Salasi

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.484
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Ima li jos salasa po vasim krajevima?
Moj deda stric je sebi napravio rezidenciju ima sljivike,cardak,svinjce,torove,stalu za bikove,kanal za patke,mnogo mehanizacije,struju ciji je dovod kostao...
Inace je vazdusno od sela udaljen ~500m ali je ofradjen kanalom,tako da kad se ide autom ima 1200m dobre lenije.
Evo i malo slika
 
Ljudi pa ovo je RAJ.Ovo je bogatstvo.Verujte da nema tog ''EUROPLJANINA'' koji nebi dao sve na svetu za ovako nesto.
 
E što bi ja voleo da živim na nekom takvom mestu...
A moja žena o tome neće ni da priča, a kamoli da mašta zajedno sa mnom... ::lose::
 
@ branko i dedi je to bila njiva i sljivik(rutinski) ona je poceo malo da ogradjuje zida...au medjuvremenu ziveo u gradu,pa je poceo celo leto na salasu i sad ce mozda i zimovati(ima struju,tv,mobilni)deca ga obilaze
e da zamalo da zaboravim on je poceo sam to da osniva(sin je bio samo radnik :osmeh:) danas ga podrzava cela i "baba" je sad stalno sa njim na salasu,porodica i mi familija ga obilazimo...
nego je zanimljivo reseno da znam kako google earth da ti prikaze celu sliku jos bi bolje bilo :ppozdrav:
 
SALAŠI?

gledam kako pada sneg i pitam se kako je sada biti na nekom salašu pored furune i snaše dok deca spavaju?
neznam kako je kod vas ali ovde kod mene nemoš ga nači ni preko satelita, a baš je lepo videti ih, još kad su sređeni prava milina a šta vi kažete?
 
Odg: SALAŠI?

Ustanes ujutru u cetiri..napojis, namiris, pomuzes udjes unutra a ono toooooplo a iz proste pecke mirisi krompiraca sa kobasicama. Pa kad se najedes, onda decu isteras da se grudvaju a ti se malo mazis sa snajkom etc...etc... i ko kaze da kadgod nije bilo lepo.

::namigivanje:: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: SALAŠI?

upravo sam danas bio na jednom .Par puta smo "kampovali " tamo malo drustvo mislim i da je clan Rajko Nadlacki bio s'nama (ispravice me ako gresim), idila.Poneo sam i aparat al mi je baterija zakazala posle par skljocanja uz put.Inace salas je kao da se budis u 19 veku nalazi se pored Jegricke sa sve prostom peckom ,klupom i zapeckom starinski gredenac, kreveti mislim da su ih zvali svapski, tepih od ustavljene ovcije koze ....I naravno srbija (namerno malo sl) idioti su obili vrata, polozili raritetne stolice razbili par prozora. Postoji slika tog salasa
http://poljoinfo.com/caffe/lepote-srbije-u-slici-i-reci/135/
 
Odg: SALAŠI?

Ta niste valjda peske isli do Bacule...c..c..c..c..c
Ta da kampovali smo tamo, secas se onda kad smo Misha i ja pojeli pola kotlica gulasha :haha: :haha: :haha:
Kad naprave put Curug-Gospodjinci na onoj mojoj njivi u curuskom cu da napravim salas
 
Dasta smo neg isli.Dvaput sam uvatio zeca.Mada je to u ovim godinama vec medved.
 
rs7p09.jpg
Nas stari salas u Radojevicima kod Sombora.Nema vise snasa ali valjda ce nekada biti.
 
Salaši

ošto nisam našao adekvatnu temu gde bi se mogli predstaviti salaši, evo otvaram novu.

Nažalost nemam svoj salaš, ali brat i ja držimo u zakup,jedan , gde se bavimo uzgojem ovaca pa evo i par fotografija.
Bilo bi lepo da svi članovi foruma koji imaju salaše, ovde ih i predstave.




Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
moj san od malena da imam svoj, koji.. verovatno nikad nece biti ispunjen


Svaka cast na temi :bravo:
 
Nazad
Vrh