Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
~Kiki~ je napisao(la):
svi samo pričaju , a SAVORIS i odradi . Svaka čast ! :cao:
jos je ovo daleko od ''odradjenog'' posla druze
najvise me zeza sto nemam dovoljno vremena kada je vrijeme lijepo posto mora od necega i da se zivi a kada se vrijeme pogorsa da nemozem da zaradjujem vise onda me jehebe to sto nemam neku adekvatnu radionicu :udri:
 
Dobro je važno si počeo i vidim imaš ideju , a ostalo će da dođe ! :cao:
 
Sto se mene tice prava stvar. Vec davno razmisljam kako da sklepam nesto da bih time gurao-planirao silazu. samo neznam koliko bi moji 533 i 539 bili pogodni za tu vrstu opterecenja. Mada kod mene nebi bilo dizanja tereta osim odrivne daske naravno sto mislim da nebi bio suvise veliki teret za prednji most. :sta:
 
smedic je napisao(la):
Svaka cast, jos sklopiva to nema ni John Deere :ppozdrav:
ma makar su klipovi od JDa :D

prepoznaje li neko mozda od cega su ovi klipovi pise na njima JD ali nemam posjam od cega su , kupljeni u Rumi na vasaru
dr Dule je napisao(la):
savo, svaka cast. da znam da to nije moguce rekao bih da si prevazisao sebe :ppozdrav:
ehe trudio sam se i mnogo noci nisam prespavao zbog ovoga

hvala na cestitkama , slijede zavsni radovi
 
interesuje me ovaj koji ima vijke pored sebe (stariji) od cega je on ?

i ako neko ima takav klip dao bih ovaj novi u zamjenu za takav polovan , mislim da je postena trampa
 
Taj što ima vijke jako liči na klip od zglobnog traktora tačnije on i još jedan isti služe za navijanje traktora.
 
@savoris: Odrađeno odlično. No imam jednu opasku koja i nemora biti realizirana. Mislim da nebi bilo loše krajeve poluga (di su kugle) saviti malo prema unutra i to između kugle i rupe za španer. Kad su malo savijene onda ih je lakše zakopčati. Nadam se da si skužio na šta mislim.

Sad ti preostaje na ralici napraviti da se može gibati gore dolje okomito na pravac kretanja tj. da kopira teren jer na polugama nemaš šliceve za "plivajući polžaj".
 
savoris je napisao(la):
interesuje me ovaj koji ima vijke pored sebe (stariji) od cega je on ?

i ako neko ima takav klip dao bih ovaj novi u zamjenu za takav polovan , mislim da je postena trampa
Takvi cilindri se nalaze na polu-nosenim plugovima jd-a
 
@ becarino , necu praviti nista sto bi kopiralo teren nisam nikada imao potrebu za time jer ja imam mnogo seoskih puteva koje cistim a ako ti se kasika moze gibati tako onda imas problem ''zabadanja'' jedne strane sto mi ne odgovara

@milan_spay hvala za info
 
savoris je napisao(la):
odlicno nema sta skidam kapu,nego imam pitanje...zasto i ZAR nisi mogao iskoristiti normalne poteznice od nekog traktora da nemas onog rama vec da njih direktno prikacis dole i da se cilindri prikace na njih... dali si to razmotrio,ili sam aj prevideo nesto zbog cega nebi to moglo da funkcionise.nekako mi ne izgleda cvrsto te polupoteznice u 2 sarafa...
 
Pa moraju poluge da se dižu zajedno, ako su nezavisne onda će da se digne samo ona koja je manje opterećena a druga će da se diže tek kad se prva skroz podigne!
 
Nazad
Vrh