Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
vi bi svi da živite od poljoprivrede a da ništa u nju neinvestirate,e to gospodo neide,nije stvar u notill samo,nego generalno o razmišljanju,da sve može da se reši na štap-kanap način svi bi tako rešavali,a i ta moja sejalica je svima koji žive samo od poljoprivrede dostupna
 
Kakva su iskustva i predlozi za setvu psenice posle zobi? Jel to preporucljivo raditi ili ne?
 
Danas posijao 2ha "Autan",nova sorta iz LGa.Sijačica IMT , Negdje je zrno sakriveno a negdje nije pa sam jedan dio išo kasnije sa sjetvospremačem dignutom na toplinku da samo dupli valjci dodiruju , a drugi dio sam išo sa "mokrim ćilimom" zakačenim iza sijačice ,ha-ha-ha , i više mi se svidja.Zvali su me iz firme Amazon da im prodam patent.
Bez zezanja negdje sam vidio sliku neke ozbiljne sijačice koja iza vuče nešto što liči na pancirnu zavjesu od neke pletene žice ili slično.
Imam još 5ha ali čekaće do prekosutra,pokušaću odsad da nikako neradim nedeljom.
 
Danas posijao 2ha "Autan",nova sorta iz LGa.Sijačica IMT , Negdje je zrno sakriveno a negdje nije pa sam jedan dio išo kasnije sa sjetvospremačem dignutom na toplinku da samo dupli valjci dodiruju , a drugi dio sam išo sa "mokrim ćilimom" zakačenim iza sijačice ,ha-ha-ha , i više mi se svidja.Zvali su me iz firme Amazon da im prodam patent.
Bez zezanja negdje sam vidio sliku neke ozbiljne sijačice koja iza vuče nešto što liči na pancirnu zavjesu od neke pletene žice ili slično.
Imam još 5ha ali čekaće do prekosutra,pokušaću odsad da nikako neradim nedeljom.
Vidjao sam neke sejalice koje iza vuku staru branu lancaru, koja se sastoji od krugova precnika nekih 8-9 cm, medjusobno povezanih. A posto ih i dalje vidjam sa tim dodatkom, rekao bih da su vlasnici zadovoljni.


@ mindjusar napisi nesto o agrotehnici za ovu sad psenicu sejanu ovom sejalicom. To je sojiste , gde sada sejes, tako?
 
Posto si kazao da djubris psenicu kako si to uradio ? Depozitor ili si razbacao pre setve a masina je unela u zemlju .
 
@marko22
Iako spadaju u istu familiju trava,mislim da neces imati problema da posejes psenicu posle zobi.Pretpostavljam da se radi o nekoj manjoj povrsini.
 
Posto si kazao da djubris psenicu kako si to uradio ? Depozitor ili si razbacao pre setve a masina je unela u zemlju .
Predusev soja,osnovno đubrenje TIMAC AGRO D-CODER FOSFACTYL 300kg/ha,rasipačem AGREX XPI 1200 na sojište,neposredno posle je naišla sejalica za direktnu setvu AGRIA DIREKTA 3m koja ostavlja stalne tragove za prskalicu od 15m,dubina setve 3-5cm,setvene norme: SIMONIDA 280 kg/ha ; BALATON 220 kg/ha ; CCB INGENIO 180 kg/ha ; posle setve kembridž valjak trodelni vučeni zahvata 4.8m težak 3t i posao je završen,seme posejano u blago vlažnu zemlju uprkos suvote i pokislo sa 10 mm kiše na dan završetka setve,j...m ga ko bi na to sve mogao imati primedbu s obzirom da je obavljena setva u roku od 4.10-7.10. :cao:
 
@Mindjušar ,oće li ti se rasipač uklopiti u tragove i raspon 15m ili planiraš prihranu tečnim djubrivom.Nešto slično planiram ali ipak sa običnom sijačicom ću morati žrtvovati malo sjemena koje ću izgaziti .
Nego pitanje za sve,dali je neko primjenjivao herbicide u pšenici prije nicanja , možda vama tamo netreba ,ali ja znam svoju zemlju dobro pa..
Na zapadu se uveliko primljenjuje , samo neznam koji kod nas preparati odgovaraju. Kod njih se preparati zovu Pre-pare i Everest, i da je aktivnameterija
Flucarbazone , ali imali išta tako ovde?
Dali bi se smjelo ići sa 24d u pšenici prije nicanja?
 
Bez zezanja negdje sam vidio sliku neke ozbiljne sijačice koja iza vuče nešto što liči na pancirnu zavjesu od neke pletene žice ili

kod mene u kraju se ta "pancirna zavesa" zove brana,mnogi je ovde koriste pa i ja ,zakacim je za zitnu sejalicu i u jednom prohodu posejem i brana zatrpa i poravna seme,super izgleda.
 
Posejali 10 kj Balatona .5 kj Apača i 2 kj Simonide.Sutra nastavljamo ako vreme dozvoli .
 
Kao da je bio neki post ,od mindjušara čini mi se,odgovor na moje pitanje u vezi herbicida na bazi 2,4-d u pšenici prije nicanja.Sad nevidim taj post.
Inače u uputstvu od Monosan-herbi (2,4-d) piše da ide u strvnim žitima od sredine bokorenja.
Nevidim logiku zašto nebi mogao prije nicanja,možda je bilo uobičajeno da herbicid ide u proljeće pa su zato tako napisali.
Znali ko može li 2,4-d naškoditi pšenici ako ide prije nicanja?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh