Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako je! A pioneer je bio od 2480 do 2900 zavisno od sorte!
 
sad sam bio na prezentaciji ns hibrida i stvarno je tacno da su im pakovanja sad od 25000 zrna dok je seme suncokreta u 2 cene dali hoces tretirano od insekata ili ne.
samo izvini Branko nemoj misliti da ti neverujem ali covek iz instituta je drzao prezentaciju i kaze da 6010 i 6030 ne spadaju u istu kategoriju sa cenom dok cinimi se da je 640 jeftiniji od pomenute 2 sorte, navodno kaze da ce konacne cene biti od 1 februara.
Znaci ti si danas bas bio u institutu i video cene? Pa to je strasno
 
Danas mi je prodavačica u Institutu dala na uvid cenovnik koji će primenjivati.
Delimično ispravno što se tiče cena: 6010 i 6030 su sigurno u istoj - najskupljoj grupi, a za 640 sam možda pogrešio, ali sigurno znam da nije u najjeftinijoj, jer su tamo samo tri hibrida Balkan i još dva manje poznata... Znači da je 640 u drugoj grupi.

Sad sam se čuo sa čovekom koji radi u Firmi Genetic. Njihove cene su 45 evra za ranije i 50 evra za kasnije hibride po setvenoj jedinici, ali treba naglasiti da im je setvena jedinica 35000 zrna. Takođe mogu da kažem da im je i klijavost semena jako dobra.
 
Eh, da...
I ono što me je posebno (ali prijatno) iznenadilo jeste činjenica da je cena semena 620K (kokičar) ista kao i semena običnog kukuruza :sta: :sta: :sta:
 
jedino se dvoumim za 6010,inace nista ne uzimam od ns semena,dok oni nas budu smatrali drugim trzistem,ja cu da ih bojkotujem!
 
KishRobert je napisao(la):
jedino se dvoumim za 6010,inace nista ne uzimam od ns semena,dok oni nas budu smatrali drugim trzistem,ja cu da ih bojkotujem!
neznam sta da ti kazem za bojkot ali iz licnog iskustva ti govorim da za 6010 nema bolji kukuruz od njega, a 2008 sam sejao sledece sorte kermes,mikado, ns - 640 ns - 6010 i ns - 6030 i to sto hocu da ti kazem da mi je najgori kukuruz bio kermes a najbolji 6010 i 6030, mada ni 640 mi nije bio los bio je i on dosta dobar,sejan je na ugaru i bez vestaka imao sam po jutru 2.5 trotonke. sad cu ti pojasniti kermes i 6030.
predusev suncokret obe njive u jesen baceno 100 kg/kj mapa gde je bio kermes po strukuri zemljista zemlja bolja ali je jako jako bio los kada sam jedva skrpio po 2 trotonke po jutru i to sa svim liscem(posto se tesko bere). Tako da neznam sta da ti kazem za bojkot
 
Ja sam imao pretprosle godine os KWS sorti Luce i bilo ga je ko blata! Za kermes neznam nisam ga sejao a mi inace vise volimo pioneer jer najbrze otpusta vlagu i najlakse se kruni od svih sorti! a koliko vidim cardaci ce izaci iz mode u narednih 10 godina narocito kod vecih proizvodjaca!
 
samo pijonir ko hocr u zrnu da skida
a ko hoce u cardak onda NS iz F600 grupe,
ali posto ce cardaci izaci iz mode ostaje nam samo pijonir :ppozdrav:
 
A izgleda da ce semenski pioneer biti najjeftiniji ove godine! Dali zna neko nesto pouzdano za cenu pioneera? Kod nas je rekla kazala 3000-3500 din/sj25000 zrna
 
Cene ZP hibrida za 2009.

PRIMA ZP 505,544,666 47 Evra bez PDV-a
I Grupa ZP 360 ultra,341 434 684,74b 45 Evra bez PDV-a
I-a Grupa ZP 341 434 684 seme tretirano insekticidom IMIDOR 600 FS 47 Evra bez PDV-a
II Grupa ZP 196,360,578,633,677,704,735 37,5 Evra bez PDV-a
II-a Grupa ZP 677,704 seme tretirano insekticidom IMIDOR 600 FS 40 Evra bez PDV-a
III Grupa ZP 42a,539,599 35 Evra bez PDV-a

SPECIJALNA PONUDA ZP HIBRIDA ZA 2009. ZA ZEMLJORADNIČKE ZADRUGE ZA NATURALNU RAZMENU

Za jednu dozu 25.000s.j Pšenica-Ječam Suncokret Kukuruz

ZP 677 340kg 195kg 475kg

Ostali hibridi 410kg 235kg 575kg

Rok za razduženje 31.10.2009.
 
CENA PIONEER HIBRIDA 25000 semena/dzak:

Hibridi su podeljeni u 4 grupe:

I grupa ( stari hibridi koji su sa imenom) Florencia, Colomba, Stira 2650 din.
II grupa: F02 i josh neki nisam zapamtio sve ali cu saznati 3100 din.
III grupa: B23 i hibridi pored kojih je ranijih godina u katalogu stajalo NOVO 3450 din.
IV grupa: najnoviji hibridi ( u katalogu stoji pored njih NOVI ) 3950 din.

Ovo su 100% tacne i proverene informacije jer sam ga dobio od svog promotera.
 
Ovi iz ZP instituta nisu normalni...
Da nije žalosno bilo bi :haha:.
Koliko je PDV na seme? Ako je 8%, onda je cena sa PDV-om za najtraženije hibride 48,6 evra, ili oko 4600 din/SJ. Nemam volju ni da računam koliko je cena ako je PDV 18%.
A sad su najavili povećanje PDV-a, to znači još veća cena... ::lose:: ::lose:: ::lose::
Posebna priča su pariteti. Na osnovu njih pšenicu procenjuju na 10 din/kg, suncokret na 17 din/kg a kukuruz na malo više od 7 din/kg.
Crno nam se piše sa takvim cenama. ::lose::

Čini mi se da će ove godine Pioneer definitivno potpuno izbaciti iz igre konkurenciju.

@cicimoric

Da li su to cene sa PDV-om, ili bez?
 
@ branko

PDV je 8% ali svejedno puno je.

Još jedna napomena:Cena (u evrima) se preračunava u dinare po prodajnom kursu NBS na dan prodaje.
haircut.gif
 
Pioneer ce biti najjeftiniji definitivno samo da bude dovoljne kolicine!
 
Da li neko moze da mi kaze iskustvo sa Syngenta "NK" hibridima kukuruza?
Cisko, Pako, Galactitc, Maverik, Sycora, Agrano, Turtop
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh