Vučeni rasipač mineralnog đubriva

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Hajde drugari, potrebna mi je pomoć. :D
Jedan drug iz sela mi je ponudio vučeni rasipač veštačkog đubriva nosivosti 1500kg, proizvodnje Majevica Bačka Palanka. Nije truo pleh, dobro očuvano. Spirala što gura đubrivo je malo oštećena, tj pojedena od đubriva. Reduktor pozadi je bešuman, pa pretpostavljam da ga je redovno podmazivao. Stvar je dobra, par puta sam se poslužio sa njom i svidelo mi se kako radi: šire razbacuje, bolja je regulacija, povećava učinak.
Predlaže mi da se trampimo za stočnu hranu koju bih mu napravio. :D
Jedini problem je u tome što ne zna koliko novaca da traži. :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
Hajde mi recite, ako neko zna, koliko ta stvar može da košta.

Ili, da uopšte o tome ne razmišljam, jer se koristi dva do tri dana godišnje... :sta:
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

moj je gazda za kog sam isao uzetvu letos kupio vuceni poveci je na licitaciji za 20000 i ulozio za farbanje i dal je gume menjao dao je ukupno oko 320e
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Nov Odžački je na sajmu bio 2000 i nešta eura, sad da je ekonomičan i povećava učinak tu nema govora, natovariš ga i samo peglaj od njive do njive, bar je 4 puta brže od 400kg nošenog. Ne znam kolike su ti parcele (nisi pisao u temi o njima), za velike je idealan, kako god ja ne bi dao više od 800 eura, pod uslovom da je baš dobro očuvan, na vašaru sam viđao neke u delimično dobrom stanju i cena se vrtela oko 1000.
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

njabolje bi mu bilo da ode na neku licitaciju i tamo ga nadje tako je i ovaj gazda bio kupio u nekoj napustenoj ekonomiji
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

E da greška ::lose::
Nije Bačka Palanka, nego Odžaci, al' opet ne mogu se setiti koja firma.

Parcela imam od 3/4 jutra do 11 jutara, prosek oko 3 jutra.
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

"Poljostroj", po njihovim podacima zahvat mu je 25m.
04_rasipac.jpg
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Da, to je to...
Pa... Čugi ti znaš da sve firme preteruju u tim tehničkim podacima.
Zahvat mu je negde do 15 metara, možda malo više...
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Da...sa tim jednim diskom i standardim obrtajima on baca isto kao i mali nošeni, razlika je izgleda samo u zapremini.
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

eee dosete se ljudi svega...
iskreno nisam video,ali je covek u susednom selu nabacio menjac od fice na berac tako da ima velike obrtaje a mali gas i mal potrosnja
tako nesto bi se moglo i ovde odraditi??
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

North ARMY je napisao(la):
eee dosete se ljudi svega...
iskreno nisam video,ali je covek u susednom selu nabacio menjac od fice na berac tako da ima velike obrtaje a mali gas i mal potrosnja
tako nesto bi se moglo i ovde odraditi??

To i blizu mene ima jedan tip na jednorednom beraču. Neznam jel mjenjač od fiće ili nekog drugog auta.
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Rade ljudi svašta.
North ARMY, ti si beše iz Šida, ako se ne varam.
Pre nekih 7-8 godina sam bio tu kod vas u uljari, kada sam išao putem, obišao sam neke tipove koji su odsekli pola Škode i pozadi nakalamili cirkular za testerenje drva.
Možda je to isti...
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

ovaj kaze da je od fice
dobro resenje ako berac vuce jacim traktorom steta da radi na vecim obrtajima ako ne mora,a i smanji potrosnju ::novac:: isplativa investicija

Da ja sam iz Adasevaca ~4km oo Sida
Aha kod nas bas ima majstora i gazda i specijalaca...
Ako si nekog znao od majstora morao si znati Micu CIcka taj je sam od univerzala zmaja napravio samohodni 4redni i jos mnostvo masina...
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Ma i Čugi ima jednog majstora u selu koji je od TAM-a 90 i berača K2 (ili 2K) sklepao samohodni berač.

A ovde kod mene ima jedan dečko što je hteo da se bavi zemljostrugarstvom, pa je kupio IMT 577. Više ga je koštao prevoz kamionom nego sam traktor. Traktor je bio u drvenim kutijama, dakle otpad. Sada da vidiš taj traktor...
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

@ Branko nisam razumeo zadnji post,prvi put cujem za zemljostrugarstvo?
Sta je radio napred ralicu pa deri zemlju ili...?
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Ma neeeeee...........

To je, kako da kažem, stručni naziv za zemljoradnju. :haha:
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

:haha: :haha: :haha: au Miroslave al si me nasmejao, na poljoprivredu Branko misli!
Inače Branko, Džodan prodaje taj berač.
 
Odg: Vučeni rasipač veštačkog đubriva

Čugi, nadam se da će ga prodati. Mislim da traži 12000 evra. Koliko ga je prerađivao, pokriće mu troškove. Sada barem zna kako uraditi sledeći...

Laku noć. :spavam:
 
Nazad
Vrh