Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kad može Balaton da stigne za žetvu ,pošto ću se najverovatnije za nj odlučiti? Jel raniji išta od Apača?
Da ti tvoj drugar da koristan savet,postrna setva se seje upravo SADA,ako hoćeš sigurno sejati bilo šta postrno,svaki dan ti je bitan,a dobijaš sigurnih 10-15dana ako poseješ jesenji šestoredni stočni ječamNS 737,prinos je solidan,zna da rodi i 5t/kj a posej što pre
 
Sta mislite ako suncokretiste istanjiram 3-4 puta sa malom tanjiracom(lemind 28 diska) da li ce se moci posijati psenica?
Da li je neko od vas probao tako?
Zao mi je orati ovu suvu zemlju, necu moci razbiti grudve.
Jednom sam danas tanjirao,lepo se izlomile stabljike, malo je ruznije iza kombajna gde je izbacio glave.A zemlja prasina bez grudvi.
 
Da li ima neko iskustva sa sortom Sirtaky od KWS? imam ponudu za to seme,pa bi voleo da cujem neko misljenje..
 
Verovatno je niko do sada nije sejao jer je nova na tržištu.Meni su se smejali pre par godina kada sam posejao Apache i kada su u proleće videli kako je kilav a kada je počelo da curi u žetvi svi posejali dogodine.
 
Nadam se da se necu pokajati,u planu mi je polako da izbacim domace sorte,sejacu samo ns 40s a ostalo ce ici apac i sirtaky
 
Nemojte se ljudi tako olako odricati domacih sorti psenice,nemora da znaci ako je nesto strano da je odmah i bolje,cak naprotiv.Ja sam ove godine imao potpuno identican prinos apacha i SImonide a kvalitet psenice se nemoze porediti,verovatno jako brzo dolazi vreme da ce se to ceniti ali i placati:ppozdrav:
 
Dok to ne dodje idemo na prinos,plan je ovakav idem na proveren 40s (moje seme) 16 kj,12 kj apaca,i 2 kj sirtaky
 
Seme za narednu sezonu:NS40s,Simonida i Arija...videcemo sta ce reci domace seme posle par godina setve Apach semena...
 
Sejacu Simonidu i NS 40.nase sorte su priznate i cenjene u svetu i seju se na milionima hektara,ako su prosle na stranom trzistu a zna se kakve uslove treba da ispunjava sve sto dolazi od nas tamo,onda ne vidim razlog da ih mi ne sejemo i da ih kudimo i pricamo kako je strano seme bolje,necu da sejem strane sorte i da dajem pare da zarade stranci bolje da zarade nasi instituti,i nasi ljudi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh