Elektro instalacija

Ugradnja releja je luk i voda malo tehnicke kulture da lijepo izgleda i to je to


Kontakti na releju
30 struja osigurana ziva
85 masa ili minus pol
86 kontakt sa prekidaca
87 kontakt dalje prema potrosacu

ovo sto se tice ugradnje klime pa drugari cemu sluzi pivo :ppozdrav:
 
jaguar je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
aj da vas pitam par osnovnih stvari...

ovako zadnja svetla (npr pozicija) 2 zice levog i desnog fara se spoje na jednu zicu,pa ta jedna zica vodi do osiguraca,pa od kontakt brave pa do osiguraca.. jel tako ide??

2 zmigavci se spajaju prednji i zadnji na pola puta pa se vode do brave pa osiguraca..??
Obično na jednoj strani ima nastavak pod blatobranom i odatle se razdvajaju za drugu kutiju pozicija i štop idu obe kutije spajaju se u jednu žicu.A što se tiče žmigavaca od bravice ide struja na osigurač pa onda na automat i od njega se odvajaji po dve žice levi prednji levi zadnji desni prednji desni zadnji

e to su te sitnice koje fale,nadam se da cu nakupiti znanja pa da SAM uradim :cool:
 
žica sa osigurača na automat žmigavaca (oznaka 49 ili X), pa sa automata (49a ili L) na prekidač žmigavaca (54 ili ako je običan klik-klak 1-0-2 prekidač povežeš na središnji konektor 0), a sa prekidača (D ili 1) za desni žmigavac, (L ili 2) na levi žmigavac.
na automatu postoji izvod za kontrolnu lampicu (C) koju možeš i ne moraš da povežeš (ako imaš klasičan traktorski prekidač žmigavaca povežeš na K, ili na posebnu kontrolnu lampicu na koju moraš da dovedeš i žicu za masu).
na onoj fabričkoj el. šemi je preterano sa osiguračima jer ide dva puta preko njih.
 
Sto ce tu kutjia osiguraca da rasjeces koljeno :haha: :haha:

Ja i prekidac zadnjeg svetla premjestam da se ne odara po njemu
 
Pa pogledaj ti te kablusine ja neznam ko moze tu sjediti a kamoli raditi sa traktorom
Genic dobro si rekao :haha: :haha:
 
burgija - rupa - kroz nju žica :nono: ne do Bog Garavi Sokak (@NA jel ti to omiljena grupa :osmeh: )
 
malo pre sam je i ja skinuo i spojio i sad ne znam u kojoj je temi bila, ali evo opet
 
Prihvatam sve predloge :D

Moj traktor je kupljen krajem 92, pocetkom 93, i dosao je bez svetlosne instalacije(jos uz to i bez poteznica, alata, retrovizora, automata za kocnice i kojecega jos), ali to je bio pocetak rata, i bilo je sta das, ako neces, propadose pare :udri: .A posto kod nas nema mnogo policije, nikad ljudski nije ni spojeno, tek minimalno da moze nocu na njivi da radi!
 
Ova instalacija je još dobro odrađena i mogu se lako pratiti el. vodovi. jedino nema potrebe za dve kutije osigurača.
moja preporuka ti je da proveriš da li je na žicama ispucala izolacija (obično su tvrde i lome se prilikom savijanja) i da nisu pocrnele licne, a ako je stara moguće je i onda je bolje kupiti novu za 50-60e (dobija se sa kutijom osigurača bez prekidača i svetlosne signalizacije) nego se mučiti sa starom.
 
Nazad
Vrh