Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja ću sejati Balaton, semenski na 2 ha a na 4 ha ovogodišnji sa tavana. Zanima me koliko kg po hektaru da posejem tavanskog ako semenski ide od 170 do 200 kg po ha?
 
Danas posejano 6,75 jutara, sorta sirtaki kws izašlo 113kg po jutru.
sqrtiq.jpg

28rntzq.jpg
 
Js sam na internetu pronasao da mu je hektolitar mali,ali da je prinos vrlo dobar,e sad videcemo,gde ce konacaa racun biti,da li on rodi toliko vise,kolko oni skinu
 
Ja sam imao lane 71hl,pa sam predao preko veze,zato mi apache netreba,arlequin isto,lane ache rodio u proseku nešto iznad 3700 kg/kj,a ove godine mi jedino balaton dao i prinos i performanse
 
Meni je prošle godine apač imao hektolotar 64 a ns40 66, te navodno prinosne sorte su poznate sa hektolitrom oko jusa ali ne preko toga, u lošim godinama za žito kao što je bila 2010 bude baš loše, ove godine sam imao simonidu sa Hl 82,5 i ništa baš nisam imao od toga, sem prinosa 3400kg/j bez tretiranja fungicidima.
 
Vaše mišljenje o "brkatim sortama" ,jel imaju neka posebna svojstva (plusevi i minusi) osim što navodno teže poliježu i manje šire neka oboljenja.
 
danas posejali 16 kj ... apache ... predusev soja, dva puta predjeno tanjiracom, jednom setvospremacom, bez bacanja vestackog djubriva
zwx2qf.jpg

15y6i4j.jpg
 
Bolje da si dao za veštak nego ubio se kvariti zemlju,nema žita bez osnovnog đubrenja,kao ni kuće bez temelja,udari ti temelj dobar,a krov kakav bude::super::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh