Elektro instalacija

pre njega je bio kasetofon ali sa dva izvoda i bilo je OK
u drugom autu kog sam imao pre ovog imao sam cd plejer ali sa onom kutijom(unutra namotaji) i radio je pun gas
za sad nema nista od popravke ali ako neko kaze sta treba da se uradi stavljam na spisak poslove koje cu uraditi kad budem sposoban :ppozdrav:
 
Dragan18 je napisao(la):
hteo sam da vas pitam sledece,
imam u traktoru (mtz 820 palenje 24 V ,instalacija 12v) 4 zvucnika i radio nemogu da pojacam preko 20 jer se ugasi radio a ako radi pod punim gasom moze do 26 da se pojaca ali cim smanjim gas radio se opet ugasi . kako da napravim instalaciju a da mi se ne gasi radio ? sa nekim malim trafom da drzi stalni napon? :sta:
Nisam skonto, šta se događa jel pada napon kad pojačaš ili?
 
pa ugasi se radio kad pojacam na 20 i kad se automatski upali VOLUME je na 16 . TO JE NA LERU.

kad je pod punim gasom VOLUME ne moze preko 24 ako stavim 25 ugasi se i opet upali ali sa VOLUME 16
a ako radim punim gasom i radi na 21 npr. i na kraju njive kad se okrecem da opet udjem u brazdu kad smanjim gas ugasi se ... itd.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245342219[/time]_________________________________________________
pa valjda pada napon punjenja jer onaj sat pokazuje na leru pokazuje ispod 12 v na 1000 obrtaja oko 12 v na punom gasu pokazuje 14 v e sad dal on ima toliki napon neznam
 
samo polako IVANHOE ... ima vremena

ma moze da ide do 32(VOLUME) snaga 4x50 W oznaku nemam pojma DOLBY sto se ugradjuje u Renault vozila, kasetofon.

1 par zvucnika su Kenwood 13 cm 160 w
a druga dva su SAL u kutiji 100 w

on treba da radi bar na 26 da ga redovno cujem , treba li jos nesto ?
 
Dragan18 je napisao(la):
pa valjda pada napon punjenja jer onaj sat pokazuje na leru pokazuje ispod 12 v na 1000 obrtaja oko 12 v na punom gasu pokazuje 14 v e sad dal on ima toliki napon neznam
Ili loš akumlator, ili altenator nepuni dovoljno, napon ispravnog aku nebi smio padat ispod 12V. I na već cca 1000ob bi trebao biti 14V
 
akumulatori su novi PAli ko mina . pre stavljanja SAL zvucnika moglo je do kraja da se pojaca ali opet je bio taj problem cim padne napon on se ugasi.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245345656[/time]_________________________________________________
petarHR je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
pa valjda pada napon punjenja jer onaj sat pokazuje na leru pokazuje ispod 12 v na 1000 obrtaja oko 12 v na punom gasu pokazuje 14 v e sad dal on ima toliki napon neznam
Ili loš akumlator, ili altenator nepuni dovoljno, napon ispravnog aku nebi smio padat ispod 12V. I na već cca 1000ob bi trebao biti 14V
to je punjenje alternatora a ne napon akumulatora.
 
kod mene je blaupunkt 4*45w i moze do 66 sad kad je ugasen moze 42 kako pojacavam on pocne da zmirka na displeju pa se ugasi i kad se upali padne na 20 i nesto... fabricki imam 6 zvucnika koji su spojeni na 4 izlaza(fabricki)
 
Dragan18 je napisao(la):
akumulatori su novi PAli ko mina . pre stavljanja SAL zvucnika moglo je do kraja da se pojaca ali opet je bio taj problem cim padne napon on se ugasi.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1245345656[/time]_________________________________________________
petarHR je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
pa valjda pada napon punjenja jer onaj sat pokazuje na leru pokazuje ispod 12 v na 1000 obrtaja oko 12 v na punom gasu pokazuje 14 v e sad dal on ima toliki napon neznam
Ili loš akumlator, ili altenator nepuni dovoljno, napon ispravnog aku nebi smio padat ispod 12V. I na već cca 1000ob bi trebao biti 14V
to je punjenje alternatora a ne napon akumulatora.

Krivo, to je napon akumlatora kad motor neradi a daš kontakt, ako upališ svjetla vidjet ćeš da pada. Napon punjenja nemožeš posebno mjerit a da neuzmeš u obzir napon aku.., možeš struju punjenja. Dakle taj napon je isti kao i na klemama (stupićima) akumlatora. Da bi ga mogao altenator punit mora bit cca 2V veći da bi struja tekla prema aku.. Imaš negdje gdje sam objašnjavao napon-struja, možda i u ovoj temi.

Dečki, možda imate pretanke žice od instalacije, ili prejaku muziku
 
pre ce biti pretanke zice ... sad sam pricao sa jednim elektricarem kaze da su zice tanke da ih zamenim i mora da radi ..

@PetarHR
Puno ti hvala !
 
a de ja u autu da menjam zice kad ima euro dzek koji se samo ubode u plejer ::lose:: a nema ni mesta da se zice izvuku,a da mu rastavljam celu tablu...
 
North ARMY stavi onakav kondenzator i resio si problem.Standardna instalacija nije predvidjena za snagase.
Dragane kod tebe je problem mnogo ozbiljniji.
Akumulatorska baterija nesimetricnim opterecenjem se direktno unistava.Zbog toga je potrebno sto sam naveo
 
Da, kolega ima oko kilowat muzike u autu i bez kondenzatora neide. I ovako mu žmirkaju svjetla... A nesmije ni predugo slušat izvuče ko blesavo, ali udara nemilo, ovako nekako, samo što su punchevi u pitanju, izvija se sve nenormalno
[youtube=425,350]BZerDNdmpj0[/youtube]
 
ivanhoe je napisao(la):
Dragan18 je napisao(la):
nemogu da pojacam preko 20 jer se ugasi radio
I ja tebi 50! :zli:
Sta 20?? Trebao si navesti snagu radia i oznaku.
Predpostavljam da je u pitanju neki snagas i da bi ti do daske da cepnes.
Trebas nabavito pretvarac napona sa 24V na 12V snage tvog radia +25%
Za North ARMY http://www.elementa.co.yu/yu/roba_list.php?id_podgrupa=32
Ivanhoe
meni je instalacija na 12 v a ima sklopka pa kad ga palim ona prebaci na 24 V i to samo traje dok ga ne upalim. Cim ga upalim opet se vraca na 12 V..

Zasto bi nabavljao pretvarac sa 24 na 12 V kad je instalacija vec na 12 V ?
 
?? ?? ??
Ako ti nije tesko pogledaj sta pise na alternatoru.Ili stavite link na semu elektroinstalacije.
Ako je stvarno tako Postavi vod od bar 2,52do klema akumlatora
 
danas sam sa jednim majstorom ubacio od kutije osiguraca do radia 3 metra zice duplo deblje nego sto je bila i sad je sve ok ...
@Ivanhoe
hvala na pomoci. :ppozdrav:
ipak je debljina zice u pitanju. prethodna je bila pretanka.
 
Pozdrav narode

Evo opet iste već raspravljene teme ali ajd lepo da se ispričamo šta i kako. Kako namestiti bravicu na imt 533 de lux modelu? Neki magarac od nazovi majstora je nešto prčkao po bravici tj. nameštao je novu i sve poremetio. Pukne mi film i sad hoću sam da to odradim ali nisam neki stručnjak oko struje pa da pitam iskusnije. Evo slika bravice i žica koje idu do nje i naravno, evo i pitanja: Kako dalje? Probao sam po onim ranijim uputstvima ali mi nije jasno koja je žica od čega te zato nek neko ko zna objasni u sitna crevca kako se radi?

fala unapred

ohr1xz.jpg

64qzwh.jpg
 
Nazad
Vrh