Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
branko je napisao(la):
Ovo je stvarno dobro...
Ima čak i kardan napred.
Samo mi nije jasno gde mu je prednji cilindar za podizanje poluga :sta:

Ovdje se vidi i cilindar, a i zgodan tandem
 
Petre to nije isti traktor, donji sa kosom jeste ali taj iznad sa hidraulikom nije kao onaj gore, onaj prvi izgleda nema hidaruliku :sta: pogleadajte prvu sliku ima 3 rupe sa osiguračem za zabravljivanje položaja poluga a hidraulike nema.
 
Cugi, soko okolovo! :D

Pogledaj u zadnjem petrovom postu prednje maske traktora i sve ce biti jasno da su to dva razlicita traktora.

Svejedno, na ideji i trudu ljudima svaka cast.
 
Tako, je, nisam pazio kad sam uploadovao, to su dva različita, tj, oba rade ali jedan ima drukčiji prijenos kardana, ne ide sastrane nego ispod i ima dupli lanac ali je malo nezgodno izveden s kardanom.
Ako treba savim još slika pa da se vidi...
 
Mmm...da, ali i dalje se nevidi kako je rešio hidrauliku, na trećoj slici se vide hid. creva i to je sve, moguće je da ispod kućišta gde je vezan topling ima neki mali cilindar koji pomera ploču na koju se nastavljaju poluge, cilindar je verovatno malog hoda jer na toj ploči ima 3 stepena za štelovanje ugla poluga. Moglo bi biti da je cilindar na prvoj slici desno u korenu kačenja ploče koja nosi poluge.
 
Da, na prvoj slici što sam posto vidi se redom od ljeva na desno, kardan cilindar pa nosiva ploča, teže se vidi jer su poluge podignute skroz u vis. Takvi mali su i na ovom adriatiku. Stvarno je super rješeno naspram kojekakvih budžavina.

Dobra stvar je makar za ponet priključak tipa rasipač ili sl. Recimo meni bi super došao kad idem na dalje parcele, na jedan stavim tanjurače i recimo sadilicu za kukuruz naprijed, a s malim drljače i za njih kvačim prikolicu u kojoj je gnjoivo i rasipač, uff.... S dva traktora povezeš sve što ti treba, a ovako gubim na transport po 3-4 sata na dan
 
E druže Petre, upravo to je ono što i mene muči, pa razmišljam već dosta dugo o prednjoj hidraulici...
 
Mislim da je svako bar jedanput poželeo da ima prednju hidrauliku . Meni bi dobro došlo sunce grablje i presa npr. Možda bi moglo i u jednom prohodu da se odradi !
 
polako kud ste navalili , u red jedan po jedan :haha:

nemam slike detaljne , sada sam negdje na pola puta pa cu poceti sa slikanjem

sutra slike :D
 
klatece od pola prema naprijed

ako razumijes sta sam nacrtao na brzinu
znaci ono gore je jedan ram koji ce da podizu 2 klipa a ovo naprijed su spaneri i male poluge koje ce moci da se krecu lijevo-desno
znam da su bolje fiksne ali imam razlicitih stvari koje bi stavljao naprijed
a imam i jednu prednost ovoga sistema , kada mi ne trebaju ove produzetke samo otkacim spanere i preklopim jedan preko drugog i tako nece da strce mnogo naprijed
produzetci ce da izgledaju nesto slicno kao produzetci poluga od rusa
 
Nazad
Vrh