Elektro instalacija

Pa šta treba da uradim, da razbombam celu instalaciju? I taj pajser od majstora se pravio pametan pa namestio bravicu a od tada nema ni kratkog svetla a ni zvučne signalizacije. U svakom slučaju, hvala na trudu oko čitanja poruke :ppozdrav:
Mislio sam da će moći da se odgonetne enigma oko bravice putem fotki jer na ferčiju nije ništa menjano niti skidano od datuma rođenja, tj. od 1975. Sve što je popravljano je odrađeno i vraćeno takvo kakvo je. Osim naravno bravice, al dobro! Nikom ništa, umesto sijalica ja ću ubaciti sveće pa udri mile ::namigivanje::

_________________________________________________Post je spojen: [time]1246881205[/time]_________________________________________________
Rešen problem :cool: Bar sam uštedeo sebi i para i ::jako_besan:: sa nazovi majstorima!
 
North ARMY je napisao(la):
koliko ::novac:: od prilike dodju prednji farovi za fergusona??
aj videću ja jel imam šta kod dede od farova pa ti javim znam da imam oko 1000 raznih sijalica od farova i to kvalitetnih koje je teško naći u ovo vreme
 
aj vidi pa javi,ako imas i zadnje crvene ja planiram neku najosn.instalaciju bez migavaca i stop svetla na fergusona da stavim,a za 560 cu majstora zvati koji trazi 100e da pretrese ali pravo da odradi
 
pa tebi na te crvene idu obične sijalice 12v21w a crvenu boju ti daje to staklo ili plastika ako shvataš šta hoću da kažem
 
znam i ja nego mislim jel imas i zadnje farove na prednjima je lose ono socivo,inace su ok metalni i imaju cela stakla al su sociva ...
aj da se bolje izrazim kad sam rekao crveni farovi mislio sam na zadnje i ne moraju imati polje za migavac,stop i poziciju,treba samo pozicija :D
 
znam šta misliš ja mislim da u toj radionici ima i toga koliko sam ja pogledao jer imam dve pune radionice delova kaoi tavan od sijalica do namotaja za alnaser ,alternatora novih rotora za alnaser bendiksa od imt torpeda rusa
 
dali neko ima mozda semu elektricne instalacije za belarusa 820 euroluks sa 24 v paljenjem ?
P.S. hitno mi treba .pozdrav
 
http://www.pioneer.eu/eur/products/archive/DEH-3000MP/index.html juce sam ga stavio u auto,do kraja ne mogu da pojacam stvarno otkida u svakom pogledu extra masina :D
e i za njega mi se javlja problem kad pojacam do kraja pocne da se gasi kao i prethodni koji je bio(prodan iz drugih razloga) kad upalim auto i dam malo gasa 1500 o/min onda mogu do kraja,sta je potrebno uraditi :sta: dovesti struju direkt sa akomulatora mi se ne svidja...
imam onaj "regler" ili sta li je crna kutija kroz nju prolaze 2 zice crna i zuta da li ce biti bolje kad ubacim taj stabilizator?? pocne da trokira kad dodje do basova pa treba "malo vise struje"
 
Ako dovedeš direkt s akumlatora velika vjerovatnost je da nakon par dana nepaljenja auta ti izcrpi akumlator.
Vjerovatno je u pitanju debljina žice na koju si spojio napajanje (ne memoriju) i stavi stabilizator napona (crnu kutiju). Probaj prvo samo stavit stabilizator pa vidi možda uspije ispegalt napon...
 
da ali stabilizator ima 2 zice crna-masa i zuta-memorija,hoce li mu to pomoci??
o dovodu sa akomulatora necu ni da razmisljam,realno i sad se dosta dobro cuje,al kad moze bolje sto da ne bude bolje?? :D
a zice su 0.75 i takve su kod mnogih
Post je spojen: [time]1256386934[/time]
_________________________________________________
petre resen problem bez ubacivanja kocke :D
 
N A Ovu temu smo vec prezvakali i ti si ucestvovao u njoj.
Igor578 je napisao(la):
Dali mi neko moze reci kako da se poveze brzinomer??
Kakav ti je brzinomer?
Mehanicki ide preko sajle i prikljicije se na izvod menjaca vozila,ako ga ima.
Ako nema onda onaj kinezki za biciklo szenzor i magnet postavis na tom rastojanju od osovine sto je napisano u uputstvu
 
imam ja problema sa strujom tj punjenjem... remontovao sam alternator mislio sam da je to problem medjutim iako je bio jako los lezajevi otisli i diode i jos ponesto , uglavnom sad je jacine oko 100 ampera , imam dva akumulatora od 97ah paljenje je na 24 V , ona Sema instalacije sto mi je dao jedan clan je stara sema ...
Problem je sto ne puni a greje se ,majstor mi je rekao da negde ima smetnja ali da on bez seme ne moze da je resi ,alternator pravi struju i salje je na neku belu kutijicu kod hladnjaka koja ima ulogu da razdvaja punjenje za oba akumulatora , jedan akumulator se puni preko alternatora direkt a drugi ide na alanser i odatle se puni ...medjutim alternator se greje isuvise majstor pretpostavlja da on salje struju ali da ne stize do akumulatora i da se "gomila" i zato se greje ... sto se tice punjenja trebalo bi da na oba akumulatora bude 13.8 kad su iskljuceni potrosaci a sa ukljucenjem potrosaca treba da puni preko 14 do 14.4... ovo punjenje od 13.8 se postize samo na jednom akumulatoru i to na onom koji dolazi od alternatora...
to je ukratko deskripcija situacije
znate li sta bi moglo biti?
hvala unapred :sta:
Post je spojen: [time]1256406484[/time]
_________________________________________________
akumulatori su novi Black-Horse 97 ah
 
Nazad
Vrh