Ishrana svinja tikvom i bundevom

draganpan

Član
Učlanjen(a)
19 Mar 2009
Poruka
1.193
Lokacija
Izmedju Golije i Kopaonika
Nisam našao adekvatnu temu u kojoj bih postavio moje pitanje o ishrani svinja možda i drugih životinja tikvom- dulekom ili možda bundevom. Čuo sam i video više načina na kojima ljudi hrane svinje pa me interesuju vaša iskustva i možda stručni saveti u vezi ovog.
načini:
1. tikva se iseče na sitne komade skuva u velikom kazanu i kada se ohladi troši se deo po deo uz mešanje sa jarmom stočnim brašnom i slično.
2. tikva se iseče na menje komade posoli se sveža i daje svinjama
3. isečena sveža tikva se pomeša sa jarmom ili stočnim brašnom i kao takva se daje svinjama.
Neretko se iz tikve izvade semenke pre seckanja kako bi se prodale pa me interesuje šta vi mislite o svemu ovome_
Znači šta se dobija a šta gubi kuvanjem, vađenjem semenki i sl.
 
Deda je ranije koristio tikve u ishrani na nacin na koji je opisano u prvom postu skuvane i sveze ali nije ih mesao sa drugom hranom nego iseckane im baci i one to smazu, davali smo svinjama jabuke, kore od lubenica i koprivu kuvanu normalno.
 
mozes ih hraniti i svezim i kuvanim... jedino sto im treba vise vremena da napreduju do zeljene kilaze, nego da ih hranis sa koncentratima raznim :D dajemo i mi nasim iz baste tikvice kad zamatore, i krastavce koji su zamatorili, tako da slobodno hrani :D
 
kuvanjem mislim da ne dobijas nista jer tikva nema stetnih materija kao npr krompir koji mora da se kuva
Za bele tikve- bundeve ili tikve raznih boja ali tvrde koje se koriste za pecenje i prodaju se zimi,mislim da bi mogao da prokuvas jer su dosta tvrde i mozda bi ih svinje bolje iskoristile kuvane nego sveze
Sto se tice semenki, one deluju tako sto ubijaju gliste ili dovode do izbacanja glisti iz creva, te mala ili jako zarazena prasad hoce da uginu kada to sve krene pa se zacepi!
moje misljenje je da tovljenika ili prasad od 30 pa navise kg mozes da hranis npr 1klip kukuruza ujutru i uvece uz 2-4kg tikava u zavisnosti od mase. Inace tikvice su suvise vodenaste i malo hranljivih materija imaju, najbolje su zute obicne tikve. i one ne mogu duze od bozica da se cuvaju, sto zbog mrazeva, sto zbog toga sto propadaju
 
uzmes lepo tikvu i malu sikiricu onda je rascepis po pola ,povadis semenke, i onda na normalne komade iseces i bacis svezu bez icega tako je najbolje.. ja to radim zadnjih 10ak godina sigurno.. ja sad trenutno hranim tako krmacu koja doji pritom i prasici od mesec dana jedu tako svezu uveliko sa krmacom grickaju koliko mogu... ako je skuvas ona kao i povrce gubi sve svoje vitamine itd..
 
uzmes lepo tikvu i malu sikiricu onda je rascepis po pola ,povadis semenke, i onda na normalne komade iseces i bacis svezu bez icega tako je najbolje.. ja to radim zadnjih 10ak godina sigurno.. ja sad trenutno hranim tako krmacu koja doji pritom i prasici od mesec dana jedu tako svezu uveliko sa krmacom grickaju koliko mogu... ako je skuvas ona kao i povrce gubi sve svoje vitamine itd..
Sta se dobija a sta gubi vadjenjem semenki
 
ja vadim semenke da bi ih osusio za sl godinu da imam seme... a sto se tice svinja one ih najvise i vole, al ja ih ipak vadim radi semena... nista vise..
 
Bundeve i tikve dajem svinjama iskljucivo zive i iseckane sekirom u sitnije komadice bolje nego ih kuvati, a moze i sa semenkama.
 
ja sam isto hranio jedno vreme bundevama dok sam imao,bogami jedu kao blesave...
 
Nazad
Vrh