Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Milan87 , evo ljudi šalju cijene (oko 45din/kg) ,a računaj za domaće sorte oko 250-270kg/ha , a neki novi hibridi (strani) 150-200kg/ha.
 
Negde sam postavio vec,al' neka i ovde ljudi vide.
2lda6hz.jpg
 
Kupio sam 5.5t Simonide po 33,imam 4.5t Balatonamoja dorada,još 2t kupujem po 52,i izbunario sam 1t Ingenio po 50 da vidimo šta je to,veštak stiže u ponedeljak Eurofertilov u džambo vrećama i dok završimo baliranje,polećemo ::traktor::
 
Pitanje za iskunije sa pšenicom?Planiram da sijem pšenicu na kukuruz ,ovršen i solidno istarupiran.Išo bi prvo podrivačem pa vučenim tanjiračama(olt drava) dva puta dijagonalno_Oće li biti problema sa štopanjem kod neke standardne sijačice?
 
Ako lepo pomesas zemlju sa ostacima nece,al' gledaj da sejalica bude sa diskovima,posto sa lulama ce mozda zagusivati!
 
Sve ovo lepo, nabavljamo repromaterijal i seme, pocinjemo setvu, a Vlada nam vec sada donesi uredbu o ceni hleba, brasna, automatski i psenice. Hocemo li ponovo da cekamo, ili ima neke sanse da neko podigne nekakav glas.
 
Jel ima negde da se kupi seme PKB Carica, makar za probu? Odmah da kažem da kod njih nema, tj. ima al nema.
 
Pa isto je,zemlja suva,kiša MOŽDA vikend posle ovog,čekam sutra da mi stigne novi rasipač i u petak i subotu bacimo veštak i u ponedeljak krećemo da sejemo
 
Šta bacate od veštaka i koliko? Ja sam uzeo eurofertil plus 34(NPK 5-19-10+19SO3) i d-coder fosfactyl(NP 3-22+18SO3) u džambo vrećama i bacam u zavisnosti od rezultata analize 200-300kg/ha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh