Kakva imena dajete životinjama

petre

Banned
Učlanjen(a)
26 Maj 2011
Poruka
51
Lokacija
NP
U manjim posedima gde ima manje životinja iz milosti se daju razna imena.
Ja naprimer krave zovem Šarka i Malka
ovce: Kaluša, zrnja, belka...
kerušu: Belinda (Beki)
kako je kod vas? Kakvih sve imena interesantnih ima?
Molio bih da se već pomenuta imena ne ponavljaju...
 
Za druge životinje manje - više, ali psima dajemo imena isključivo po političarima.
Imali smo Mrku po Mrkonjiću, Danilo po Danilu Ž. Markoviću, sad je Borka po Borki Vučić a podmladak je Toma po Tomi Nikoliću...
 
Imamo Nikolinu,Cili i Vili-ja,Cicu-ima mladez na butu,kao Dragcetova prija,Murtu a pre njega Kurtu,Skrndelja i Milocajku.To su sve svinje.
 
uglavnom su to psi,trenutni stanari su Sima (11 god.) i Bojan (9 god.),inace rodjena braca od mame Barbare i starog Joce
 
E zato je moj ker sterilisan da slučano Vama ne dam štene pa da mu date ime po meni!
 
Ja imam pulina koga zovem Dzeki po Dzeju ,Imao sam Bekija , mesanca po Bekiju Bekicu , Sad imam musko mace Zovem ga Cune po Cunetu , Imam i drugo mace kome josni sma dao ime , zvoem ga Sareno ..... i tako......
 
Pulini
Citra,Bujza,Ujda,Kadet...
Belgijski ovčar-Flok

ako je pas flok onda si ti mister bluff ili zalosna sova?:ppozdrav:
markfloksova.jpg
 
Nerastove i bikove, uvek se zovem Miško.
Pulina zovemo Laki a mešanca šarpej-rotvajler (ženka) Rea.
Mačka se zove Cici kao i njene dve ćerke.
Krave: Mara, Šarka, Balja, Cveta, Ruža, Drenka, Drinkica, Saška, Lasta, Milka...
 
Kod mene jedna komšika mrzi drugu komšiku pa je kravi dala njeno ime LOLA i onda kad je tera pored njene kuće ona je tuče i viče LOLO, LOLO... ajde , je..ću ti ja majku...
 
evo ovako, sto se tice pasa imena su: pulinka- gara, zato sto je crna. Epanjel bretoni- Bobi, Beri(tako se zvao moj prvi breton), Bera, Venta (jer jhe bivsa devojka vozila vw venta), Dona, Kvin, i dve keruse koje su mi otisle ove godine (najverovatnije dusmani otrovali) Djina i Berta. e da i jos jedno pojacanje koje je stiglo pre 20-ak dana bretonce-Lea Forest Eyes. To je sto se tice pasa. krave sve zovemo Biserka pa kada udjes u stalu i dreknes Biserka na mjesto sve mirne. krmace nemaju neka posebna imena. ovce takodje sem ponekih kao npr Dusmanka (ona zbog koje pozelite da imate noz pri ruci da je u momentu zakoljete jer je pravi akrap), a zadnjih nekoliko ovnova zovemo Matori jer su jos kao jagnjad veci od svih u okolini. Macke se Zovu micko i Micka po komsinici Mici i kinez jer ima oci ko' u kineza. toliko od mene
 
Имам керушу Саманту, дошла је сама нисам могао да је отерам, краве: Мица,Рујка,Мара, Розана... разна имена према инспирацији а мушка телад према ветеринару који га је правио.
 
Имам керушу Саманту, дошла је сама нисам могао да је отерам, краве: Мица,Рујка,Мара, Розана... разна имена према инспирацији а мушка телад према ветеринару који га је правио.
koji su veterinari u Sjenici?
 
Nazad
Vrh