Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošle godine 1 k.j. a ove 1.5 k.j. To mi je sledeća najmanja parcela, a da sam imao manju i žita bih sejao manje. Samo koliko za mekinje i malo brašna.
 
Prošle godine 3.5 kj ove godine negde oko 6 kj pošto sam uzeo još desetak jutara u arendu (isplata arende + kombajniranje) 2-3 kj ječma za sopstvenu upotrebu ,ostalo kuruz i malo suncokreta ... to je plan a šta će :sta: vidićemo :osmeh:
 
7 jutara NS 40S ; 8,5 jutara APAČA ; 9,5 jutara BALATONA. I možda još koji manji komad od 1,5-2 jutra.Povećanje za 6-7 jutara naspram ovogodišnjih 19 kj.
 
necu puno, u najboljem slucaju oko 40 jutara i to samo zbog arendi, jer zemlju placam u psenici i ni neinteresuje me posebno ni koja ce cena biti...
 
Isto kao i prosle godine, mozda par hektara vise na novim parcelama u zavisnosti kakve su. Jos nisam isao da ih vidim, tek sam ugovorio zakup. Jedina promena ce biti u sorti. Najverovatnije sve ide NS40S. Ili eventualno jos neka NS srednje rana sorta.
 
Otprilike isto.... nekih 20-25kj sa sve tritikalom i jecmom. Nesto mi ostalo semena originalnog nesto prva reprodukcija a vrlo malo cu kupiti i ja podmiren!
 
Kod mene jedni idu sa 15-15-15 na jesen a neki sa 7-20-30.
Ja cu ove godine ici sa 15icom pa kakvo bude
 
Ja idem 100kg/kj DAP-a i krajem februara 150-170kg/kj ureu i gotovo.

Sejacu kao i prosle god 200 i kusur jutara
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh