Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
kako bi bilo da bacim petnestice u psenicu,oko 300 kila a da joj nebacam ureju uprolec?dal ce smanji rod?
 
Baci i jedno i drugo,onda ce sigurno biti uvecan rod.Trebao bi da uradis analizu zemljista pa ces onda znati sve sta treba da "bacis"od djubriva.
 
ne smanjuje, nego kojo da mu bacim sad je jevtinje 15 tice nego ureja.e druze za 2 ha ako se placa analiza zemljista neisplati se men to.a i neznam dal to ima i nis.
 
Urea sad ni slucajno,baci petnaesticu.Verovatno kod Vas postoji Poljoprivredna stanica a oni besplatno rade analize zemljista,potrudi se i raspitaj se malo a oni ce ti reci sve sta treba da radis.
 
Ајде за нас са јефтинијом картом да поновимо... Бачим џубре 300 кг на хектар и тањирам, мора стриктно одмах или може дан два касније да се затањира? Онда 5 дана после бацања ђубрета сејем и после иде дрљача или не мора? нисам сигуран јел зависи од тога да ли се сеје ручно или сејалицом? кад се све заврши не улази се у њиву до марта?
 
Ako imas vremena,odmah zatanjiraj,sej od 5-20 oktobra(to ti je optimalni rok),mozes a i ne moras da podrljas,to je vec slobodna odluka.
Ja licno cu sve parcele podrljati povaljati.
Gledaj da posejes sa sejalicom,zaboravi rucno,turci su odavno otisli.
Sledeci tvoj ulazak u njivu moze biti vec za 1.5 mesec u borbi protiv miseva i ostalih glodara.
A na proilece zavisi sa kojom prihranom ides.
 
Хвала на одговору, а још ме занима колико дана пред бацање ђубрива да то потањирам? тек је изорано.
 
:osmeh:
Kad baciš djubre ne moraš odmah tanjirati.Može i posle dan dva,a mož' i posle nedelju,ništa mu neće biti.
Posle setve bolje je podrljati da bi se seme koje je ostalo na površini zatovatilo,poravnala njiva...
U novembru obilazak njive da vidiš da li ima mišOva,ako ih ima sledi trovanje.
U februaru ili martu djubrenje,u zavisnosti za čega se odlučiš.
I tako dalje,i tako dalje...
 
Ако буде мишију што би рекли локалци тамо, има да понесем 5 мачака, ето у такве сам могућности :osmeh: . Хвала на одговорима, желим срећну сетву.
 
Urea sad ni slucajno,baci petnaesticu.Verovatno kod Vas postoji Poljoprivredna stanica a oni besplatno rade analize zemljista,potrudi se i raspitaj se malo a oni ce ti reci sve sta treba da radis.
Analize za aktivna gazdinstva se vise ne rade. Primanje uzoraka je bilo do 15. ovog meseca. Nema vise do iduce godine. Mo's samo da platis ako hoces sada analizu.:ppozdrav:
 
Zato što seme pšenice najviše voli da uđe u prašinu i tako sačeka kišu.Još mi nikada takve setve nisu podbacile.
 
Danas smo zakačili sejalicu,namestili setvenu normu 280kg/ha Simonide,izašli,naštelovali markere,dubinu,posejali 3kj,dubina setve 4-5cm,iza nje baštica,još u ponedeljak imam 16kj da bacim veštak i u utorak palimo pun gas ::traktor::
 
Rano? Mi smo vec posejali nekih 80jutara, jos sutra sejemo pa od ponedeljka krunimo dok nebude kise posle opet sejemo ostalih 120-30jutara
 
Bas tako, ali bolje sejati sad po suvom nego posle kise. Mozda ce jednog dana poceti da pada pa nece znati sta je dosta, onda se lepi i tanjiraca i sejalica uj juuuuj. Imao sam prilike da ucestujem u takvom sejanju.Uff nedaj bozee
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh