Poljarina u vašoj opštini

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
9.602
Lokacija
Srbobran
Kolika je poljarina (naknada za poljočuvarsku službu) u vašoj opštini. U Srbobranskoj opštini je 85.85% od katastarskog prihoda.
 
Ja za tako nešto neznam da postoji u Apatinu, mada ću još sutra da pitam ljude. Mislim da to u osnovi nije loša ideja, samo u čijoj su nadležnosti poljočuvari.
 
Kako ono kažu:

Šta su i čemu služe poljari, a uz to još i ne rade. :haha:
 
Eh, blago vama, meni je kurir danas doneo uplatnicu da platim. A tačno je da ne mogu da spreče krađe u ataru. Delom što ih je malo (a atar velik) a delom što se vozaju samo tvrdim putevima i to u radno vreme a ovi što marišu kukuruze se u zoru već vraćaju kući ::lose:: . Eventualno nijh pozoveš da slikaju štetu na koju naiđeš ali dalje od toga nikad ne ode pa onda i to retko ljudi rade.
Ove godine nisam čuo da su se ljudi puno žalili na krađe ali mislim da je to pre posledica mizerne cene kukuruza nego nekog naročitog rada poljočuvara.
 
Ja tim noćnim posetiocima dajem na izvolte kokičar, a oni neće da ga ubiru, pa neće...

Poljara bi trebalo da bude čitava armija, da bi bili efikasni.
Kako je tek onima u severnom Banatu, jer su tamo, koliko čujem, noćni posetioci opremljeni kompletnom mehanizacijom...
 
davno me nije bilo na forumu al ovim moram da se pohvalim, opstina je kupila motore za poljare, 2 ostaju kod nas i jedan ide u Gložan, Kulpin, i Bački Maglić


dn2cdg.jpg

dcd4dc.jpg
 
a nisu mogli kupiti bolje motore? nesto preko 50ccm, ovo na slici su yamasaki,neki kineski enduro,vozio sam ga,ide max 60kmh 4brz i treba mu kilometar dok postigne punu brzinu,slabo ubrzava i nije bas nesto... ali u svakom slucaju za poljare je dobra stvar
 
Nazad
Vrh