Kukuruz 2009

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uf ljudi boli me glava u vezi ovog kukuruza,ja sam u totalnoj konfuziji!
Svi su skupi, a tolko hibrida u ponudi da i pametan covek nemoze dobro da odluci. Ove godine sam dosta eksperimentisao sa sortama (pionir,kws,ns),pa dok nisam procito ovo oko cena,mislio sam da cu se vratiti ponovo samo na ns a izgleda da ce biti papreno skupi,tako da idem izgleda na soju.
 
plan za semenski kukuruz:
od Pioneera : D12, P88, N43, H31, B23, F02
od kWs-a : grecale, klimt, kermes, luce
mađarski hibrid : sikora
od genetika : pamela
od naših: ns 640 i zp 599 :ppozdrav:
 
500 kila za vrecu od 7 kila semena! Ma dodje coveku da seje iz kotarke seme pa ako neuspe ostane ti novaca da kupis naftu da sejes jos jednom! Inace pretprosle godine smo presejavali pola jutra jer nije nikao zp kako treba pa smo okrunili malo pioneera B08 iz cardaka kao "bice dobar za silazu" kad ono klipovi onoliki, svaki klip pun, a kukuruz sejan na 16cm gust i na to pola jutra bilo skoro 30 meteri a nije ni prihranjivan samo je dobio pre oranja 150kg 3x15.
 
Cena Genetica će biti oko 4000 din/SJ od 35000 zrna.

Ako nekog interesuje neki ZP hibrid po povoljnoj ceni, nek se javi na moj PP.

Cena LG trenutna ponuda 3300 din/SJ - stara cena (dal' je i staro seme, ne znam).

@šandore pravi izbor hibrida Genetic.
 
Dajte neki link za Genetic i LG da viimo sta imaju u ponudi! kod nas u okolini nisam nasao vtste koje spominjete u ponudi!
 
prosle godine sam posejao za probu 30 ari iz kosa 6010 i bio je bez razlike.ove godine mislim da povecam pogotovo ako stvarno toliko poskupe.meni se par zadnjih godina javlja jedan drugi problem koji uopste nije mali a to je crvenilo ili susenje kukuruza najgore sam prosao sa najskupljim semenom kermesa necete verovati u 704 nije bilo tih problema u pineeru je bilo ali podnosljivo
 
mityoo je napisao(la):
Hvala za linkove! Salji Telefone :D

Tek sad videh ovaj post. Evo stižu brojevi telefona.

cukaneca je napisao(la):
meni se par zadnjih godina javlja jedan drugi problem koji uopste nije mali a to je crvenilo ili susenje kukuruza najgore sam prosao sa najskupljim semenom kermesa necete verovati u 704 nije bilo tih problema u pineeru je bilo ali podnosljivo

I ovde kod mene je sa tim KWS-ovim hibridima bilo problema, ali u 2007. godini.


Juče sam svratio u ZP institut, kad ono maloprodaja totalno prazna, samo promaja vuče...
Još nisu izašli sa sem. kukuruzom, kao za sada imaju novca, pa im se ne žuri.
Prodavac mi reče da će cena po SJ biti 45 evra, tj. "oko" 4500 din. ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Ja sam prvi pu posle par godina sejao ZP i ako je sudeći po jutru se dan poznaje nikad više . Na 2kj sam imao 1t u klipu , a predhodne godine je bilo lucerište (kukuruz treba da je ko mećeva) . Lepa stabljika velika , a nema klipa ! :zli:
 
E ja sam tavanski kukuruz sj...o! prodao sam sav kukuruz ostalo mi je nesto malo ali taj nije za sejanje! E jbg nisam se setio na vreme pa da stavim ustranu jedan dzak! :udri: :udri:
 
Ja sam ove godine posle kamilice 1.juna sejao iz kotarke običan žuti , crveni i beli ! I bilo je kukuruza nije se primetilo da nije hibrid.
 
Ne znam čime ću sada jer sam danas gledao na tv-u da Poncho više neće biti u slobodnoj prodaji već isključivo izlazi na tržište kroz tretirano seme, do sada sam tretirao samo sa njim, ima li ko preporuku za neki drugi preparat?
 
Čugi je napisao(la):
Ne znam čime ću sada jer sam danas gledao na tv-u da Poncho više neće biti u slobodnoj prodaji već isključivo izlazi na tržište kroz tretirano seme, do sada sam tretirao samo sa njim, ima li ko preporuku za neki drugi preparat?

Gaucho.....samo neznam dal ga ima u slobodnoj prodaji ( pre poncho-a su pionira radili sa njim )
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh