Leopard i IMT plugovi

@Kiki
i kod mene je teska zemlja i orem u kombinaciji imt560 i 756 uvek,nema da ne moze samo kad bude utabano kao lose repiste i kad voda lezi koliko je utabano tad trosi i po 16-17l,ujak ima isto imt560 i fop610.14(757) ali on ima vece gume na njegovom traktoru i vuce ga dobro nikad nije bilo da nece,ali kida motor veliki plug!

a za prodaju je i ujakov 610.14 ili zamena za 756,a ako pogledas slike u temi leopard i imt videces 2slike komsijinog leoparda i on bi ga prodao...
ako te nesto zanima pitaj
 
Pitaj komšu za cenu , a koji je to leo. Ja sam sa njihovog sajta skinuo :cao:
 
Nerazumem znaš mu oznaku ? Jer na sajtu ima nekih oznaka , ali neznam da li su to oznake sa tvog pluga . Stavio sam UPOREDNU TABLICU Leopard i IMT .
 
Da li ti je noga pluga bliže glavi savijena prema napred jer to su noviji tipovi , dok su sa ravnom nogom stari. Plugovima može da se smanji zahvat po glavi za 5cm . Tako da L35 ima 35cm(14") zahvata ili 30cm(12") , L40 ima 40cm(16") ili 35cm(14") .
 
Našao sam kod lokalnog preprodavca , Leopard 12" ali mi je nekako mali neznam da li ima leopard i od 10". Dok sam kod nekog čoveka našao za 250eur, kao tvoj ali nema one usmerivače na nozi , to je pravljeno ko da će se beton orati sa njima veliki profili puno jače od IMT-a. Da će mi da probam samo moram naći negde njivu za oranje.
 
Na sajtu proizvođača Leopard plugova http://www.fpm.co.yu/ nema više fotografija ovih plugova uz tabele koje je Kiki postavio, ali nekad je bilo tih fotografija. Ja sam nekad te fotografije skinuo pa ih sada stavljam ovde, da se uporede sa starim serijama ovih plugova...

Leopard



Gepard, Leopard, Ris

 
Odem pridveče i uzorem nekom jutro zemlje da ne ostavim na pola urađeno . Skupa rabota. :haha:
 
Imam i ja dobre komšije , mada jedan deo njive mi komšije obožavaju a to je to je međa , neda
VOLE DA ODORU . ::lose::
Još ako je detelina pa neorem 5-6 godina mogu odorati komotno 3 brazde bez razmišljanja . :zli:
 
heheheh nasmeja me,tako sam dobio novog komsiju i isto detelina on,a kod mene sljivik(pola sljivik pola basca ukupno 0.5kj) i covek uzme fergusona bez kabine i skoro korenje sljiva da pocupa :udri: i kaze dedi da mora da skrese grane sljiva i bascu da suzi jer smo u njegovom i deda popizdi i kao idi trazi kamen kad si pametan,trazio ga ~2dana u mom delu i kad je presao u svoj onda je video da nas je uorao dobar metar i jace... :udri:
 
BNT - Bratstvo Novi Travnik (proizvođač Leoparda)
10" - 10 cola (25 cm)

 
Znaš li mu oznaku , jer mi se ovaj čini jako malim i puno tanji su profili . Možda neku fotku.
 
branko je napisao(la):
Ovu sezonu ću završiti sa 757 plugom, to je sigurno. Taman da poderem daske i uništim raonike. Ore se neverovatno teško. Gde su one prolećne kiše?

Na vašaru sam video neke kovače iz Ade da prave rešetkaste daske za 757 plug, ali ne samo to nego komplet sve. Stari ostane samo ram, a oni daju sve novo: dasku, raonik, plaz... Kažu da je potrebno 15% manje snage, a to znači da je toliko manja i potrošnja.
Dvoumim se dali da tako preradim plug, ili da odem u Perlez pa tamo kupim neki polovni obrtač iz uvoza?!? :sta:
Intersuje me ko to moze biti iz Ade jer ja sam iz Ade pa neznam ! Ja tako znam da resetkaste daske pravi Cantavirski kovac i da je jedna komplet "Glava" 170Eura
 
Nazad
Vrh