Rabe plugovi

filipkc

Član
Učlanjen(a)
4 Jan 2011
Poruka
102
Lokacija
Koprivnički Ivanec
nisam našao temu o ovim odličnim plugovima koji su njemačke proizvodnje,jako čvrsti i odlično zaoravaju masu
može biti 3x12 i 2x12 može se štelati od 10 do 12 cola
evo par slika od mog rabewerk pluga
sam0723d.jpg

sam0722i.jpg

sam0721z.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
to ste primetili po hrdjavosti treće brazde zar ne,orao sam zimus samo sa dvije brazde jednu zemlju jer je bilo tako mokro što je traktor proklizavao sa dvije brazde pa sam morao skinuti dolje inače orem sa 3 brazde
 
Tako je.Imao je zet identičan plug.Jel kod njegovog okretanja(obrtanja)mora da se udara kontra da bi se okrenuo pošto ima jednosmerni klip?
 
da protok se otvori i dok iscuri sve ulje i dok se počne okretat u drugu stranu samo se otvori ventil i ulje krene u cilindar i plug se izravna znači okrene se do kraja
ali okretanje sa dvije brazde je bila muka,nije imao dovoljnu težinu za okretanje pa sam ga u dva navrata morao okretati
 
Dobri plugovi,ja imam 5 brazdi ravnjak,zahvat po brazdi je 38cm,malo losije zaorava kad ide dublje,sve u svemu ok je.
Drugar(zna ga Supermen)je uzeo zimus plug kao sa slike za male pare,ima par zahvata na njemu,nista strasno.
Nema to veze sa tezinom,tebi su lose opruge na cilindru,one treba da zaukaju plug.
 
Dobri plugovi,ja imam 5 brazdi ravnjak,zahvat po brazdi je 38cm,malo losije zaorava kad ide dublje,sve u svemu ok je.
Drugar(zna ga Supermen)je uzeo zimus plug kao sa slike za male pare,ima par zahvata na njemu,nista strasno.
Nema to veze sa tezinom,tebi su lose opruge na cilindru,one treba da zaukaju plug.
Ne vidim nikakvu oprugu na cilindru.
Mnogi plugovi se okreću na pricipu težine. Na mom Regentu sam imo taj problem kad sam iz nekog razloga smanjio zahvat do kraja ,teže se okreto pa sam izbušio točkove (metalne) i sipo vodu u njih.
 
Pogledaj sliku 3,vidis da uz cilindar stoje opruge,veruj mi da je to,kvar od 1000din,posto je to jednosmerni cilindar koji gura samo u jednu stranu,opruge mu pomazu da prevagne i onda das komandu da gura i to je to,tako i na drugu stranu,kontas?
 
rabe werk je zakon prodali smo oko 50 kom za tri god dok smo radili u zrenjaninu EIBL WONDRAK se zvala nasa firma i nijedan nije puko samo resetkasta daska tip 352 za nasu zemlju i dubinu od 15 do 35cm ja sam sa mojim imt 560 probao vuci 2+1 resetku suzen na 3x10" i isao je lakse nego moj leopard 2x 14"
 
evo mog pluga u kukuruzištu,problem je to što mi znaju ostaci kukuruzovine ostati vani,i dal se može to na perima podesiti kako,jer nemam predplužnjake
300601_280304998676558_100000911790566_851953_747624274_n.jpg

a u strništu je druga priča,sve zaore
384210_280305262009865_100000911790566_851955_1209094233_n.jpg
 
a šta treba još podesiti ?
inače nemam nikog ko bi me naučio podesiti plug pa sam sam ga podesio kako sam znao
a sad mi recite šta još bi trebalo?
 
Samo pogledaj oba slike jer primećuješ razliku plug ti nije na sredini i prva glava ide dublje treba malo da produžiš topling.

Nista dirati top link, nego podesiti granicnike na okretaljci pluga... plug je pre vise nagnut u poorano kad traktor udje u brazdu, jer je postiman za plice oranje... Vjerujem da bjezi u neorano.
 
ne nego ide kontra u orano,ali da mi ide u neorano onda mi prva brazda previše lovi
a greda je pomaknuta skroz da prva brazda manje hvata
a sad dal samo graničnike od nagiba pomaknem i to je to znači
 
Samo gledaj da ti plug bude okomit na zemlju kad traktor bude u brazdi i to bi trebalo biti to... Ako sga gledas sa strane, takodjer bi trebao biti u vodoravnom polozaju, kad je zabrazdjen.
 
Nazad
Vrh