Elektro instalacija

a kako se to resava, da bude jedna kutija za osigurace?
Jel komplikovano?

Treba drugar da mi radi, on inace radi automobile, pa me je zamolio da nabavim shemu, da se ne muci da trazi gde sta...
 
Sve potrgaj i nanovo
Genic ove gotove instalacije meni nisu po ukusu ::namigivanje::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237514174[/time]_________________________________________________
1 Glavni vod 30 osigurac 25a odatle prema bosch bravi na 30
2 sa brave kontakt 15 spustas na kutiju i prebrikujes na dva osiguracka mjesta
3 =====
odatle uzmas osigurane vodove za sirenu.zmigavce.brsac,kntrolnu lampu alternatora i bravu za palenje
4 sa kontakta 54 preko prekidaca spustas kabl na ovo mjesto i dalje za zadnji far
5 sa konakta 58 sa brave spustas na ovo mjesto i dalje na pozicije
6 kratko svjetlo 56
7 dugo svjetlo 56b
8 grjiac motora
 
@batoni tako i ja radim kad je loša instalacija, a te nove instalacije treba uporediti sa starom. odnosno, na kvalitetnoj instalaciji žice ne smeju biti tanje od 1.5 cmm i glavni dovodni vod (sa anlasera-alternatora) treba da bude min 6 cmm. Mene je jednom prevarila debljina izolacije, jer su vizuelno žice dobro dimenzionisane a u stvari kur.. :udri: unutra bakarne licne 0.75 cmm a glavni dovodni vod 2.5 cmm. To sam tek video kada mi se istopila izolacija od B+ žice sa alternatora. Sva sreća pa se to desilo kod mene na placu a ne nekom u radu pa bi posle bilo meni ::samo bes:: po leđima.

@oldtimer reši će ti to tvoj drugar električar, videće na šemi da su bespotrebno duplirani vodovi na osiguračima
_________________________________________________Post je spojen: [time]1237515070[/time]_________________________________________________
brava za paljenje ide direktno sa kontakt brave jer si već osigurao glavni dovodni vod sa 25A
 
Pa meni su donosili gotove instalacije da montiram a zice 0.75 sta ce mi to em se grije em prva grana kraj medje i potrga sve onda izolacija nikakva za dve tri godine sve ispucalo :udri:

Moze i tako Genic ima tu raznih kombinacija
 
Pozdrav forumašima, :sreca:
kao sto se vidi novi sam clan foruma i
prvi put sam na ovoj temi - mnogo interesantnih
i korisnih stvari. Znate vec onu staru "o struji znam
malo više, osim .....", ali sam pomalo "zardjao", jer sam
se bavio nekim drugim stvarima. Ali kada se čovek podseti
brzo se vrate stecena znanja. :spavam:

Čuo sam i video da se umesto dinama
na 533 i 539 ugradjuju, uz odredjene mehaničke i elektro
prepravke, alternatori sa automobila. Ta "budzevina"
očigledno radi, odnosno služi svrsi, puni akumulator,
sigurno bolje nego dinamo.

Pitanje za upućene: Da li neko ima konkretnu šemu koja
je proverena u praksi, jer nešto što sam video već napravljeno
ne svidja mi se!

Pozdravi svima :ppozdrav:
 
Neznam sta te konkretno interesuje u vezi sema

Ugradnja alternatora umjesto diname je veci problem za bravara nego za elektricaro osim ako se radi o originalnom dijelu
tu smo pa pitaj
 
Kosto ti rekose sa strujom nemas problema u alternatore su (uglavnom) ugradjeni alternatori.
Bbitno je odabrati remenicu da na leri vrti ~ 300 o/min
 
Ivanhoe?!
u alternatore su (uglavnom) ugradjeni alternatori :haha: :haha:
da na leri vrti ~ 300 o/min :sta: :sta:
 
petarHR je napisao(la):
Remenicu skidaš s dinama i stavljaš na altenator!!!
Kad moram sam sebe kvotat....

Da, 300 okretaja za altenator je premalo da puni i na ler gasu, po tome ispada da bi remenica na altenatoru trebala biti veća nego ona na radilici :haha:

editirao sam, nije bilo razumljivo
 
Mozda covjeku laze sat na malim obrtajima :haha:
bez 1300 1500 obrtaja nema punjenja
mislim alternatora ne motora
 
mozda niste dobro covjeka razumili mozda je mislio na 300 obrtaja /min radilice a znate kolka je remenica na radilici a kolka je na alternatoru pa se tu dobije neki odnos od 6 naprema 1 pa samim tim kada radilica ima 300 alternator ima 1800obrtaja/min
 
Svaka cast momci, nisam se nadao da sa
malim pitanjem izazovem ovako velike diskusije.
U svakom slucaju, pomoglo je puno, pa kada
ovo odradim javicu se da ::prica:: i :ppozdrav: nesto!
Pozdrav do sledece teme! ::svaka cast::
 
Hteo sam napisati da imaju ugragjeni regler! 101ov alternator se na stolu podesava da na 300o/min puni
 
prije da mu fali jedna ''0''. Kad uzmeš koliku remenicu ima 101ica na radilici i na altenatoru, te i ler gas je ne manji od 800okr/min. Što prije ispada 3000 jel?
 
Nazad
Vrh