Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čuo sam za njega, ali nisam probao, ako je tvoj savet takav, prihvatam :cao:, i napravi onu svoju temu ponovo :ppozdrav:
 
da li je neko cuo/sejao/video za seme po imenu torex,tarex (nisam siguran za pravo ime)?
neznam ni koja ga firma proizvodi i plasira na nasem trzistu!
 
sto se tice setve ja ove godine sejem sledece: NS - 6010 Ns - 6030 i nesto malo Ns- 640. 2008 god. sam imao mikada i kermesa i bili su mi najlosiji strasno lose. 6010 sejem vec godinama i strasan je kukuruz samo mu je mana hoce da polegne, 6030 sam sejao lane i dosta je slican 6010 tako da sam zadovoljan i sa njime. Nego dali je neko cuo cene NS hibrida?
 
dragansavin je napisao(la):
6010 sejem vec godinama i strasan je kukuruz samo mu je mana hoce da polegne,

Zato sam ja odustao od njega, extra rodi, al je visok u tri pm, polegne i onda berem jutro ceo dan.
 
Zadnje na tv-u što sam gledao govorio je predstavnik Bayera i kaže da će Pioneer biti tretiran Ponchom, ali za ta semena se porudžbine primaju do 20-og januara, t.j. danas, ako si mislio na ovu vrstu tretmana (žičar, zlatica..).
 
da postavim opet sopstveni post!

da li je neko cuo/sejao/video za seme po imenu torex,tarex (nisam siguran za pravo ime)?
neznam ni koja ga firma proizvodi i plasira na nasem trzistu!
 
Da turrex proizvodi ga Italija pakuje se u 35000 zrna 600 grupa zrenja. Imao sam prošle godine ::lose:: stablo visoko preko 3 metara a klipovi dosta sitni sa 14-16 redova na klipu.
 
Čugi je napisao(la):
Zadnje na tv-u što sam gledao govorio je predstavnik Bayera i kaže da će Pioneer biti tretiran Ponchom, ali za ta semena se porudžbine primaju do 20-og januara, t.j. danas, ako si mislio na ovu vrstu tretmana (žičar, zlatica..).
da bas na to sam mislio na zicara uglavnom ali zanima me hs kuca od kukuruza a za suncokret barolo,dolby
 
šandor je napisao(la):
Da turrex proizvodi ga Italija pakuje se u 35000 zrna 600 grupa zrenja. Imao sam prošle godine ::lose:: stablo visoko preko 3 metara a klipovi dosta sitni sa 14-16 redova na klipu.
jbg,bas su me ubedjivali kontra,da su klipovi odlicni i veliki i da je rod dobar.
 
NS seme krenulo u prodaju.
Cene oko 3500 din/SJ.

Noviji hibridi su još 300 dindži skuplji.
 
ns seme pakuje na 30000 zrna,bar je tako bilo.
@ Branko gde si cuo druze za cene novosadskog hibrida? Ja sam zvao prodajni centar bas u NS institut i rekli su mi da imaju neznam tcno koje tri sorte nabrajala mi ali me te ne zanimaju uglavnom cena je od 3500-4500 din.
 
Danas sam bio da kupim seme graška Junior u NS institutu. Video sam da imaju i istaknute cene kukuruza. Razvrstali su ih u tri grupe:
1. grupa. Tu su hibridi koje većinu nas interesuju, tipa 540, 640, Zenit, Radan, 6010, 6030 itd. Cena 4580 din/SJ.
2. grupa. Cena 3800 din/SJ.
3. grupa. Cena 3080 din/SJ. U ovoj grupi su samo tri hibrida, ali mi je zanimljivo što se ovde nalazi i hibrid Balkan, koji je ovde kod mene svojevremeno poprilično sejan u kombinaciji sa 640.

Još nije upotpunjena sva ponuda, tako da sa odlaskom na Institut treba sačekati sledeću nedelju.
 
neznam ali prosle godine sam sejao uslugu 3 vrece NS640 i tri vrece pioneer F02, tip je trazio da sejem jedan red NS jedan red pioneer, i tako sam tankovao u sejalicu i NS semena je jedva ostalo a pioneera je ostalo skoro pola vrece! Nesto nestima onda ako treba da ima 30000 semena!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh