Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi,imam jednu nedoumicu - da li da nekom platim da mi istanjira (dva puta) suncokret ili da ja zakačim plug pa da poorem (ali za ovo moram da sačekam kišu,jer je zemlja jako tvrda)...e sad,pošto planiram i da bacim malko djubriva,da li ću postići isti efekat ako se samo istanjira ili je ipak bolje da se zaore?
 
samo zdrava hrana. inace ja djubrim koliko god mogu sve kulture ali nikad ispod 200kg po kj,osim soje njoj 150kg po kj naravno 8 24 16.
 
ljudi,imam jednu nedoumicu - da li da nekom platim da mi istanjira (dva puta) suncokret ili da ja zakačim plug pa da poorem (ali za ovo moram da sačekam kišu,jer je zemlja jako tvrda)...e sad,pošto planiram i da bacim malko djubriva,da li ću postići isti efekat ako se samo istanjira ili je ipak bolje da se zaore?
ako je prava tanjirača,sa rotorima,samo jednom,pre toga baci veštak,što više posle suncokreta
 
mindjušar, rus 82 ... ja znam da ste vi strucni dosta, sejali smo mi i pre bez vestaka, jedino ako cete vi da me castite za djubrivo i onako je jeftino, u tom slucaju bih i bacao :haha:
 
komsija jel ti to podcenjujes kao znas da smo mi strucni dosta.sto nekazes koliko deda izveze stajnjaka svake godine:osmeh:
 
Da li neko ima iskustva sa sortom EuroFit od Rajfajzen Agro semenske kuće? Kako se pokazala ove godine?
 
Nemoj u julu biti ljubomoran,to je tvoja stvar ako nebacaš,nebacaš meni nego sebi,i mene boli račun za veštak,UVEK,ali nema prihoda bez rashoda
samo sto sa ovakvom cenom djubriva imas vise rashoda nego prihoda, ako sagledas realno. Pre koju godinu je znalo da rodi 20 i koji meter tamo gde je bacano djubre, pa ti gledaj ako takvo bude sad ovo, sta mislis o tome? nadji se u toj racunici ...
 
Moj druže,imao sam i ja dvadesetak meteri,kad sam mislio da sam pametan,pa nisam bacio u jesen,a otad Bogu hvala nikad ispod 35,a matematiku pravim na dve godine,jer posle pšenice na soju nebacam ništa,a na dvadesetak meteri da nebaciš ni u proleće nemaš nikakvu matematiku,neku minimalnu dobit očekujem već sa 30meteri,od čega mora biti puno više,samo nedaj Bože leda,moje žito već kisne svo
Uostalom mogu ti svesti računicu i na tu tvoju nepotrebnu obradu(po meni):
2tanjiranja-5lit naftex3=1935,pardon,još puta 2=3870
setvospremiranje-4lit naftex3=516
-------
4836+2radna časa traktoriste=5086din po jutru,to ti je skoro 150kg 15ice
I šta kažeš na to? Ja radije bacim veštak nego ubijam se tanjirajući
 
Poslednja izmena:
Moj druže,imao sam i ja dvadesetak meteri,kad sam mislio da sam pametan,pa nisam bacio u jesen,a otad Bogu hvala nikad ispod 35,a matematiku pravim na dve godine,jer posle pšenice na soju nebacam ništa,a na dvadesetak meteri da nebaciš ni u proleće nemaš nikakvu matematiku,neku minimalnu dobit očekujem već sa 30meteri,od čega mora biti puno više,samo nedaj Bože leda,moje žito već kisne svo
Uostalom mogu ti svesti računicu i na tu tvoju nepotrebnu obradu(po meni)
svako ima neko svoje misljenje i radi kao misli da valja ... i kod nas pada dobro :). nedaj Boze leda a i poleganja, u crnu zemlju, jos pogotovo ako nabiberis djubreta. Moje ce dobiti djubre u prolece i onda folijarno ici, ali nista cucemo se u junu,julu, pa cemo videti, sta je kako kome ispalo ...
 
Danas su posejana poslednja 4 kj sorta talas, ostalih 11 kj je apac, poslednjih par godina se najbolje pokazao zato je sad dobio i najvise njiva pod njim :) Baceno je jos oko 180 kg fertilove 15 ice po kj, i u prolece ce dobiti jos djubreta :)
 
za poleganje ima leka,zove se MODDUS,i NSsorte ostanu male kao apache na primer,samo vlat bude vejiki,hehehe
Naravno,svako radi kako misli da je najbolje,moj je zaključak dosadašnjeg mog rada je da povećati cenu naših proizvoda NEMOŽEMO,ali cenu koštanja istog itekako MOŽEMO,ali ne na štetu hemije i đubriva,nego upravo redukovanom obradom,u mom slučaju pšenice to jeste no-till,sa potrošenih 4.5l goriva po kj sa rasipanjem veštaka i valjanjem,pa ko to može racionalnije i mene zanima
 
Nisam radio notill ,nemam čime al sam spremio 6.5ha kukuruzišta samo tanjiranjem 2 puta dijagonalno ,odlično je prašina bukvalno.Taman kreno da sijem kad kiša .(konačno kraj suše koja traje od marta -Aleluja!)
Nego glupa Imt sijačica sve super neguše ostaci (naravno skino sam brisače redova), dobra dubina još da ima nešto iza da sakrije.. Imam jednu fix ideju ,nemojte se smijati ,da zakačim iza sijačice nešto kao stari ćilim,tepih ili slično ,taman tolko treba.Baš ću probati samo da se sušne.Glupo je reći što pade kiša,al baš sam imo merak da posijem u onu prašinu.
 
Nisam radio notill ,nemam čime al sam spremio 6.5ha kukuruzišta samo tanjiranjem 2 puta dijagonalno ,odlično je prašina bukvalno.Taman kreno da sijem kad kiša .(konačno kraj suše koja traje od marta -Aleluja!)
Nego glupa Imt sijačica sve super neguše ostaci (naravno skino sam brisače redova), dobra dubina još da ima nešto iza da sakrije.. Imam jednu fix ideju ,nemojte se smijati ,da zakačim iza sijačice nešto kao stari ćilim,tepih ili slično ,taman tolko treba.Baš ću probati samo da se sušne.Glupo je reći što pade kiša,al baš sam imo merak da posijem u onu prašinu.
a ŠTA TREBA DA SAKRIJE ĆILIM?
 
@mindjusar
Sve je to lepo ali ima jedan problem.Ko ovde na forumu sem tebe ima sejalicu za direktnu setvu.Zato ljudima svasta pada na pamet pa i cilim.Moraju da se snalaze da "sakriju"zrno koje nase stare sejalice ne mogu da uloze na zeljenu dubinu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh