Terra Disk

filimon

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2009
Poruka
134
Lokacija
banatsko novo selo
Mislim da bi ova masina odnosno tanjiraca trebala da dobije svoje mesto na forumu. Inace je zovu i tanjiraca za direktnu setvu. Ja sam je koristio za tanjiranje kukuruzovine, ali na jesen mislim da sejem psenicu u direktnoj setvi, jer ona ima ruku za kacenje masine i paker valjak.

2nvx9i1.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
I mene isto zanima, djeluje vrlo zanimljiva mašina, djeluje mnogo jednostavna i kompaktna. Jel ovo neki veliki MF ili IHC vuče?
 
tacno Rale , kratka tanjiraca ili MULCH tanjiraca, namenjena mulch obradi po celoj povrsini , namena joj je seckanje biljnih ostataka, a potom mesanje sa zemljistem. radi se o plitkoj obradi do 10 cm.

 
2ur5x0z.jpg

Ovaj od 180 ce je vuci mozda je malo mali ali za tanjiracom za onom rukom ide masina tj sejalica u jednom prohodu bi se sejalo i spremalo tj obratno videcemo na jesen.

slikaj jos iz nekog ugla.cena,zahvat,dubina rada,koji je traktor vuce...............:ppozdrav:
vuce je ovaj malisa od 180 iz predhodnog posta cena takve tanjirace kod nas je 5000 e ja sam je vukao sa rujom od 92 ali bez pakera mislim da ce mf moci da je vuce dobro.zaboravio sam da kazem da je sirina 3metra.
 
Poslednja izmena od urednika:
Jel može to da savlada tarupano kukuruzište ako je kukuruz bio sejan na 19cm i gde ima 10-15cm mase na zemlji i da se tu poseje žito?
 
@filimon

da li si taj traktor kupio pre 2-3 meseca?
jesam iz lokava kod alibunara

Jel može to da savlada tarupano kukuruzište ako je kukuruz bio sejan na 19cm i gde ima 10-15cm mase na zemlji i da se tu poseje žito?
videcemo na jesen kad je vuce masej rus nije imao ni snsgu ni brzinu. bice slika svakako
Ne znam dok ne proban ove godine sa ovim vecim traktorom sa rusom nije moglo ostalo je mnogo lisca po povrsini
 
Poslednja izmena od urednika:
ako bolje pogledas 1 sliku videces da i moja tanjiraca ima ruku za kacenje sejalice pa u jednom prohodu i spremis i posejes.nadam se.
 
Mislim da bi ova masina odnosno tanjiraca trebala da dobije svoje mesto na forumu. Inace je zovu i tanjiraca za direktnu setvu. Ja sam je koristio za tanjiranje kukuruzovine, ali na jesen mislim da sejem psenicu u direktnoj setvi, jer ona ima ruku za kacenje masine i paker valjak.

2nvx9i1.jpg

Hoće li biti kakvih slika u radu, kako se pokazala mašina?
 
slikacu sutra njivu radjena sa tera diskom.tamo gde je bilovelike mase ostalo je na povrsini prilicno suske ali je zemlja bukvalno preorano na 12 15 cm.za zito odlicno.
 
Nazad
Vrh