Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kao da je bio neki post ,od mindjušara čini mi se,odgovor na moje pitanje u vezi herbicida na bazi 2,4-d u pšenici prije nicanja.Sad nevidim taj post.
Inače u uputstvu od Monosan-herbi (2,4-d) piše da ide u strvnim žitima od sredine bokorenja.
Nevidim logiku zašto nebi mogao prije nicanja,možda je bilo uobičajeno da herbicid ide u proljeće pa su zato tako napisali.
Znali ko može li 2,4-d naškoditi pšenici ako ide prije nicanja?

U knjizi "Zastita ratarskih kultura" Dr Mladen Markovic, nabrajaju se materije koje idu pre nicanja. Nije pobrojan 2,4D. Za njega se samo kaze da je bezbedna primena u fazi zavrsnog bokorenja (6-7 list) i vlatanja (2. kolence), i da ga treba izbegavati u jecmu i ovsu. E sad, ti mozes da probas na nekoj maloj povrsini pa da vidis i znas za iducu godinu. Ali mislim da, kad bi moglo da se koristi pre nicanja, ovde bi bilo navedeno. :ppozdrav:
 
Ako ćete količinu može APACHE,ARLEQUIN,NS40s,DRAGANA,SIRTAKI. . .ako ćete kvalitet i količinu što veću ja mogu preporučiti BALATON;SIMONIDU;ŽITKU....a euclide nespada n i u jednu grupu,jedino ako ćete slame što više,tu je najbolja
 
Kod nas ga niko(euclide) nije ima vise od 3400kg/kj.
Nista extra,apac i simonida su ga tukle samo tako.
 
Gde je nabavljas? ja bi uzeo neku malu kolicinu da posejem pa da imam za dogodine moje seme,ja sam je jedne godine imao,i stvarno je dobra psenica
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh