
Ja danas prodao siptarima po 2.22 8 kom

IVAN ILIC
10-09-13, 23:38
Kifler je u pravu.Da nije siptara situacija u stocarstvu bi bila mnogo gora,a i ovako je nikakva.Poslovni su,tacni i sve kesiraju na ruke.E sada,sva ta stoka zavrsi na crno,drzava na gubitku,odgajivaci ne mogu da dobiju subvenciju po biku...Kakav usrani tretman ima stocarstvo u ovoj zemlji.Kako se siptaru isplati da uzme stoku od srpskog seljaka uz sva dovijanja i dodatne troskove da je izveze odavde,a srpski mesari ucenjuju odgajivace i seckaju ih na rezance.Da je nesto trulo u drzavi Danskoj jasno nam je odavna,samo nam nije jasno do kada ce biti trulo.

branko
10-09-13, 23:44
Moj drugar pre dva dana kupio 6 telića po 500 evra komad.

Još hrani bez silaže, skoro samo detelina i koncentrat.
Nije mi jasno kako mu se isplati?

steva44
11-09-13, 00:09
Ivane kad je nesto trulo ,to nemoze nikad vise biti zdravo,mi se samo nadamo dace biti,ja danas dobio opomenu od imleka masna jedinica 3,o5 ista hrana iste krave nemam sveze oteljeni,ma mamu im trulu,e to su trulezi sto unistavaju nase stocarstvo.I dodam jel prodavo neko skoro jalove posto idu.

pujol
11-09-13, 01:18
danas prodao moje bikove po 2.30 eLkl{{ Mesara Djokic

cika_jova
11-09-13, 10:45
posto idu junice hf ?

prof. dr. Seljak
11-09-13, 11:20
Za klanje ili priplod je ta junica?

Mladi poljoprivrednik 1
11-09-13, 11:37
Za priplod sigurno.

kifler
11-09-13, 14:04
Ja dobio iz Sapca da sam odbijen od subvencija za tov junadi (po njihovom sam pasivno gazdinstvo i traze mi potvrdu iz trezora za proslu godinu da sam bio aktivan, a trezor nemoze da mi izda potvrdu za proslu godinu) a ja nisam nikad bio u pasivnom stanju i sad mi Ivane pricamo o Drzavi koju ama bas nista ne zanima sem foteljasa, ne da treba svu robu da nam otkupe Kosovari nego je prava steta sto ne kupuju i svinje bar bi svoju robu plasirali za kes jebes ove subvencije do kojih je sve teze i teze doci . Mi svi zivimo u sve tezem stanju svakog dana sve vise propadamo posebno stocarstvo a koga to zabole za seljake nego bi mi svi trebali da se dignemo pa da pojebemo ovu vlast.

cika_jova
11-09-13, 15:21
Za klanje ili priplod je ta junica?

za klanje, semenio je 3 puta, nece da ostane, a steta od Laudana...

prof. dr. Seljak
11-09-13, 16:26
E to je baš šteta. Moj savet ti je da pripustiš bika. Ako je veterinar pregledao i sve je normalno sa jajnicima prilikom osemenjavanja, onda uradi ovo. Postoji kod određenog broja junica i krava loša reakcija na razređivač koji se koristi ili je osemeniti sa nativnom spermom. Jesi li menjao bikove kad si osemenjavao ta ri puta? U principu za klanje junice idu i do 1,8 al su simentalke u extra kondiciji a HF do 1,5-1,6. Al za tako grlo stvarno šteta, ja je ne bih ispuštao tako lako iz štale.

pocerina
11-09-13, 16:30
I ja se slazem sa profesorom.... Ja sam imao isti slucaj, nakon tri semenjenja krava nije htela da ostane steona, onda smo pripustili bika, i krava je ostala gravidna... Kasnije je sve bilo ok kada se semeni...

vladamm
11-09-13, 17:27
Ja dobio iz Sapca da sam odbijen od subvencija za tov junadi (po njihovom sam pasivno gazdinstvo i traze mi potvrdu iz trezora za proslu godinu da sam bio aktivan, a trezor nemoze da mi izda potvrdu za proslu godinu) a ja nisam nikad bio u pasivnom stanju i sad mi Ivane pricamo o Drzavi koju ama bas nista ne zanima sem foteljasa, ne da treba svu robu da nam otkupe Kosovari nego je prava steta sto ne kupuju i svinje bar bi svoju robu plasirali za kes jebes ove subvencije do kojih je sve teze i teze doci . Mi svi zivimo u sve tezem stanju svakog dana sve vise propadamo posebno stocarstvo a koga to zabole za seljake nego bi mi svi trebali da se dignemo pa da pojebemo ovu vlast.
i ja ove godine necu predavati za te subvencije. imao sam u stali od kosovara istu cenu kao u klanici udaljenoj 40 km. platio prevoz,bikovi kalirali, troskovi oko papira i subvencija ode u vetar. od sad pa za vek i vekova niks subvencije

Zoran0230
11-09-13, 20:55
I ja se slazem sa profesorom.... Ja sam imao isti slucaj, nakon tri semenjenja krava nije htela da ostane steona, onda smo pripustili bika, i krava je ostala gravidna... Kasnije je sve bilo ok kada se semeni...

Ja imam kravu koja je kao junica 4 puta osemenjena,isto tako i njena ćerka i unuka po 4 puta.80 % moje marve potiče od nje i kod mene ima poseban status.Bavljenje ovim poslom zahteva dobre živce i strpljenja

cika_jova
11-09-13, 21:55
kod mene je u 14 grla ostalo iz prvog, 2 iz drugog i jedno iz treceg puta, a sto se nje tice prodje po 3 ciklusa od 20 dana cuti i onda vidis negde u 2.5 meseca prokrvari, ili neki dan koji blage veze nema sa ciklusom, tako da mi stize nova generacija junica, a ona je svoje sanse imala sta da joj ja radim...

inace dogovorio sam po 1.55e

nema kod mene u blizini nigde bika hf, i simentalca tesko da mogu da nadjem i da posle cupam kosu na telenju-neka hvala imam ja dovoljno glavobolja i bez nje

IVAN ILIC
13-09-13, 13:24
Malopre stigao sa pijace,muska telad prosek 2,8 eura po kg.Ponuda tanka,sve je manje stoke.Po obicaju preko 90% "robe" pokupili siptari.

prnjavor3
13-09-13, 13:56
kod nas telad 3,5e msm muška i to Š klase

pujol
13-09-13, 14:39
Malopre stigao sa pijace,muska telad prosek 2,8 eura po kg.Ponuda tanka,sve je manje stoke.Po obicaju preko 90% "robe" pokupili siptari.
komsija da se nisi zeznuo 2.8 ili 3.8?^-^

IVAN ILIC
13-09-13, 18:09
Pardon!Totalno sam lupio,sada vidim sta sam napisao.Dok sam pisao sa bratom sam vodio polemiku oko nekih sasvim drugih cena,kako li sam samo ovo odvalio...Cena muskih je bila 3,2-3,3 eura po kg.Za jedno sam i bio svedok na 3,3 eura sa 130-ak kg.Izvinjavam se jos jednom na pogresnoj informaciji.

milan971
13-09-13, 20:12
To je kod vas povoljno , takva telad ovde ne mogu da se kupe ispod 500e.

nemanja_st01_58
16-09-13, 18:05
Zna li ko koliko su debele stare krave, simentalke?

Piksi
17-09-13, 16:32
ja cujem da su kod mene u nekim delovima od 1.4 do neverovatnih 1.7!

rade74
21-09-13, 12:50
Kolika je cena bikova kod vas?

milan971
21-09-13, 14:23
Komsija ,ovde u Macvi Trlic , Agropapuk ,Eurokomerc(garavi iz Zminjaka) i Nedeljkovic svi kao po dogovoru 2.1-2.15e (uz papire za subvencije).
Bez papira Rakici iz B.Polja do 2.25 za dobru robu.

rade74
23-09-13, 18:04
Jel imas broj rakica? Gde se nalazi u B.polju?

milan971
23-09-13, 23:43
Na izlazku iz B.Polja preki put prema Bogaticu ,a br. tel. moram potraziti u vizitkama.

Mićo
26-09-13, 21:29
ja prodao tele, musko, simentalac, 125 kg, 3.30 evra po kg. Staro 55 dana.

vladamm
30-09-13, 16:23
mesopromet iz s. palanke placa bikove 2.2e ali ako prebace 55 %

milan971
30-09-13, 17:08
Ako su iole dobro hranjeni treba to da prebace i to daleko, ja sam prosle godine dao dve krave Nedeljkovicu jedna imala 55.8% a druga 56.4%.
Bikove sam davao 2 puta 59.2% i 58.7%.

vladamm
30-09-13, 17:18
los bik mora da ima oko53 % a dobar oko 60. 4e je na otvoreno pa razmisljam da ih tako dam jer su oko 600 kg

Sava21
30-09-13, 17:28
Jel mi moze ko pojasniti kako ide postupak kad se predaju bikovi na liniju klanja?da li ih odmah po predaji kolju i mere pred prodavcem ili kolju kako stignu da prodavac nije prisutan?

Miloš D.T
30-09-13, 17:45
Zavisi ,mogu da se kolju i odma a i sutradan.
Ja sam moje davao na liniju klanja i nisam bio prisutan kad su se klali a ni merili.(radimo odavno sa tim mesarom i što se tiče poštenja skidam kapu)
Kada se kolju (mere) gledni bikovi veći je procenat mesa.

milan971
30-09-13, 21:46
Uh ,ume to da potraje .Oba puta kad sam davao na liniju utovar je bio oko 7h ujutro ,a vracao sam se kuci oko 16-16.30.
Oba puta sam prisustvovao klanju i merenju polutki , a zive sam ih merio kod mene kuci jer mi je ta mera vazna.

Surdonja
30-09-13, 21:50
Ja sam prodao 2 bika, simentalca ekstra klase, pre 15-ak dana po 2,3. Kupac je jedna kasapin iz Surcina. Ukupne tezine 1580 kg.

vladamm
30-09-13, 22:42
Ja sam prodao 2 bika, simentalca ekstra klase, pre 15-ak dana po 2,3. Kupac je jedna kasapin iz Surcina.
dule barba?

Surdonja
30-09-13, 23:35
dule barba?

Ne, prodao sam Miljusu.

Gradinac
01-10-13, 01:39
ekstra cena aj daj broj od tog mijusa

Surdonja
01-10-13, 01:58
Poslacu ti sutra na pp. Mada ne verujem da bi on dolazio do Sombora i suvise je on mali ( jedno prodajno mesto).

Poslao sam ti broj.

Gradinac
01-10-13, 15:28
hvala castim ako napravim poso

nikitovic
01-10-13, 19:22
Poslacu ti sutra na pp. Mada ne verujem da bi on dolazio do Sombora i suvise je on mali ( jedno prodajno mesto).

Poslao sam ti broj. posalji i meni broj ako ti nije tesko

mungosjf
18-10-13, 21:42
Jedno mozda malo glupavo pitanje i na pogresnom mestu.. cuo sam price kako ''crni'' bikovi ne mogu da stignu preko 600 kg.. jel to tacno ili neko lupa ? hvala

alfa 9
18-10-13, 22:09
lako moze preko

milan 87
18-10-13, 22:10
ljudi ocu da da prodam bikce ima ga 400 kila obim grudi 1.70 on mi daje djuture 800 evra.il da ga merim na 2,10 nezznam sta raditi sta mislite ?

milan971
18-10-13, 22:50
Mera je vera ,kod mene je tako neka vaga kaze svoje pa makar i manje izasao ja merim...

pocerina
18-10-13, 22:50
Pa ako mislis da sigurno ima 400 kg, onda ti je bolje da ga meris....

vladimir92
18-10-13, 22:51
Meri to,moze to vise od 800e da se izvuce.

IVAN ILIC
18-10-13, 23:15
Ne pouzdaj se mnogo u obim grudi u tablicu,nije to mnogo precizno merenje.Iz nekog svog iskustva pravi odokativnu procenu i dobro razmisli da li ide na vagu ili ga sibas djuture,da se ne bi neprijatno iznenadio i psovao sebe sto ga ne pusti za tih 800 eura.

vladj
18-10-13, 23:42
Ako ga ne stavis na vagu nikada neces saznati da li si bio u pravu ili nisi. Ako ga dajes djuture, a nisi siguran u kilazu trazi 900 eura.

cika_jova
19-10-13, 22:36
a najbolje ako ti je blizu neka vaga da ga odvedes, izmeris i znas na cemu si posle kad se pogadjas

milan 87
19-10-13, 23:59
hvala na savetima ipak cu ja to premeriti ovi dana. pa kad dodje kupac lako cemo.>:({e ljdi znate vi ovo sugurno.ako ne merim kajacu se ako merim kajacu se.

Milan Lacarak
21-10-13, 14:59
Ljudi kako se krecu cene teladi simentalaca?

Sava21
21-10-13, 22:28
Zabalj vasar juce trazeno i po 580 evra za telad oko 160.kg.

Brale
29-10-13, 23:59
kakva je cena bikova oko 500 kila

milan971
30-10-13, 19:23
Zavisi kako gde , ovde kod nas 2.10-2.15e.

Brale
31-10-13, 23:46
nemam jos za tu kilazu ali se polako raspitujem za cenu hvala

milos bota
31-10-13, 23:47
Kako idu junice simentalke?

Brale
31-10-13, 23:53
za to sam cuo 1,5

novica
01-11-13, 15:18
i mesari i nakupci nude istu cenu za bikove 2,1 e
pa zar ne treba da bude neka razlika imedju njih ?

alen1972
01-11-13, 15:45
ove jeseni kod nas skupe krave za klanje i telad, ja sam prodao musko tele simental od 1 meseca, 101kg po 3,3e

debelaladovina
01-11-13, 17:58
450dinara na meso

cika_jova
01-11-13, 20:59
posto idu jalove krave simentalke a posto holstajnke ?

alen1972
08-11-13, 17:33
ove godine cene jake za krave za klanje, ovde niko neda simentalku izpod 1,7e po kg

Brale
09-11-13, 23:28
bas dosta varira cena po srbiji od mesta do mesta

alen1972
09-11-13, 23:34
ja nasao neku kravicu za klanje da kupim, nije nesto debela ali niej holstajn pa cu je malo popraviti, 460kg ima, 500e, uzeo u kod komsije >:({

Brale
09-11-13, 23:41
nije losa trgovina,malo jos dobacis koju kilu i bolja varijanta od 1,7

Petar 90
10-11-13, 22:57
bikovi 2.1-2.2
krave u zavisnosti od debljine,mrsavi holstajn 1.1,simentalke 1,2-1,3 pa do 1,7
muska telad na pijaci ova laksa 100-120kg idu i 4e ,zenska telad 3e
klanice debelu telad placaju 2,8 ,aa mrsaviju i holstajn 2,5-2,6
junice idu od 1,7 pa do 1,9 opet u zavisnosti od debljine

pajac
14-11-13, 00:43
Otišao prošle nedelje simentalac za 2,2. Izmerio 460kg, malo je al nisam mogao da čekam.

kombajner
14-11-13, 09:20
Kod nas ovamo dolaze neki ljudi iz Bogatica i kupuju telad, konkretno kod mene dolazi jedan covek sa jednim kombijem i tu ih tovari... Ne znam kako i sta al ti ljudi iz Bogatica zesce bolje placaju nego ovi nasi trgovci... Juce dao tele 200kg muski simentalac za 470e

MONTOYA
14-11-13, 09:40
to tele kod nas vredi 600e
moram te kontakirati kad budem kupovao....

milan971
14-11-13, 10:28
Kod nas ovamo dolaze neki ljudi iz Bogatica i kupuju telad, konkretno kod mene dolazi jedan covek sa jednim kombijem i tu ih tovari... Ne znam kako i sta al ti ljudi iz Bogatica zesce bolje placaju nego ovi nasi trgovci... Juce dao tele 200kg muski simentalac za 470e
Pa to je 2.35 e po kilogramu, a bikovi su po 2.15-2.20 to je za nase cene ovde bas povoljno.
@MONTOYA
Daj Boze da bi to moglo po to da se kupi, ja sam placao 590, a prosek 178kg.

Miloš D.T
14-11-13, 12:37
Neki bikovi su i 2,27 e.Lkl{{

kombajner
14-11-13, 12:59
Posto su telad kod vas od nedelju dana? holstain i simentalac???

milan971
14-11-13, 14:14
Retko to kod nas neko prodaje ,pre 2 nedelje jedan drugar iz Glusaca prodao od 3 nedelje za 280e sim.
A holstajni su od 70-100e jeftiniji.

Petar 90
14-11-13, 14:46
simentalac muski 250,zenski 200,,,mada moze i da se nadje po 10-20e jeftinij
holstaj muski 200-220,zenski 160-170e

telad od 140 do 200 prodaju se na pijaci 3.3,mada traze i vise,,,,do skora su telici kod nas bili jeftiniji,a od pre nekih mesec do mesec i po skocila cena

homoljac892
14-11-13, 19:21
Ja mogu da tvrdim da su na pijaci u Petrovcu na Mlavi telad skuplja od cene koju je napisao clan kombajner, jeste cena u blagom padu u odnosu na predhodni perijod ali garantujem da muski simentalac od 200kg nemoze da se nadje tako jevtino. Ja ubacio telad pre par nedelja od 150 do 190 kg cena u proseku 550 evra.

kombajner
14-11-13, 19:25
TI druze mozes da tvrdis, a ja pricam iz prve ruke... 3 trgovca sam vratio... i na kraju jedva prodao za te pare, trazio sam 500 ali nema sanse samo se okrenu i odu... za 20, 30 evrova da ih vozim na pijacu nisam lud, taman potrosim to! Holstajn muski zenski nebitno nedelju dana stari od 70 do 100 evra kod mene

Petar 90
14-11-13, 20:38
TI druze mozes da tvrdis, a ja pricam iz prve ruke... 3 trgovca sam vratio... i na kraju jedva prodao za te pare, trazio sam 500 ali nema sanse samo se okrenu i odu... za 20, 30 evrova da ih vozim na pijacu nisam lud, taman potrosim to! Holstajn muski zenski nebitno nedelju dana stari od 70 do 100 evra kod mene
toliko jeftin holstajn???
jel to po farmama ili ovaako po kucama???

Kolega @kombajner ajde isprazni sanduce sa privatnim porukama

homoljac892
14-11-13, 20:46
na zadnjoj pijaci u Petrovcu su ce kvalitetna muska telad simentalci od 200 kg prodavali za 600 evra, ja to tvrdim zato sto sam bio tamo, tako da si ti druze izgubio preko 100 evra zato sto tele nisi dovezao na pijacu. Ali ako je upitanju holstajn onda je to ta cana po kojoj si ga prodao.

kombajner
14-11-13, 21:32
@petar 90 po kucama, i to samo da ih das bez cenkanja jer niko nece ni da dodje da ih vidi ... (ispraznio sanduce)
@Homoljac, bez ikakve uvrede mi ne radimo od juce sa teladima i kravama ... Bio je simentalac lep kao slika, da je holstajn uzeo bi 250 300e...

Sava21
15-11-13, 20:02
Kojim datumima su stocne pijace u okrugu Velike Plane,Svilajnca,Smed.palanke,Petrovca na Mlavi?I kakva tu bude ponuda,ima li sisavaca simentalskih na tim pijacama ili npr.teladi starosti mesec dana za dohranu mlekom?

15-11-13, 21:37
sutra dolazi covek da se pogodimo za jedno holstajn musko tele, staro 2 meseca, ima oko 100 kg od oka, hranjeno zamenom za mleko, da li bi mogaoo neko da mi kaze koju cenu da trazim???

Dragan18
15-11-13, 21:46
3-3,2 evra

Petar 90
15-11-13, 22:53
sutra dolazi covek da se pogodimo za jedno holstajn musko tele, staro 2 meseca, ima oko 100 kg od oka, hranjeno zamenom za mleko, da li bi mogaoo neko da mi kaze koju cenu da trazim???
3e,ali realno ako ti da i 2,8 prihvati,ja takve simentalce kupujem po 300e,a zensku telad sim, kupim nekad i po 260,al obicno 270-280,,,kod nas obicno ,uski holstaj ide kao zensko sim,...

homoljac892
16-11-13, 15:17
Kojim datumima su stocne pijace u okrugu Velike Plane,Svilajnca,Smed.palanke,Petrovca na Mlavi?I kakva tu bude ponuda,ima li sisavaca simentalskih na tim pijacama ili npr.teladi starosti mesec dana za dohranu mlekom?

u Petrovcu na Mlavi je pijaca svakog Ponedeljka, pocinje oko 17 h. uvek je dobra ponuda i pretezno su telad simentalske rase.

milan992
16-11-13, 18:49

Simentalce ja prodajem sa 7-10 dana strosti 300-320e zavisi kako se pogodim ,imam uvek musterija .

Sava21
16-11-13, 20:30
Simentalce ja prodajem sa 7-10 dana strosti 300-320e zavisi kako se pogodim ,imam uvek musterija .
Reci mi Milane koliko muskih teladi prodas godisnje?Jel ti se desi da imas par komada odjednom za prodaju?

branko
16-11-13, 20:38
To i mene interesuje.

Sava21
16-11-13, 21:09
Branko,iznesi nam i ti svoja iskustva sa kupovinom teladi od 470 evra,a voleo bih da nam neko iznese svoja iskustva sa tovom teladi sisavaca od 300 evra.Ja licno sam kupio najgoru mogucu varijantu,telad oko nekih 100 kg,po 415 evra,nezalucena,cim sam ih svezao za jasle odmah problemi i tek sad krecu da se tove.verovatno je to i do mog neiskustva,ali sl.put ili cu kupiti sve sisavce ili sve od 160 i vise kg.Moze odgovor i u temi za tov junadi.

branko
16-11-13, 22:07
A šta da kažem... Jedno mi je crklo nakon dve nedelje, jer nisam dovoljno ozbiljno pristupio praoblemu zaustavljanja proliva. a tele nije imalo ni dva meseca.
Sada kažu nakupci, ovi iz Draginja da su telad po 3,5 evra/kg. Pa biraj.
Takve male, sisavce, nisam planirao da kupujem, ali verovatno ću početi, jer sad imam više vremena da se posvetim teladima. Smanjio sam količinu zemlje koju obrađujem, jer zakupodvaci traže nenormalne iznose.

milos bota
16-11-13, 22:40
Ja radim sa sisavcima već par godina ranim zamenom za mleko,mislim da je to gubljenje vremena nemožeš naterati tele da bide oko 550kila bez 17 meseci a .A Monotoja kupuje telad od 160 kila i budu spremni za 8-10meseci.Sad kome se više isplati neznam jer ja nisam nikad računo kolika je zarada i dali je ima, junad držim kao neku štednju skupim malo para na gomilu jer neznam drugačije.A da mogu ikako da rešim 5-10 hiljada evra za telad prešao bi na ove veće sigurno

zombie_666
16-11-13, 23:15
Zna li neko cijene bikova, posebno u BiH/RS?Imam sad 7 komada, svi su oko 700-750kg i imaju 17 mjeseci.

putin
16-11-13, 23:19
ja dao po 4.5

milan992
16-11-13, 23:26
Reci mi Milane koliko muskih teladi prodas godisnje?Jel ti se desi da imas par komada odjednom za prodaju?

Imam 14 krava ,sad godisnje muski koliko bude prodam tele uvek u tom intervalu 300-320 ,nema veze da li je cena bikovi otisli gore ili dole ,cena je standardna , vecinom uvek ima poneko ,obicno 2 se priblizno tele

Sava21
17-11-13, 08:52
I ja sam moje uzeo od tih iz draginja,a imam i jednog sisavca sto sam kupio u susednom selu,i njega hranim bas po sano programu,10 nedelja je dobijao milsan,i postepeno prelazio na megi,sad je vec zalucen i ne mozes ga nahraniti,videcu kakav ce biti kasnije,za sad je jako lepe forme,pa cu se odluciti sta mi se vise isplati.U sustini mene to tele simentalsko dok popije dva dzaka milsana i jedan dzak megija kosta 400 evra,ali je prednost sto je postepeno preslo na cvrstu hranu i nema kaliranja kao kod ovih sa pijace
Da li vama ova telad od 160 kg tako kaliraju kad ih ubacite u tov?
Gledao sam u sano prospektu nekog tipa iz okoline Sombora koji kupuje vecu telad,ali ih drzi na milsanu dok ne predju postepeno na cvrstu hranu,sta mislite o tome?

mocapet
17-11-13, 18:45
ja imam farmu sa 25 krava simentalke umaticene sve sa poreklom i do 5 kolena unazad,uvek prodajem sisavce male od nedelju do dve nedelje starosti .kod mene je cena tih teladi vec godinu dana unazad oko 300 eura

Sava21
17-11-13, 20:34
E,to nije lose,kad se u komsiluku moze nakupiti 5/6 teladi sisavaca,pogotovo za nas iz Vojvodine,i 300 evra je realna cena za simentalsko tele od 10 dana,s obzirom da su ovde holstajni te starosti 250 evra.

draganbilli
17-11-13, 22:35
Zna li neko cijene bikova, posebno u BiH/RS?Imam sad 7 komada, svi su oko 700-750kg i imaju 17 mjeseci.
Kod mene komšija prodao prije 7 dana 3 kom po 4,3km,a teški od 530-580kg.

Petar 90
17-11-13, 23:08
bikovi 2.1,junice 1.7....cena pocela da pada :

Milan Lacarak
20-11-13, 00:02
Jel ima neko broj od nekog otkuplivaca teladi,moze i na pp treba mi jedno 15 komada?Inace zet iz Badovinaca sinoc doterao 31 tele prosek 163 kilograma 580e komad

milan971
20-11-13, 19:41
Od koga je uzeo zet , zar ti neda broj?

Milan Lacarak
20-11-13, 21:56
Zaboravih napisati naravno da mi daje broj,ja sam mislio na manja telad ako neko zna gde ima teladi 120-130kg

pocerina
20-11-13, 22:37
Sto ne odes ti da ih poteras, sa Dibcibara ili iz Kraljeva ?

Sava21
20-11-13, 23:12
kakve su tamo cene?isplati li se otici po 5/10 komada?

Milan Lacarak
20-11-13, 23:34
Cene su sigurno manje nego sto cokoladna braca prodaju po vasarima i pijacama.A da se isplati otici isplati se,telad budu sveze donesena u stalu,nisu vozana i kupuje se ili direktno od ljudi iz stala ili neko ima otkupnu stanicu.

Brale
23-11-13, 00:57
imam u ponudi povoljno od nekog u susednom mestu dva muska teleta po oko 130kg crveni holstajn,ja to nikad nisam uzimao samo simetalce i od oca sam to naucio da je simetalac zakon,sta raditi,jos radimo prelamanje jer mi je duzan

orljevacka
23-11-13, 19:15
Ja sam pre par dana prodao 8 muskih simentalaca i 4 crni holstajn starosti 10-15 dana cena simentalci 250e/kom. a crni 150e/kom.

coci064
23-11-13, 22:01
Brale ako je to jedini nacin da izvuces pare uzimaj, ali ih nemoj preplatiti. Mozda nisu cisti holstajni. Dobices subvenciju 10000 na kraju manju cenu 20 din. po kili i hranices ih duze oko mesec dana nego sto bi hranio simentalce pa ti sadi kako mislis da je najbolje.

Petar 90
27-11-13, 21:44
Prodao holstajna klanici na 2.8....jutros na pijaci ponuda dobra,al slabo se pazarilo,muska telad 3.3 zenska 3e simentalci

coci064
27-11-13, 22:36
Petar 90 koliko je bilo muskih teladi podjednake velicine i dali se moze doci i kupiti vise komada, a da te niko ne pogleda popreko ili cak zabrani kupovinu kao sto je bilo slucajeva?

Petar 90
27-11-13, 22:54
Petar 90 koliko je bilo muskih teladi podjednake velicine i dali se moze doci i kupiti vise komada, a da te niko ne pogleda popreko ili cak zabrani kupovinu kao sto je bilo slucajeva?
Moze se doci naravno,pijaca pocinje od ponoci utorak na sredu i traje do sedam osam sati,problem je jedino sto se ne zna kad ce koliko teleta biti i koliko ce priblizno biti teski,jer desi se nekad da budu samo po 4-5 teladi,a desi se da budu i po dvdesetak kao danas...zabraniti ti niko ne moze,ako ti odgovara cena i ako se pogodis s prodavcima tovaris koliko god zelis

homoljac892
27-11-13, 23:11
da se ukljucim i ja, sto se tice ponude na pijacama mislim da je mozda najveca u Petrovcu na Mlavi, tamo nisam zapantio da je nekad bilo manje od 150 teladi samo moze da ih ima vise, a cena muskih je slicna kao sto je Petar napisao, zenska su jevtinija 2,80e.

coci064
27-11-13, 23:17
Kada je tamo pijaca?

homoljac892
27-11-13, 23:21
Ponedeljkon, pocinje oko 15 h.

coci064
27-11-13, 23:29
Kako tako kasno? Jel to uvertira za utorak ili bas ponedeljak?

homoljac892
27-11-13, 23:57
Bas Ponedeljak, prvobitno je dila Sredom pa je pomerena za Utorak pa onda malo po malo pomerili za Ponedeljak, a kako je pomerena, prodavci dodju ranije da bi prvi prodali onda kupci pocnu da dolaze ranije da bi pre pokupovali telad jer misle da ce proci jevtinije dok nije dosla konkurencija pa onda moraju da trce iz kamijona u kamijon da bi nesto kupili, tako da se prodaja i kupovina u vecini clucaja zavrsava jos na ulici dok pijaca jos nije ni otvorena, i na taj nacin je pomerena od Srede za Ponedeljak.

Sava21
28-11-13, 00:26
Petar 90 da li na pijacama ima lakse robe,teladi oko 120 kg?Zainteresovala me je ova pijaca u Petrovcu na Mlavi,isplatilo bi mi se otici za 5 komada.I recite mi da li se na tim pijacama telad mere na vagi?,posto kod nas nema merenja samo djuture se prodaje,i onda te cokoladni uvrnu samo tako,lupaju cene po 550 evra,a ja vidim da to tele nema vise od 120 kg,dignu ih na kamion,pa i izgledaju lepo,al kad ih zavezes u stalu vidis da su mali.

bojcetic
28-11-13, 01:07
Naravno da bi se isplatilo. Dok smo se u siroj familiji bavili tovom bikova. Isli smo po vasarima i kupovali telad. Platili kamion da dotera u dvoriste i opet je izlazilo jeftinije ili isto. Prednost je sto mnogo manje kaliraju jer sve bude gotovo za nekoliko sati. Uvek su ture bile 10-20kom na manje od 10 se nije isplatilo zbog cene prevoza.

Petar 90
28-11-13, 12:08
Petar 90 da li na pijacama ima lakse robe,teladi oko 120 kg?Zainteresovala me je ova pijaca u Petrovcu na Mlavi,isplatilo bi mi se otici za 5 komada.I recite mi da li se na tim pijacama telad mere na vagi?,posto kod nas nema merenja samo djuture se prodaje,i onda te cokoladni uvrnu samo tako,lupaju cene po 550 evra,a ja vidim da to tele nema vise od 120 kg,dignu ih na kamion,pa i izgledaju lepo,al kad ih zavezes u stalu vidis da su mali.
Zna da bude i takvih ali vrlo retko,mada opet kazem znada bude,nekad se potrefi da ih bude i po desetak,ali brzo se razgrabe,a nekad treze i bas veliku cenu za njih kad je veca ponuda ,traze i po 3.5 pa na vise,,,telad se uglavnom meri,vage ima,ali pazaris onako kako se dogovoris,moze i djuture,a moze se i meriti,,,,ja sam uvek ze merenje,jer mislim da oni uvek izmere telce pre pijace i po tome prave cenu....
najvise bude teladi od 150-170kg

Lukic s.
01-12-13, 22:48
imam 3kom. junadi rase sim. 550 kg. kako im se krece cena?

Petar 90
01-12-13, 23:12
2.2e po kg

Sava21
01-12-13, 23:40
Kolega je iz Banata,kod nas tesko da ce neko toliko platiti,drugar prodao simentalca 460 kg 230 din,lokalnom mesaru pare naravno odmah.

milan992
02-12-13, 19:35

Bikovi su sad oko 2,1 e

Lala iz Banata
02-12-13, 19:43
Mi smo danas jednu turu holstajn bikova prodali lokalnoj klanici po 2, 1 eura. Prosek 500 kg.

coci064
02-12-13, 19:45
Ko placa 2,1, a ko 2,2e. Ne bi bilo lose kad bi se to napisalo, takodje da li otkupljivac obezbedjuje papire za dobijanje subvencija?

02-12-13, 20:26
Lalo, reci mi iskreno koliko ti je vremena bilo potrebno da ti holstajni dostignu tu masu, ja sam po prvi put ostavio holstajn i nesto mi neverica.. I reci mi čime si hranio, hvala unapred..
Prosle godine sam kastrirao jednog holstajna i tek sa 18 meseca starosti je bio 517 kg iprodao ga siptarima po 1.5, samo su oni hteli da ga otkupe, a bio je kao devojčica nije hteo da se tovi, bio bi fenomenalna krava...

Lala iz Banata
02-12-13, 20:36
Najtezi je imao 560 kg, otelio se 10.11. 2012. Ostali su svi oteljeni u 12. Mesecu 2012. godine I imali su od 446-520 kg. Hranjeni su kukuruznom prekrupom I suncokretovom sacmom, ovsenim senom, lucerkom, silazom. Prosle godine je jedan "sugavi" holstajn sa 18 meseci starosti imao 962 kg.

branko
02-12-13, 21:05
Ovde holštajn bikove plaćaju max 1.9 eura.
Prošle nedelje je jedan drugar prodao jednog od 760kg. Bio je kod njega 14 meseci. Hranjen prekrupom kukuruza i detelinom.

MONTOYA
02-12-13, 21:26
Lalo,ako je tako svaka čast,to je više neg odličan rezulat za holštajna

Lala iz Banata
02-12-13, 21:35
Dobra genetika i dobra ishrana i holstajn može glat parirati simentalcu.

Surdonja
02-12-13, 21:37
Eto konacno da ja ne budem vise "crna ovca", koja tvrdi da i holstajn moze da bude bik. Kad sam prosle jeseni napisao da sam prodao holstajne od 650 kg koji su stari godinu i neki dan, ispao sam lazov. Jos je moj bio hranjen sojom i suncokretom, a Brankov drug je svog hranio samo prekrupom kukuruza. Izvinjavam se za off.
@lala iz banata toko je Lalo pored dobre genetike bitan je i dobar gazda. Los gazda upropasti i najbolje tele.

branko
02-12-13, 21:44
Kod Lale je presudno to što ima suncokretove sačme u koncentratu.
Koji si % stavljao?

Lala iz Banata
02-12-13, 21:49
Celih 10%. >:({Sva muška telad ostavljamo za tov, isključivo HF i RHF i uvek budu ok.

MONTOYA
02-12-13, 21:52
jesu li u vezu ili pušteni

Lala iz Banata
02-12-13, 21:53
Vezani su.

02-12-13, 22:16
Jeste da se mnogo otislo van teme, ali povratio si mi nadu u holstajn rasu!! Hvala..

jugi
02-12-13, 23:01
Eto konacno da ja ne budem vise "crna ovca", koja tvrdi da i holstajn moze da bude bik. Kad sam prosle jeseni napisao da sam prodao holstajne od 650 kg koji su stari godinu i neki dan, ispao sam lazov. Jos je moj bio hranjen sojom i suncokretom, a Brankov drug je svog hranio samo prekrupom kukuruza. Izvinjavam se za off.
@lala iz banata toko je Lalo pored dobre genetike bitan je i dobar gazda. Los gazda upropasti i najbolje tele.
I ja sam tvrdio to isto druze, al ljudi kazu da on ima samo kost i kozu mesa jako malo u odnosu na simentalca,a i ovi matrapazini kad vidu da imam crno pa jos musko tele vataju se za glavu kao da im bubrege vadim, da izvines na izrazu dupe bi dali za simentalca a kad im pomenes hosltajn kukaju kako nemaju ga kome... inace hosltajn je broj 1 :)

steva44
02-12-13, 23:37
Cesto imam u tovu izmesane holstajne i simentalce i standardno simentalci pobegnu holstajnima za stotknak kila,simentalac se najede i legne a ovi ko djavoli nikad nemaju mira,.

coci064
03-12-13, 00:44
Niko ne kaze da se i holstajn nemoze uhraniti, ali ne moze se uporediti sa simentalcom. Holstajn je prvenstveno mlecna rasa, simantalac mesnata i to je kraj price. Mora se uhraniti holstajn tele kao sto se muze simental krava. Ako je holstajn krava osemenjena simentalcem to inije lose , ali obicno zbog lakseg teljenja odnosno sitnijeg teleta ide holstajn na holstajna e to je prica o tezem i produzenom tovu.

zhizhak
07-12-13, 13:37
Pozdrav gospodo forumasi,
ima li promena cena bikova, kako se krecu kod vas u kraju?
Bila su mi juce "gospoda" NP kazu 1,8e, lokalni mesar daje 210 din bez obzira na sortu, elem, imam 4 kom simentalca izmedju 400-450 kg, slobodan tov, i jedan crveni holstajn iste kilaze pod istim uslovima.
Znate li nekog pouzdanog, sigurnog kupca da mi preporucite, mogao bih i na toplu polutku da ih dam, jer znam da su extra hranjeni i da im je randman dobar, danas im je tacno 10 meseci kako su kod mene a stigli su sa prosecno 10 dana starosti.
Razlog prodaje je nedostatak kabaste hrane, jer je u medjuvremenu ispala kombinacija pa sam pribavio 14 junica a njih nisam predvideo na zimskom meniju ishrane.
Moze poruka na pp ili ovde na forumu, svejedno.
Unapred se zahvaljujem.

Sava21
07-12-13, 13:46
Zovi mesare u Kacu.Prvo probaj sa mesarom Milic,a onda zovi mesaru Djoka.Imas na int.br.tel.ako ne uspes da nadjes javi da ti ja nadjem.Drugaru je Milic pre dve ned platio simentalca 230 din,.covek kolje 3 komada nedeljno,A Djoka 6 komada nedeljno i uglavnom placaju istu cenu.

zhizhak
07-12-13, 13:57
Hvala Sava21 na brzom odgovoru, na internetu sam nasao broj mesare djoka, nepostojeci je broj a mesaru Milic niko se ne javlja.
Kakav je rok placanja kod njih?

Sava21
07-12-13, 14:06
Odmah placaju,i dolaze po bikove,samo moras doci da meris kod njih.ok je vaga licno sam je testirao.Mozda ne rade subotom,pokusaj opet u pon.

milan971
07-12-13, 14:30
Ako cenis da su oko 400-450kg nemoj ih davati na toplu polutku bolje ih daj zive vage.
Da bi dao dobar randman bik treba po mogucstvu da predje 550kg,

milosh88
09-12-13, 18:32
Kolika je kod vas cena teladi od oko 150kg? Kod nas muska su oko 3 evra, a zenska su zestoko podcenjena tj. 2.3. Kakva su vasa iskustva, da li bi trebala da skoci cena zbog nove godine?

Petar 90
09-12-13, 18:55
kod nas muski idu od 3 do 3.3 zavisno od kvaliteta,zenski su od 2,5,do 2,8 takodje zavisno od kvaliteta....
Cena ne verujem da ce skociti,cak naprotiv mozda i padne jer je potraznja slabija,a ponude ima dosta.....

http://www.dodaj.rs/t/v/qf/3LIU6gev/dscf0641.jpg (http://www.dodaj.rs/?v/qf/3LIU6gev/dscf0641.jpg) http://www.dodaj.rs/t/3/4r/s5B8I85/dscf0642.jpg (http://www.dodaj.rs/?3/4r/s5B8I85/dscf0642.jpg)

otisla danas dva komada,lokalna mesara cena 2.1
Sivi imao 590
Zuti 540 kg

milosh88
09-12-13, 19:03
zenski su od 2,5,do 2,8
Po toj ceni bih ja odmah prodao jedno tele... Videcemo sta ce biti..

Sava21
09-12-13, 19:10
Petar90,koliko su stari ovi bikovi?lepa roba.

Petar 90
09-12-13, 23:06
Ovi bikovi su kupljeni kao dojacici i kod mene su nekih petnaestak meseci.....inace ovaj sivi je kada je kupljen bio ljubicasto tele...

jevo jos koja slika
http://www.dodaj.rs/t/3f/13O/23sgWe44/dscf0635.jpg (http://www.dodaj.rs/?3f/13O/23sgWe44/dscf0635.jpg)
http://www.dodaj.rs/t/3w/3C/3bcF5sGX/dscf0636.jpg (http://www.dodaj.rs/?3w/3C/3bcF5sGX/dscf0636.jpg)

- - - - - - - - - -

A ovo sa, pronasao veceras u novinama,ako moderatori misle da mu mesto nije ovde neka prebace,ali ipak govori tekst o ceni stoke...

JADNA LI SI SRBIJOEvo zašto je propao srpski seljak!Autor: D. Đorđević / Vesti | 09.12.2013 - 13:56:00h | Komentara: 1 (http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/evo-zasto-je-propao-srpski-seljak/komentari/39731)

2 (http://www.facebook.com/share.php?u=http://www.alo.rs/vesti/aktuelno/evo-zasto-je-propao-srpski-seljak/39731)

U planinskim selima na jugu Srbije ljudi žive od prodaje drveta, poljoprivrede, stočarstva, prodaje pečuraka, šipuraka i ostalih šumskih plodova, a prepušeni su na milost i nemilost nakupaca koji dolaze iz Vranja, Niša, Kruševca, Čačka. Ništa bolje nije i sa onim koji u nizini, pored Morave, prodaju povrće. Ima i Albanaca koji rade zajedno sa nakupcima Srbima i Romima jer je posao još unosniji.

http://www.alo.rs/resources/img/27-10-2012/home_main/104625-srbi01-ras-foto-milos-cvetkovic.jpg
Srpski seljak jedva spaja kraj sa krajem | Foto: Miloš Cvetković

Koga god da pitate svako će vam sa nostalgijom pričati o nekadašnjim zadrugama gde se znala cena otkupa unapred, isplata bila na vreme, a nije bilo ni inflacije, pa su novci mogli da se sačuvaju u slamaricama i ulože gde treba. Iako nema mnogo stoke u Poljanici, ono što je za prodaju ide u ruke nakupcima koji svakog četvrtka kada je pijačan dan, ali i preko nedelje, vršljaju po selima ucenjujući ljude cenom za telad, bikove, krave.
Zarada u svesci
Povrtari iz sela oko Morave, koji proizvode paradajz, papriku i krastavac na veliko to prodaju u marketima, gde se zna cena. Nije velika, ali se prodaje tokom cele godine, međutim povrtare brine neredovna isplata. Uvek se čeka, jedna tura im se isplati, a dve su u svesci i tako ukrug.

- Sve se zna, ko šta ima, nakupci tačno znaju u kojoj kući se otelila krava. Uglavnom seljaci prodaju stoku da namire dugove u prodavnicama ili dugove državi. To znaju nakupci i cena ide naniže. Po kućama ide grupa ljudi, otkupljuje, zna gde da dođe i kada, zovu ih matrapazi, a teraju stoku traktorima odmah za Bujanovac i Preševo. Kupci su Albanci koji plaćaju punu tržišnu cenu. Po selima se telad ili bikovi otkupljuju od oka, nema merenja, procenjuje se po iskustvu. Tele se otkupljuje u proseku od 150 do 200 evra. Na pijaci je isto, samo tehnika otkupa malo drugačija, ide 2,5 evra za žensko tele, a dva evra za muško po kilogramu. To je mizerno, ali nema kome drugom da se proda. Ucenjuju, dođu više njih, dogovore se svi da nude istu cenu. Nakupci su uglavnom vranjski Romi, malo je Leskovčana. Uglavnom ide prodaja u nizu: Romi Leskovačanima, a oni dalje u svoj kraj ili prema Preševu. Ljudi su primorani da prodaju, mnoga deca onih koji prodaju nisu probala teleće i juneće meso, jer se kupuje brašno i ulje. Dešava se ako neko zapne i ne daje tele ili bika po ceni nakupaca da vrati stoku kući, a kada dođe na sledeći pijac nakupci ga ignorišu i namerno ne žele da kupe od njega - priča seljak Mita N. Kaže, kad država sve radi tajno, što on da priča pod imenom i prezimenom.

Nakupci drže sve u Poljanici, od prodaje drveta i ćumura, preko stoke, pa do sira, semenki iz bundeva, oraha, šipuraka, naročito sušenih vrganja kojih u ovom kraju ima mnogo.

- Nema otkupne stanice, donosi se na pijacu, ljudi nakupe nekoliko džakova sušenog vrganja čija je cena poslednji put bila oko 20 evra po kilogramu. A, takve pečurke ide iz ruke u ruku i kad dođu na zapadno tržište cena je 100 i više evra po kilogramu. Semenke idu 1,8 evro po kilogramu, šipurak 0,25 evra ako se prodaje na veliko, na otkup je oko 0,35 evra. Sir je dva evra kilogram, mleko kozje i kravlje otkupljuju privatne mlekare po bagatelnim cenama. Ljudi se spušataju sa planina sa kofama mleka na regionalne puteve i nema pogađanja, inače ode kamion put Vranja.
Stado od 30 ovaca
Po planinskim selima na jugu Srbije nema regulisanog otkupa ovaca, jagnjadi niti vune. Zato je stada ovaca sve manje, uglavnom se svodi na 30-ak ovaca kako bi se upotpunio kućni budžet. Jagnjad se prodaju u selu kod kuće prodavca ili na pijaci pred praznike, posebno Vaskrs. Ovce se retko prodaju u Bujanovcu ili Preševu gde su kupci Albanci. Zbog male ponude zaradi se koji evro više.

Sava21
10-12-13, 17:21
Petre,jel ih hranis melekom ili zamenom?Dobri su to rezultati.

boki@
11-12-13, 21:47
vece dragi prijatelji.malo informacija o cenama za musko-zensku telad do 200kg ako se zna?hvala vam

Brale
11-12-13, 21:59
i mene bi zanimalo,oko 150kg je bilo od 2,8 do 3,2 sve zavisi sta je

milan971
12-12-13, 10:37
Danas pala pogodba za bikove ,cena 2.15e utovar za 2 dana ,kupac mesara Trlic.

Sava21
12-12-13, 17:14
Cestitam Milane.Ubaci nam koju sliku sa utovara.

Brale
12-12-13, 18:00
kako 2,15 ovde ili se puno laze ili naduvavaju cene,ja ih zvao da i cena je 2,05 maksimum,nece da gledaju za vece pare

pujol
12-12-13, 19:36
Danas prodao moje bikove,slobodan tov 2.23 Mesara Djokic Leskovac

milan971
12-12-13, 20:12
@Brale
Nemoj tako povrsno zakljucivati, "ovde se puno laze ili naduvavaju cene" je tako uvredljivo da ti ne mogu opisati.
U mojih dosadasnjih hiljadu i nesto postova sam se trudio da ni u jednom ne prenesem ni jednu dezinformaciju ili poluistinu tipa rekla-kazala.
Ova cena koju sam napisao je cena koju sam dobio , a i danas sam pomagao pri utovaru u komsiluku gde je isto Trlic kupio bikove od dva rodjena brata, jednom je platio 2.15e a drugom 2.10e.
@Sava21
Nadam se da necu zaboraviti f.aparat kad bude utovar....

Milan Lacarak
12-12-13, 20:24
Trlic dosta tovari i u nasem kraju i to je ta cena 2.10-2.15.>:({

Brale
12-12-13, 20:35
pratim cene na forumima,nekako ovde sve jaca cena nego kod mene a dajemo istim firmama,sutra cu da ih zovem opet da vidimo gde oni to placaju 2,15 a gde 2,05

Mačvanin 82
12-12-13, 20:50
brale
kojoj opstini pripadas

Brale
12-12-13, 21:50
lokaciju sam napisao a o detaljima po zakonu nisam duzan da javno pisem a odakle su ostali clanovi bilo kog foruma jednostavno me ne zanima jer se sigurno necemo zvati na slavu

Petar 90
12-12-13, 23:20
Petre,jel ih hranis melekom ili zamenom?Dobri su to rezultati.
Pili su Josra zamenu,ali da napomenem da nisu uzeti sa par dana.bili su malo stariji telici....

pocerina
12-12-13, 23:20
Covek te je samo pitao za opstinu verovatno radi uporedjivanja cena, a ti odma kao da ce neko da te trazi na kucnu adresu...

Brale
13-12-13, 01:24
nisam znao da prebivaliste utice na otkupnu cenu stoke u jednoj mesarskoj radnji,bas zanimljivo

bojcetic
13-12-13, 01:30
Transportni troskovi nisu isti. A gorivo sve skuplje i skuplje, tako da transport je OZBILJNA stavka.

pujol
13-12-13, 01:34
Ne vidim potrebu da neko laze oko cene kod mene placaju neki mesari i 2.30e al pare za mesec,dva. Mozda je to zbog toga sto po prici mesara da su najbolji bici sa juga Srbije Lkl{{

Piksi
13-12-13, 08:38
ha ha prvi put cujem da su najbolji ,bici,na jugu srbije.bas me zanima kakve su zene sa juga?ustvari i ja pitam glupo pa tasta mi je iz bujanovca tako da mi je zena polutanka!tako ispada.a konkretno zenin ujak ima neke kravice i bicice koji jedu jarmu samo o bozicu a o koncentratu mogu samo da mastaju,e ti ,bici,su najbolji prirodno odhranjeni.a sto se tice para mogao bi da cekam ali samo ako je u pitanju tih 2.3 eur a vise od toga boga mi...ali dobro

milan971
13-12-13, 10:45
Na cenu u juznijim delovima Srbije dosta utice blizina Kosova i Novopazarski trgovci.
A prebivaliste itekako utice na cene stoke zbog same konkurencije medju trgovcima .
Ovde kod nas u Macvi kupuje Nedeljkovic ,Djurdjevic ,Trlic ,izvozna farma Rakic, klanica Divci i jos 4 lokalna mesara koji nedeljno obrade oko 20-tak komada.
Tako da je konkurencija medju njima izrazena kad ima iole potraznje za tom robom.

RatkoPa
13-12-13, 11:09
Gledaju oni i koliko imas grla da li si stalni odgaivac ili imas povremeno,ako ce da imaju koristi od tebe i ubuduce dobices vecu cenu sigurno a ako ih zovnes iz nekog mesta koje nije njihova teritorija docice ali samo ako pristanes na cenu koju ti daju u tom trenutku a to je obicno manje dvadesetak eurocenti.............

goranpejcic
13-12-13, 22:49
Izgleda da na cenu utice i potvrda iz klanice o prijemu grla koja imaju subvenciju. Nudio sam neke bikove, prvo pitaju da li mi trebaju papiri za subvenciju, onda kazu da to mora da ide preko racuna, pa onda kalkulisu cenu.

nikola_VUK
14-12-13, 09:59
Ma foliraju se, prave racunicu koliko se tebi isplati da ga das obzirom da dobijas i subvencije, inace firmi je uvek lakse da ti uplati na racun nego kes da ti da.

Sava21
14-12-13, 21:15
Pazario danas dva muska teleta simentalca stara 8 dana.jedva nasao.Cena 200evra po komada,odmah uzeo dva dzaka milsana po 4100 i porucio dzak megija po 2750 dinara.

Piksi
14-12-13, 21:37
kolega savo21 koliko ja znam ti bese ovcar.odkud sad u ,drugoj bransi,?ma salim se.ja sam sinoc uzeo jedno zensko tele,svracao sam u apoteku milsan 180 din po kg a za megi nisam ni pitao.kad se on daje i kako?objasni mi malo!

Surdonja
14-12-13, 21:42
Nek su vam korisne prinove! Savo, ako ti nije problem okaci slike kad budes mogao. @Piksi megi im ponudis od trece nedelje, bar je tako po uputstvu. Kad imaju cetiri pocnu da ga njuskaju i lizucu , a od 5-6 pocnu pomalo da jedu. Ja ga stalno drzim ispred njih pa nek uzimaju ako im je volja. Neko tele pocne da ga jede i sa 15 dana a neko nece ni sa puna dva meseca. Inace milsan je kod mene 4200-4300 dinara dzak. Megi se mesa sa kukuruzom, jecmom, mekinjama... Na dzak dodas 50kg zitarica.

nikola_VUK
14-12-13, 21:58
Jel vam problem kad budete kupovali milsan samo da vidite koliko posto je PDV?

Surdonja
14-12-13, 22:02
Ja sam danas uzeo, ali sam racun po obicaju odmah bacio, pogledacu sledece nedelje kad budem uzimao opet.

Sava21
14-12-13, 22:06
Piksi,nabalirao sam dosta deteline proletos,pa sam resio da udjem u tov junadi,a i video sam da od prazne stale nema nista.Najbolje bi bilo pomesati megi sa kukuruznom i jecmenom prekrupom.Megi ti je ustvari superkoncentrat,tako da se on dodaje 35 posto u mesavinu.Moze i sa samom kukuruznom prekrupom.tako sam ja radio prosli put.Uradis tako kako Surdonja kaze,moj je brzo krenuo da ga jede,a cuo sam da ljudi u mleko ili zamenu za mleko ubace malo koncentrata kao da ga tele oseti pa pre pocne jesti,nemam iskustva sa tim.Razmisljao sam da koristim gebi koncentrat ali cu ipak sa megijem raditi.
Surdonja hvala,jesi ti uspeo ista da uradis?

Surdonja
14-12-13, 22:23
@Sava21 ako bude sve kako treba, donecu 3 komada od onog coveka sto si mi dao broj za 5-6 dana, danas smo se dogovorili.Ne bi pogresio da si uzeo gebijev koncentrat, ja sam ga uzimao i bio sam zadovoljan. Mada ako ides sa milsanom i ja sam za meggi. U koncentrat po recima strucnjaka treba ubaciti i jecam, da bi se bolje razvile resice u buragu. Kod teladi koja do osme nedelje nece da projedu koncentrat i pored manje kolicine mleka pri napaianju, ja primenjujem zaranjivanje. Ubacujem im na silu nekoliko saka koncentrata u usta nekoliko dana u vise navrata. Obicno projedu posle treceg dana. Odosmo u off.

nikola_VUK
14-12-13, 22:29
Savo, upravo obrnuto po koncentratu može da se baci malo milsana da bi ranije počeo da jede.

alen1972
15-12-13, 00:37
meni se tele 2 krave krajem januara pa mozda ostavim koje za tov, imam sena dosta, ja sam nedavno prodao jedno tele, jedva ostalo zivo kad se rodilo, imalo grceve i nije htelo nikako da pose, mi mu zorom davali po malo mleka, ono kasnije zivnulo i prodao ga sa mesec dana imalo 101 kg

Piksi
15-12-13, 11:23
sto neko rece odosmo u off.izgleda da je kod mene najskuplje.nisam pitao da li imaju taj meggi bas cu da pitam.aha nisam znao da je to kao nekako sto bi mi rekli vz,a ja mislio da je gotov koncetrat

dragannrt
15-12-13, 20:06
za vikend sam prodao tri bika 660 kg prosek,za 2.05 ,i to sam ih cekao dugo da dodju,navodno stala prodaja

Miloš D.T
15-12-13, 20:12
Tako sam i ja čuo da je stala prodaja.

Gradinac
15-12-13, 21:00
kolika je cena muski teladi sim rase i kakva je ponuda na vasarima ? ako ima neko iz okoline Pozarevca i Valjeva da zna

Sava21
15-12-13, 21:14
Zabalj danasnji vasar ponuda dobra,telad uglavnom kod svercera doterana iz okoline Pozege i Arilja,teski oko 140kg trazilo se 530 evra.

Zoran Kostović
15-12-13, 21:18
Tako sam i ja čuo da je stala prodaja.

Kod nas je slična situacija oko cene bikova. Narod to zove sapunjanje daske. Dogovore se kasapi, šverceri i seoski pomagači da obore ili bar zadrže cenu na odredjenom nivou.

Gradinac
15-12-13, 21:33
ja ih uglavnom kupujem od svercera donesu mi kuci i oces neces a bas bi voleo da znam koliko kostaju kod gazda

Sava21
15-12-13, 21:35
Jel imas neke odredjene koji ti doteruju?kakvu telad doteraju i posto?

Gradinac
15-12-13, 21:54
ima ih vise al svi su isti uglavnom iz draginja 150 kg 580 evra

goranpejcic
15-12-13, 22:06
Jel vam problem kad budete kupovali milsan samo da vidite koliko posto je PDV?

Milsan 8%, Megi 20 % poreza, ...

nikola_VUK
15-12-13, 22:42
Hvala Gorane!

nikitovic
18-12-13, 17:42
Ima te li nekog dobrog otkupca bikova da mi preporucite koji dolazi ovamo u moje krajeve ?

zeka zeka
18-12-13, 20:36
Cena muskih teladi u Jagodini 2.8 do 3eura po kg

Sava21
18-12-13, 21:34
Jel to na nekoj pijaci ili po kucama?

nikitovic
18-12-13, 21:46
Ima te li nekog dobrog otkupca bikova da mi preporucite koji dolazi ovamo u moje krajeve ? ima li neko kolege?

maki_vs
18-12-13, 21:52
nadji na internetu mesopromet velika plana mislim da ti je to blizu,nakupci koji su mi bili ostavise mi broj na ceduljici od te firme,nazo pa ih pitaj dali uzimaju,a koliko znam i u mladenovcu ima neka klanica

Brale
18-12-13, 22:13
Ima te li nekog dobrog otkupca bikova da mi preporucite koji dolazi ovamo u moje krajeve ?
nemoj ocekivati da ce ti neko pomoci,cene svi znaju da napisu,tako sam se i ja izblamirao kod trlica kad sam ih pitao za cenu od 2,15 o kojoj se ovde pise da placaju pa mi se ljudi nasmejase,nakraju dao po 2 eura prosek 580kg,nazalost nisam blizu da preporucim nekog

isidor
18-12-13, 22:24
pa ja se raspitujem oko cene ali nisam cuo za vise od 1,95 do 2 e

Brale
18-12-13, 22:27
ovde na forumu placaju vise pa ko moze ovde da proda bika to je odlicno jer nije mala razlika u ceni

German hunting terrier | Jagdterrier