Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.378
Lokacija
Stara Pazova
Prednja hidraulika postoji na mnogim traktorima.
Do sada nisam ni razmišljao o tome, ali nakon ovonedeljnog utovaranja stajnjaka sa zadnjm utovarivačem, i to skoro 35 prikolica i poprilično uvijenog vrata, počeo sam o tome da razmišljam.
Na komšijskom forumu sam video da o tome ima priče, mislim na prednju hidrauliku.
Ima li neko iskustva sa korištenjem priključaka koji se kače na prednju hidrauliku, i kakva sve može biti namena istih.

Za Čugija imam posebno pitanje, budući da je on poprilično aktivan i na komšijskom forumu. Tamo sam ranije video neku konstrukciju prednje hidraulike za Belorusa, koju je neki od članova sklepao, ali se danas ubih od traženja, pa mi to ne ide od ruke.
Da li mi možeš pomoći?
 
Pa na Belorusa...
On ionako ima prednje hidraulične izvode i ručice za njihovu kontrolu koje, koliko ja znam, niko ne koristi.
 
Hvala. :D
Baš sam na to mislio, ali nisam znao da je čovek rešio da prodaje te svoje rukotvorine, koje su mi se jako svidele.
 
Mislim da je Zjockoo prodao prednju hidrauliku nekom tipu što ima Landinija. Ja ju imam na dva traktorau originalu i mogu reći da je to vrla stvar. Recimo naprijed stavim drljaču 3 krila i iza sjetvospremač 2,8 m i udri. Idem brže, mirnije jer nema tolko busa naprijed, kvalitetnije napravim posao i štedim vrijeme i gorivo. Onda malčer kopčam naprijed od 2,25 m, pa tegove na original nosaču, viljuškar je u planu...
 
E to su upravo stvari koje me interesuju.
Kada je slaba zima nije baš prijatna proletnja priprema zemljišta.
A prednji utovarivač za stajnjak bi valjda isto mogao nekako "nakalamiti"...

Nema veze ako je ta hidraulika prodata. Napraviće se.
Kontaktiraću ga svejedno, jer me interesuju detalji konstrukcije, a koliko vidim čovek je voljan dati savete...

Da i to za viljuškar je super ideja. Kada se pretovara veštačko đubrivo - ruke mi otpadoše. ::lose::

Ajd' laku noć svima. :cao:... :spavam:
 
Branko evo još koja slika za tebe, inače su sa Slovenačkog poljoprivrednog foruma
slike3005uifb.jpg

slike7005vzy1.jpg
 
Ovo sam video.
Zanimljivo...
Imam kući Ursusa, ali nikako mi nije jasno odakle je izvukao prednju vuču.
Inače je prednju hidrauliku napravio fenomenalno.
 
E onda ovo nisi (isti forum je u pitanju), a odakle je izvukao prednju vuču probaću da saznam.
094kS69puQm9qGf4.v.jpg

n_rfCtglq6aWbNSv.v.jpg

BQdsjSpLIIw3cWAx.v.jpg

TK26tG6dHn57KZOY.v.jpg

Jww83fQbSqe_Kbxu.v.jpg
 
Ovo nisam video.
To na Torpedu je dosada najjednostavnija konstrukcija. Tako nešto bi moglo da se nabaci na Belorusa, ali uz ojačanje.
Ovaj donji je nepotrebno stavio klip sa dva izvoda, ili drugi nije imao.

Mada moram priznati da mi se i dalje najviše sviđa Zoćkoova konstrukcija.
 
Vlasnik Torpeda kaže da je nosivost ovakve konstrukcije 800kg, sigurno da može i više kada bi se pojačala.
 
Lepa rešenja, ali kako se ponaša prednji most pri ovim teretima?
 
To i mene intersuje kod ovog malecnog Torpeda.
Za Belorusa nije problem, mada mislim da će nakon duže upotrebe stradati prednji most.
Pošto su delovi za Beloruse jeftini, ne sekiram se baš mnogo.
Nedavno sam menjao servo pumpu. Odem u prodavnicu, kad ono malo više od 2000 din. Nisam mogao da verujem.
 
evo malo sam se potrudio i nasao original post gde covek objasnjava kako je napravljeno ovo po meni remek delo


branko je napisao(la):
kao prvo taj traktor nema 60 ks vec 52, bilo je nekih prototipova s khd motorom (deutz) i jedna manja serija s perkins motorom c3603p (47 s motor kao na imt 549) , to je traktor koji je nastal u suradnji zetora i ursusa (oba su se zvala 4011) i na njega ti pase dosta motora od zetora bez ikakvih preinaka. a sto se tice prednje vuce on je tvornicki nikad nije imal ali poljaci stavljaju gore prednji pogon od zetora dok ja imam slike iz slovenije s njihovog foruma (a nesto mi je poslao sam vlasnik zetor2011 na mail) gdje one stavljaju prednji pogon od dzemsa (vojnog kamiona GMC) u kombinaciji sa zavrsnim kuglama od tama (deutza) 4500 i 5000 radi veceg anslaga (ebiga dok se sjetim knjizevni naziv budem promijenil) jedina mana tome je sto nema prednji pogon u rikverc. i kao sto mi je on napisal u njegovom kraju ih ima dosta takvih i svi rade bez problema. i jos mala napomena na ovom traktoru je osim prednje vuce u samogradnji napravljeno jos i : kabina, prednji hidraulik i nosac preenjeg utovarivaca.

u4.jpg

u1.jpg

u2.jpg

u3.jpg

u5.jpg

u6.jpg

u7.jpg

u8.jpg

u9.jpg
 
Ovo je stvarno dobro...
Ima čak i kardan napred.
Samo mi nije jasno gde mu je prednji cilindar za podizanje poluga :sta:
 
Stvarno su dobro odradili kardan (profesionalno) vidim da ima i frontalnu kosačicu za taj traktor .
Ali ništa bez unutrašnje gume od bicikla , kao pomoć za zatvaranje haube . :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh