Zts

Petru

Član
Učlanjen(a)
15 Dec 2010
Poruka
432
Lokacija
Lokve
zts traktori
 
Pisano je vec o njima dosta u temi zetor, ima dosta informacija, ali nije ni lose da imaju svoj kutak na forumu:cao:
 
evo slika mog ztsa
24ffbbl.jpg
 
made in slovacka, (posle raspada cehoslovacke), ali su ugradjivani zetorovi delovi, i poneki ursusov(koji je opet radjen po zetorovoj licenci)
 
Motor je isti kao na ursusu 1634,sem nekoliko sitnica...Petru kakav filter ulja imas na motoru?koliko brzina imas?
 
na zadnjem je kabina 90% kao na ursusu novi tip...lep traktor,ali slabo ih ima-tako da za delove kao za zapadni traktor....bar pretpostavljam da je tako.
 
moj ima dva filtera za ulje i 3 brzine sinhrozinovane i super je sta mu sad to znaci sem vecih guma nasprem obicnog ne znam :sta:
 
made in slovacka, (posle raspada cehoslovacke), ali su ugradjivani zetorovi delovi, i poneki ursusov(koji je opet radjen po zetorovoj licenci)
znaci nije zetor, i nema veze sa njim osim delova nekih zajednickih? hocu reci, nije proizveden u istoj fabrici ko izetor vec je napravljena nova fabrika, tako nekako? :D
 
moj ima dva filtera za ulje i 3 brzine sinhrozinovane i super je sta mu sad to znaci sem vecih guma nasprem obicnog ne znam :sta:

апсолутно исто као мој...а да ли ти ради мултиповер=био ми мајстоп јуче да видимо треба ли се ста радити на нјему...provozao ga,gledao sat vremena-i na divno cudo...(a majstor)kaze sve ok,samo da mu stavim novi prekidac od blokade prednje vuce,jel kao tad traktor dobije onu"pravu snagu"...
 
koji majstor ti radi? kod mene radi multi pover al ga retko koristim , za za pekidac ne razumem kak sta dobije , jel ti radi prednja vuca il ne ,on bez prednje ne moze ni da mrdne plug
 
Za sad ni jedan ga takao nije-pu,pu,pu-da ga ne ureknem!Bio je Vaso,ako ga znas,zaista dobar poznavaoc zts,ursusa,zatora-a za prekidac...ovako-on ima elektrohidraulicko ukljucivanje prednje vuce i blokade prednjeg mosta...znaci imas jedan prekidac-napred pritisnes samo prednja,nazad prednja i blokada prednjih tockova.zadnja blokada je na pritisak desne noge,tj mehanicki i nju NE KORISTI !prednja mi radi,ali multi ne...kaze majstor najvise 400 eura kosta ako je sve povadjeno...pa ne znam sta da radim,kazu da je dobra stvar to-a ti kazes da ga slabo koristis?
 
vasa je los i skup majstor , ako cesto koristis multi pover kazu da crkava ja ga koristim samo ako zatreba na oranje da izadjem do kraja il nekad na putu ako se tera samo na kornjacu kazu da crekava ja do sad sa tim nisam imao problema, jedino sa hidraulikom i kocnice to im je boljka:ppozdrav:
 
Sto sa hidraulikom i kocnicama?ja sam moje kocnice remontovao(obe strane)jer mi je bio ispao semering na mislim levoj strani,pa je bilo masno-ali cak i tako masno,kocio je sasvim pristojno?koji si problem imao sa hidraulikom?pozdrav.
 
ja imam ursusa od 160konja i na bloku pise zts i na neka mesta pise zetor,i majstori koji mi odrzavaju traktore mi kazu da su zts motori dosta manji potrosaci od ursusa sto imaju u piku,imam i jednog od 90 konja,ali nisam nikad zagledao sta pise na njemu
 
I kod mene na Ursusu 904 isto pise na bloku kotora ZTS inace '88 je godiste.
 
Nazad
Vrh