Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
tacno tako mityoo :D
ako bi stavio neke poteznice serijske onda bi se desilo upravo ovo sto kaze mico

ja sam htio da budu lako sklopive u transportni polozaj , da mozem staviti i jedan klip , da mi ostane dovoljno prostora naprijed da stane i hidrolancara uz prisustvo prednjeg prikljucka , da ne kupujem fabricke poluge posto za mene nisu ni jeftine , da mozem stelovati sirinu prednjih poluga posto su mi prikljucci razlicite sirine koje mislim kacati

eto to ti je nekoliko argumenata u korist ovoga sistema ::namigivanje::

e bas cu otici slikati sada kada je skinuta kasika za snijeg
 
he mozda nisi pratio temu od pocetka bilo je rijeci o tome , nema veze evo ti par slika pa ce ti biti jasnije

radni i transportni polozaj , samo skinem spanere za 10 sekundi i nema nista da strci naprijed a ipak je malo preko tockova pa ako treba da poguram neku zapadnutu prikolicu recimo nece tockovi zapeti za nju
skinut je jedan klip i drugi je stavljen malo prema sredini da se smanji torziono naprezanje ovoga maloga rama
popucali su mi varovi koji sastavljaju onu cijelu prednju plocu sa onim trakama koje se nalaze pored sasije traktora ali to je mojom krivicom , nisam dovoljno ojacao a opalio sam par puta u ivicnjake i sahte , sada planiram dodati jedno ojacanje koje ide sa donjeg dijela prednje ploce pa ispod kartera i da se oslone na one vijke koji se nalaze iza poklopca lamele (zamajca)
tako da ojacam prednju oplocu od ''prevrtanja''
image0016n.jpg

image0017u.jpg

image0018l.jpg
 
nemam reci, majstorski odradjeno... :D
koliko god da je ta prednja kuka funkcionalna nekako mi nije bas nesto lepo to sto stoji na tom ramu sto se podize... ali nisi imao gde sa njom, napred vec imaas guzvu... evo ako nije problem da dodam sliku kako je to reseno na novom rusu, poluge su sklopive, ali na gore, ako hocete jos slika, uploadovacu ih...

 
Evo par slika od proizvođača Zuidberg. Zanimljivo je da je to jedan od rijetkih proizvođača koji je prednji kardan na rusu rješio direkt sa radilice kao i na ostalim markama traktora.







 
evo mojih slika, proizvodjac ove hidraulike je hauer, neznam odakle je ta firma, ali prave i prednje utovarace koliko sam video...




evo i resenje za ralice, ipak zima je....


 
na ovom ruji sto je hidraulika HAUER to je firma iz austrije i kosta od 3500-4000 evrove bez kardana a sa kardanom 1000-1500evrova plus.katastrofalno skupo,al mnogo dobro.
a proizvode i utovarivace,ralice i svasta nesto za pratecu opemu traktora i komunlne tehnike.
 
Evo pošto sam i ja počeo da razmišljam o prednjoj hidraulici, pa sam malo guglao, našao sam par slikica, evo ako nekog interesuje:

dzcshz.jpg


6idwrc.jpg


n69bol.jpg


2yw8v2b.jpg


313ja8k.jpg


j5bi4n.gif


nbf6zn.jpg


sv1btt.jpg


ump88.jpg


2d0bbra.jpg


14j7pmo.gif


qn2o0g.jpg
 
mityo druze jesili uspio pronaci i cijene ili cemo morati moliti savoriusa da nam to namajstori made in ruma
 
Ovaj sa donje slike je ako se nevaram 1700US$ a ovi novi neznam.... Da imam vremena kao što nemam mislim da bi vredelo patentirati nešto i proizvoditi, jer to još niko ne proizvodi kodnas!
 
Lično mi se više sviđa prvih 9 slika gde cilindri direktno dižu poluge .Jes da treba veći cilindar , ali je jednostavnija izvedba (kompaktnija) . :cao:
 
Da... samo je skuplje za proizvesti ako radiš u kućnoj radinosti, jer ti trebaju dvosmerni hidraulični cilindri koji su dosta skuplji od običnih, a jednosmerne je i lakše naći na otpadu poljomehanizacije...
 
znaci da nam je najbolje na kucnu radinost, probati sa nekim jednostavnijim resenjima, kao onaj torpedo i sl.
 
Ja sam počeo da pravim biće slika kad završim.... Projektovani troškovi su oko 200-300 eura kad bi sve kupio(jedan deo potrebnih delova imam na tavanu)
 
ukucajte na Googlu fronthydraulik,kamara taraktora sa prednjem hidraulikom i polovni primjera pa se da nesto pametno i vidjeti sta i kako sebi sklepati.
 
Evo slika izrade i probne montaže, hidraulika je rastavljena i ofarbana, sad samo treba dočekati da se farba osuši pa da se montira!
2rrxbwi.jpg


2mzmfqv.jpg


4q26nm.jpg


6fr3m8.jpg


n6pe13.jpg


2qxn4tt.jpg
 
Da i ja to hteo da pitam . Koliko ti je debela ploča nije li malo tanka ? :sta:
Inače svaka čast za ideju . :cao:
 
Nazad
Vrh